ZyXEL uvádí na český trh nový 48-portový ethernetový switch

ZyXEL uvádí na český trh nový 48-portový ethernetový switch

ZyXEL ES-2048 je konfigurovatelný Layer 2 Fast Ethernet Switch, který se mimořádně hodí jako vysoce výkonné řešení pro SMB a univerzitní sítě. Speciálně pro tyto účely dokáže switch ZyXEL ES-2048 zabezpečovat všechny potřeby současného dynamického síťového prostředí náročného jak na výkon, snadnou správu a QoS, tak i na bezpečnost. Produktový balíček obsahuje optimalizovanou konfiguraci portů (26/50 port), implementované dual personality porty GbE a systém Power over Ethernet (PoE), díky nimž je mimořádně užitečné a snadné ho zapojit do jakékoliv sítě. 
 
Ethernet Switch ES-2048 disponuje širokou nabídkou bezpečnostních funkcí pro zamezení neautorizovaného datového přístupu. 256 statických VLAN umožňuje vytvořit i komplikované portfolio VLAN pro správu zabezpečení. Switch je vybaven plným rozsahem 4K VLAN (4K PVID). Kromě centrální přístupové autorizace realizované prostřednictvím 802.1x, lze dále konfigurovat VLAN podle šířky pásma autorizovaných uživatelů, což výrazně zvyšuje flexibilitu síťové správy. ES-2048 podporuje navíc mechanizmy MAC filtering, MAC freezing a Specific MAC forwarding, které umožňují administrátorům nastavit pravidla bezpečnosti podle MAC adres. ES-2048 je navržen tak, aby nabídl komplexní bezpečnostní služby pro dosažení maximálního stupně zabezpečení.
 
Vícenásobná priorita a plánovací mechanismy umožňují ES-2048 snadno provést priorizaci datových toků pro aplikace citlivé na zpoždění. Můžete také upravit nastavení DSCP pro vytvoření end-to-end QoS prostředí. MVR zajišťuje efektivní přenos multicastových datových toků. Pro správu šířky pásma podporuje ES-2048 nastavení šířky pásma v krocích 64Kbps. Navíc díky "broadcast storm control" může switch omezit přenos paketů při překročení předdefinovaného limitu a zabránit tak přetížení sítě.
 
Správa ES-2048 je snadná zejména díky podpoře iStacking, SNMP, Web, telnet a RS-232. iStackingTM je exkluzivní technologie od firmy ZyXEL které dokáže sdružit další switche s technologii iStacking do jednoho klastru. Tato funkce umožňuje administrátorům spravovat až 24 switchů pomocí jedné IP adresy. Správci sítí mohou pro konfiguraci switchů použít web nebo příkazovou řádku a dokonce mohou zašifrovat svoje instrukce pomocí SSHv1/v2 a SSL/TLS. S těmito sofistikovanými funkcemi jsou IT pracovníci motivováni k vytvoření vysoce zabezpečené a efektivní podnikové síti a to s minimem úsilí. 

Specifikace: 

  • IEEE 802.1Q tag-based a port-based VLAN (4K PVID)
  • Systémy Intrusion lock, MAC Freeze, MAC filtering & Static MAC Forwarding pro L1/L2 zvýšení bezpečnostní ochrany
  • 802.1x pro autorizaci přístupů, správu VLAN a šířku pásma autorizovaných uživatelů
  • MVR zajišťuje efektivní přenos multicastových datových toků VLAN.  
  • Podpora ZyXEL iStacking™, až 24 switchů může být spravováno pod jednou IP
  • Zařízení pro správu iManageTM (GUI, CLI & textově konfigurovatelný a skriptovací)

Témata článku: Bezpečnost, Náročné prostředí, Storm, Switche, Zyxel, Switch, Šířka, Široký rozsah, Specific

Aktuální číslo časopisu Computer

Otestovali jsme 5 HDR 4K televizorů

Jak natáčet video zrcadlovkou

Vytvořte si chytrou domácnost

Radíme s koupí počítačového zdroje