ZyXEL představuje miniaturní 500 Mb/s powerline

ZyXEL představuje miniaturní 500 Mb/s powerline

ZyXEL tento měsíc uvedl na trh svůj první model řady Ethernetových adaptérů Mini Powerline (přenos dat po elektrických kabelech). PLA4201 má minimální rozměry a současně podporuje rychlost 500 Mbps – ideální kombinace pro domácí uživatele, kteří chtějí streamovat multimediální data s vysokým rozlišením přes internetové připojení. ZyXEL tímto novým výrobkem reaguje na stále větší poptávku po zařízeních Powerline a rozšiřuje nabídku funkcí v této produktové řadě.

Adaptér PLA4201 využívá technologii IEEE1901 500Mbps, která zaručuje až o 60% vyšší spolehlivost při streamování HD dat ve srovnání s technologií HomePlug AV 200Mbps Powerline. PLA4201 si např. snadno poradí s více streamy současně – je možné současně hrát několik her, streamovat multimediální data a surfovat po internetu.

Klepněte pro větší obrázek

PLA4201 má malou velikost, a tedy neblokuje další elektrické zásuvku ani nevyčnívá do prostoru. PLA4201 skrývá vysoký výkon v decentním provedení.

PLA4201 podporuje technologii Advanced QoS (Quality of Service), která umožňuje nastavit prioritu dat podle typu (např. online hraní, sledování videa nebo VoIP). Nastavení zabezpečení je rovněž snadné – stačí zasunout dvojici adaptérů do zásuvek a stisknout tlačítko WPS na obou adaptérech a přístroje okamžitě naváží spolehlivou a zabezpečenou komunikaci. Přenos dat je chráněn 128-bitovým šifrováním AES (Advanced Encryption Security).

PLA4201 má ekologickou konstrukci, která snižuje energetické ztráty až o 88%. Když je Ethernetový link neaktivní po dobu 60 sekund, adaptér automaticky aktivuje úsporný režim s příkonem pouze 0,5W.

Produktová řada Powerline je ideální variantou pro domácí prostředí, kde z nějakých důvodů není praktické instalovat kabelovou síťovou infrastrukturu. Místo nových kabelů stačí využít existující elektrické rozvody – k připojení k internetu stačí elektrická zásuvka.

Informace o adaptéru PLA4201 naleznete na webových stránkách www.zyxel.com nebo www.zyxel.cz.

Další článek: Francouzský zákon HADOPI po dvou letech poprvé trestá

Témata článku: Advanced, Ideální kombinace, Zyxel, Zásuvka, Vysoké zabezpečení, Powerline

Aktuální číslo časopisu Computer

Zachraňte nefunkční Windows

Jak nakupovat a prodávat kryptoměny

Otestovali jsme konvertibilní notebooky

Velký test 14 herních myší