ZyXEL uvádí nový firewall ZyWALL 2WG

ZyXEL uvádí nový firewall ZyWALL 2WG

Společnost ZyXEL Communications Corp (TSE: 2391) dnes ohlásila ZyWALL 2WG, svoje nové bezdrátové širokopásmové bezpečnostní zařízení pro přístup k internetu s využitím služeb mobilních operátorů,které bylo předvedeno již na stánku společnosti ZyXEL na CeBITu v Hannoveru v březnu 2007. Zařízení dává uživatelům malých firem a kanceláří a vzdáleným pracovníkům kdekoliv okamžitý a bezpečný širokopásmový přístup k internetu. Bylo navrženo s ohledem na integraci, mobilitu uživatelů, přizpůsobitelnosti a bezpečnosti. Je to ideální řešení pro využití ve výstavních prostorách, ve venkovním prostředí, případně tam, kde by bylo obtížné zajistit přístup k internetu kabelovým vedením.

ZyWALL 2WG je mobilní internetové bezpečnostní zařízení s integrovaným firewallem, VPN, bezdrátovou LAN a širokopásmovým přístupem k internetu v sítích 3G. Zasunutím datové karty 3G do rozšiřujícího slotu poskytuje  zařízení okamžitý širokopásmový přístup k internetu v sítích 3G. Může využívat sítě 3G jako primární přístup k internetu a vyvažování zátěže pro duální aplikace WAN. V současné době podporuje datové karty Sierra Wireless 3G PCMCIA pro sítě EDGE, GPRS, UMTS a HSDPA.

Pro kabelové připojení zařízení stále podporuje technologie zálohování, vyvažování zátěže, překonání výpadku a zotavení z výpadku WAN. Pro bezdrátová připojení nabízí zařízení přizpůsobitelnost technologie duálního pásma pro uživatele LAN 802.11a/b/g. Vestavěné bezpečnostní prvky zahrnují firewall SPI, prevenci DoS (Denial of Service – odmítnutí služby), IPSec VPN a filtrování obsahu pro tu nejlepší možnou ochranu proti internetovým útokům.

Výbava rovněž zahrnuje technologii Secure Zone, která umožňuje uživatelům ze segmentů SOHO/SMB nasazovat přístupové servery do zóny DMZ, odděleně od prověřené lokální sítě (LAN). Poskytuje nezávislé služby DHCP pro zóny DMZ a WLAN a všechny zóny jsou bezpečně chráněny pravidly firewallu.

Témata článku: Zóna, Soho, Zyxel, Sierra, Hannover, Bezdrátový internet, Překonání, Přístup, DHCP, WLAN

Aktuální číslo časopisu Computer

Otestovali jsme 5 HDR 4K televizorů

Jak natáčet video zrcadlovkou

Vytvořte si chytrou domácnost

Radíme s koupí počítačového zdroje