ZyXEL přichází s prvním Wi-Fi / MIMO routerem P-336M pro kvalitnější sdílení internetového připojení

Praha, 26. dubna 2006 – ZyXEL Communications (TSE:2391), přední světový výrobce zařízení pro vysokorychlostní přístup na internet a síťových řešení představil na letošním CeBITu nový bezdrátový firewall router P-336M 802.11b/g. Ten řeší nejčastější problémy stávajících Wi-Fi sítí, tzn. nepříjemný pokles přenosové kapacity v případě, že připojení začne sdílet více uživatelů najednou. Právě díky technologii MIMO (Multiple Input Multiple Output) lze aplikovat více samostatných antén pro vysílání několika signálů různými na sobě nezávislými cestami. S využitím tzv. chytrých antén (Smart Antenna) a podporou kvality služeb (StreamEngineTM QoS) zvyšuje P-336M kvalitu přenosu v bezdrátové síti. Pro domácí uživatele P-336M přináší nejenom komfort bezdrátového přenosu dat s vyšší propustností a pokrytím signálu bez mrtvých míst, ale také možnost plynulého provozu síťových on-line her a multimediálních aplikací.
ZyXEL přichází s prvním Wi-Fi / MIMO routerem P-336M pro kvalitnější sdílení internetového připojení

Vedle technologie MIMO/Smart Antenna zahrnuje Router ZyXEL P-336M také podporu 108Mbps Super G Wireless, která posouvá přenosové maximum na 108 Mb/s, včetně zpětné kompatibility se kterýmkoliv Wi-Fi zařízením využívajícím certifikované protokoly IEEE 802.11b/g. S integrovanou technologií StreamEngine (QoS) P-336M automaticky kontroluje vytíženost sítě a eliminuje opoždění důležitých dat a aplikací. Příkladem může být upřednostnění multimediálních aplikací před surfováním internetu nebo stahováním dat přes FTP. Lze upřednostnit také internetové on-line hry a nastavit jejích sdílení pro vášnívé hráče po celém světě. Router zajišťuje ochranu dat během bezdrátového přenosu prostřednictvím WPA2 s prvky standardu AES. P-336M obsahuje rovněž Stateful Packet Inspection (SPI) firewall a díky funkci VPN pass-through také možnost vytvoření zabezpečné datové sítě s kterýmkoliv vzdáleným místem. Vedle toho ZyXEL P-336M umožňuje nastavení různé úrovně filtrování. Domácí uživatelé získají kvalitní bezdrátový přístup k internetu a díky technologii MIMO mohou surfovat internetovými stránkami nebo využívat streamingové aplikace ať už ze zahrady nebo z ložnice.

 

Uživatelé, kteří upgradovali své operační systémy Windows prostřednictvím Microsoft Windows XP Service Pack 2 mohou využít Microsoft Windows Connect Now (WCN) pro snadné nastavení zabezpečené bezdrátové komunikace. Také přehledné grafické rozhraní s intuitivním průvodcem nastavení napomáhá rychlému a bezproblémovému zprovoznění sítě sdíleného připojení k internetu.

 

Zařízení bude v prodeji na českém trhu v průběhu léta 2006.

 

Další informace o routeru ZyXEL P-336M lze získat na adrese http://www.zyxel.com/

O společnosti ZyXEL

ZyXEL je největším světovým dodavatelem DSL routerů (Gartner, září 2005). Jakožto specializovaná firma v oblasti širokopásmového přístupu na Internet a komplexních síťových řešení, integruje ZyXEL do své produktové nabídky technologie WAN, LAN, xDSL, firewall, wireless LAN, VoIP, NAS a routery.

Společnost má za partnery klíčové telekomunikační operátory a poskytovatele internetu a prostřednictvím rozsáhlého celosvětového partnerského kanálu přináší řešení pro připojení společností a zákazníků. Mezi její telekomunikační partnery patří Deutsche Telecom, Telefonica, Swisscom, Český Telecom, GTS Novera, Tiscali, Slovanet a řada dalších.

Hlavním cílem společnosti ZyXEL je přinášet zákazníkům technologické inovace, vysokou kvalitu, spolehlivost a snadnou ovladatelnost, jakou očekávají od špičkové společnosti. ZyXEL je vedoucí světovou společností ve svém oboru a předním technologickým a produktovým inovátorem.

 

Centrála společnosti ZyXEL leží na Tchajwanu a její produkty jsou nabízeny ve více než 150 zemích pěti kontinentů.

České zastoupení společnosti ZyXEL bylo otevřeno v roce 2004 a nese zodpovědnost za trhy v České republice, Slovenské republice a v Polsku. Rozhodnutí otevřít kancelář společnosti ZyXEL v České republice je logickým krokem rozvoje společnosti a odpovědí na vzrůstající poptávku po řešeních s přidanou hodnotou a produktech společnosti ZyXEL.

Témata článku: Microsoft, Internet, Wi-Fi, Telefonica, Zyxel, Pass

Aktuální číslo časopisu Computer

Otestovali jsme 5 HDR 4K televizorů

Jak natáčet video zrcadlovkou

Vytvořte si chytrou domácnost

Radíme s koupí počítačového zdroje