ZyXEL uvádí 28portový webově spravovaný switch ES-1528

17. června 2007
Open Sound System je OSS
ZyXEL uvádí 28portový webově spravovaný switch ES-1528

Společnost ZyXEL Communications (TSE: 2391) dnes oznámila svůj nový síťový přepínač nové generace, který zahrnuje inteligentní technologii ExtraSmart. Switch ZyXEL ES-1528 byl navržen v duchu filozofie „snadnější nastavení – chytřejší síť“ a stojí v čele celé nové modelové řady. Zařízení ZyXEL ES-1528 má moderní inteligentní síťové čipy a obsahuje novou technologii ExtraSmart™ umožňující funkce „Auto DoS Attack Prevention“ a „Auto VoIP“ pomocí jediného kliknutí v administračním programu. Navíc tento switch přichází s intuitivními administračními moduly, umožňujícími webové nastavení, což znamená pohodlnější a efektivnější práci.

„Křivka učení se vlastnostem většiny ‚chytrých‘ switchů na trhu je pro oblast zákazníků ze segmentů SB/SMB stále příliš strmá, protože mají pouze omezený rozpočet na útraty za zaměstnance i za zařízení pro IT. Technologie ExtraSmart však usnadňuje většinu nastavení bezpečnosti sítě a VoIP, která byla dříve složitá. Zařízení Switch EP-1528 může poskytnout na pouhých několik kliknutí nejen okamžitou ochranu proti DoS (Denial of Service – odmítnutí služby), ale také identifikovat hlasové pakety a dát jim větší prioritu, čímž se urychlí prioritní operace na síti.

Pro oblast podniků ze segmentů SB/SMB je technologie Auto DoS Attack Prevention pomocí jediného kliknutí nejlepší odpovědí do pranice v oblasti síťové bezpečnosti. S aktivovanou ochranou proti DoS totiž dokáže nový switch detekovat a odvrátit typické útoky DoS, což zvyšuje bezpečnost sítě. Ochrana sítě je dále vylepšena technologiemi Broadcast Storm Control, 802.1Q VLAN, ochranou portů a ověření administrátorem pro další zlepšení ochrany.

Přestože VoIP může v oblasti SB/SMB značně redukovat náklady na hlasovou komunikaci, často nesmyslně složitý proces konfigurace sítě následně uživatelům znemožňuje tuto užitečnou službu využívat. Switch ES-1528 nabízí chytrou funkci Auto VoIP, která automaticky identifikuje hlasové pakety a dá jim nejvyšší prioritu, což pro uživatele ve výsledku znamená lepší kvalitu zvuku, a tedy celého hovoru. Navíc tento switch obsahuje čtyři fronty priority na port, a také portově založené omezení datového toku pro zaručení nejlepšího výkonu a kvality služby.

ZyXEL ES-1528 je schopen přenášet po Non-Blocking Switching Fabric rychlostí 12,8 Gb/s, obsahuje 24 portů typu 10/100 Base-T s konektory RJ-45 a čtyři gigabitové uplinkové porty  (z toho dva porty s konektory RJ-45 a dva SFP) pro splnění různých potřeb rozhraní. Dále nabízí linkovou agregaci 802.3ad, která umožňuje flexibilní rozšíření pro zajištění šířky pásma a pro uplink a datové cesty pro lepší stabilitu přenosu dat.

Témata článku: Bezpečnost, Attack, Fabric, Port, Porta, Priority, Storm, Switch, Zyxel, Jediná síť, Nejlepší síť, Nové auto, Jediná cesta, Nový Switch, Nová oblast, Nejlepší cesta, Chytrá funkce

Aktuální číslo časopisu Computer

Test 11 telefonů do 6 000 Kč

Postavte si a přetaktujte počítač

Srovnali jsme 7 sportovních kamer

Která zaměstnání nahradí roboti?