ZyXEL uvádí 28portový webově spravovaný switch ES-1528

17. června 2007
Open Sound System je OSS
ZyXEL uvádí 28portový webově spravovaný switch ES-1528

Společnost ZyXEL Communications (TSE: 2391) dnes oznámila svůj nový síťový přepínač nové generace, který zahrnuje inteligentní technologii ExtraSmart. Switch ZyXEL ES-1528 byl navržen v duchu filozofie „snadnější nastavení – chytřejší síť“ a stojí v čele celé nové modelové řady. Zařízení ZyXEL ES-1528 má moderní inteligentní síťové čipy a obsahuje novou technologii ExtraSmart™ umožňující funkce „Auto DoS Attack Prevention“ a „Auto VoIP“ pomocí jediného kliknutí v administračním programu. Navíc tento switch přichází s intuitivními administračními moduly, umožňujícími webové nastavení, což znamená pohodlnější a efektivnější práci.

„Křivka učení se vlastnostem většiny ‚chytrých‘ switchů na trhu je pro oblast zákazníků ze segmentů SB/SMB stále příliš strmá, protože mají pouze omezený rozpočet na útraty za zaměstnance i za zařízení pro IT. Technologie ExtraSmart však usnadňuje většinu nastavení bezpečnosti sítě a VoIP, která byla dříve složitá. Zařízení Switch EP-1528 může poskytnout na pouhých několik kliknutí nejen okamžitou ochranu proti DoS (Denial of Service – odmítnutí služby), ale také identifikovat hlasové pakety a dát jim větší prioritu, čímž se urychlí prioritní operace na síti.

Pro oblast podniků ze segmentů SB/SMB je technologie Auto DoS Attack Prevention pomocí jediného kliknutí nejlepší odpovědí do pranice v oblasti síťové bezpečnosti. S aktivovanou ochranou proti DoS totiž dokáže nový switch detekovat a odvrátit typické útoky DoS, což zvyšuje bezpečnost sítě. Ochrana sítě je dále vylepšena technologiemi Broadcast Storm Control, 802.1Q VLAN, ochranou portů a ověření administrátorem pro další zlepšení ochrany.

Přestože VoIP může v oblasti SB/SMB značně redukovat náklady na hlasovou komunikaci, často nesmyslně složitý proces konfigurace sítě následně uživatelům znemožňuje tuto užitečnou službu využívat. Switch ES-1528 nabízí chytrou funkci Auto VoIP, která automaticky identifikuje hlasové pakety a dá jim nejvyšší prioritu, což pro uživatele ve výsledku znamená lepší kvalitu zvuku, a tedy celého hovoru. Navíc tento switch obsahuje čtyři fronty priority na port, a také portově založené omezení datového toku pro zaručení nejlepšího výkonu a kvality služby.

ZyXEL ES-1528 je schopen přenášet po Non-Blocking Switching Fabric rychlostí 12,8 Gb/s, obsahuje 24 portů typu 10/100 Base-T s konektory RJ-45 a čtyři gigabitové uplinkové porty  (z toho dva porty s konektory RJ-45 a dva SFP) pro splnění různých potřeb rozhraní. Dále nabízí linkovou agregaci 802.3ad, která umožňuje flexibilní rozšíření pro zajištění šířky pásma a pro uplink a datové cesty pro lepší stabilitu přenosu dat.

Váš názor | Open Sound System je OSS

Témata článku: Bezpečnost, Switch, Nejlepší cesta, Nejlepší síť, Chytrá funkce, Priority, Porta, Nové auto, Nový Switch, Zyxel, Nová oblast, Port, Attack, Storm, Jediná cesta, Jediná síť, Fabric

Aktuální číslo časopisu Computer

Zachraňte nefunkční Windows

Jak nakupovat a prodávat kryptoměny

Otestovali jsme konvertibilní notebooky

Velký test 14 herních myší