ZyXEL představil ZyWALL 1050, který zajistí nejvyšší úroveň zabezpečení v malých a středních firmách

Praha, 18. dubna 2006 – ZyXEL Communications (TSE:2391), přední světový výrobce řešení v oblasti vysokorychlostního přístupu na internet a síťových řešení představil na CeBITu 2006 nové bezpečnostní zařízení – ZyWALL 1050. Nový firewall rozšiřuje stávající řadu ZyWALL o funkce, které jsou nejčastěji požadovány malými a středně velkými podniky. ZyWALL 1050 obsahuje výkonné prvky pro VPN, proaktivní ochranu sítě, bezpečné VoIP a pokročilé mechanismy ochrany odolávající útokům ze sítě.
ZyXEL představil ZyWALL 1050, který zajistí nejvyšší úroveň zabezpečení v malých a středních firmách

ZyWALL 1050 umožňuje vytvářet Virtual Private Network (VPN) a bezpečně připojit vzdálená pracovní místa. Data jsou během VPN spojení kódována, aby se ochránil internetový přenos a zamezilo se zneužití sítě neoprávněnými uživateli. Komunikace prostřednictvím VPN tunelů je zabezpečená před krádežemi informací a dalšími neoprávněnými útoky. ZyWALL 1050 zajistí bezpečnost dat ještě předtím, než jsou odeslána přes nedůvěryhodné sítě.  Funkce Hub a VPN Spoke značně redukují potíže spojené s provozem složitých podnikových síťových infrastruktur (management overhead).

Vedle základní kontroly přístupu disponuje ZyWALL 1050 celou řadou inteligentních mechanismů regulace navržených tak, aby samostatně rozhodoval o doručování paketů na základě kritérií (ID uživatele, skupiny uživatelů, času připojení atd.) Navíc administrátoři mohou aplikovat různé úrovně přístupové politiky, filtrování obsahu, průběžnou kontrolu aplikací (application patrol) a VPN.
 
Díky mechanismu IDP (Intrusion Detection and Prevention) ZyWALL 1050 provádí inspekci paketů (L7) a sleduje anomálie v rámci běžného provozu. Tímto způsobem ZyWALL zabezpečí úplnou kontrolu připojení a následným zablokováním znemožní další činnost u nalezených virů, trojanů, ohrožení VoIP atd. Experti na bezpečnost ZSRT (ZyXEL Security Response Team) pravidelně zveřejňují nejaktuálnější signatury a vzory IDP. ZyWALL provádí automatický update těchto signatur bez nutnosti zásahu administrátora.

ZyWALL 1050 podporuje VLAN techniky (L3). Administrátoři mohou podle potřeby na rozdílných fyzických portech nastavit buď VLAN nebo virtuální rozhraní. Dále je možné seskupovat rozhraní VLAN a virtuální rozhraní do zón, ve kterých probíhá přísný bezpečnostní režim kontroly. Díky konceptu virtualizace a zón je zajištěna flexibilní a účinná kontrola rozsáhlých a komplikovaných podnikových sítí.
 
ZyWALL 1050 umožňuje řídit propustnost a garanci šířky pásma případně upřednostňovat jednotlivá pásma daného provozu s komplexním centralizovaným zápisem činností (log). Administrátoři mohou vyhradit šířku pásma pro jednotlivé typy provozu. Např. datové pásmo pro kritické aplikace závislé na vysoké kvalitě přenosu.

Vzhledem k nesporným výhodám, které jsou spojovány s VoIP, začínají podniky ve stále větším měřítku využívat podnikové sítě pro hlasové aplikace.  S přechodem na VoIP se objevují značná bezpečnostní rizika. ZyWALL 1050 podporuje jak SIP protokol tak i H.323 a otevírá porty pouze při uskutečnění VoIP hovoru. Jakmile je hovor ukončen, porty se automaticky uzavřou a tím se předchází snifování portů a případným útokům.  
 
Funkce filtrování obsahu webových stránek umožňuje stanovit politiku pro prohlížení internetových stránek, např. ve školách nebo ve firmách. Administrátoři mohou nastavit ZyWALL 1050 pro sledování a blokování přístupu založený na kategorizovaném seznamu webových stránek dle předdefinovaného seznamu adres URL (pornografie, rasová nenávist apod.).

ZyWALL 1050 umožňuje vícenásobné připojení do WAN portů. Připojením dalšího kabelu do záložního WAN portu lze předejít možnému přetížení sítě (load balancing). ZyWALL 1050 spolupracuje se zařízením HA (High Availability) a přináší možnost snadného zřízení spolehlivé a zabezpečené sítě.

Zařízení bude v prodeji na českém trhu průběhu léta 2006.


O společnosti ZyXEL
ZyXEL je největším světovým poskytovatelem DSL routerů (Gartner, srpen 2005). Jakožto specializovaná firma v oblasti širokopásmového přístupu na Internet a komplexních síťových řešení, integruje ZyXEL do své produktové nabídky technologie WAN, LAN, xDSL, firewall, wireless LAN, VoIP a routery.

Společnost má za partnery klíčové telekomunikační operátory a poskytovatele internetu a prostřednictvím rozsáhlého celosvětového partnerského kanálu přináší řešení pro připojení společností a zákazníků. Mezi její telekomunikační partnery patří Deutsche Telecom, Telefonica, Swisscom, Český Telecom, Contactel, GTS, Nextra, Tiscali a řada dalších.

Hlavním cílem společnosti ZyXEL je přinášet zákazníkům technologické inovace, vysokou kvalitu, spolehlivost a snadnou ovladatelnost, jakou očekávají od špičkové společnosti. ZyXEL je vedoucí světovou společností ve svém oboru a předním technologickým a produktovým inovátorem. Společnost ročně investuje přibližně 5% svého obratu do vývoje a výzkumu.

Centrála společnosti ZyXEL leží na Tchajwanu a její produkty jsou nabízeny ve více než 150 zemích pěti kontinentů.
České zastoupení společnosti ZyXEL bylo otevřeno v roce 2004 a nese zodpovědnost za trhy v České republice, Slovenské republice a v Polsku. Rozhodnutí otevřít kancelář společnosti ZyXEL v České republice je logickým krokem rozvoje společnosti a odpovědí na vzrůstající poptávku po řešeních s přidanou hodnotou a produktech společnosti ZyXEL.
Pro další informace o společnosti a jejich produktech, prosíme, navštivte internetové stránky www.zyxel.com nebo www.zyxel.cz.

Témata článku: Internet, Bezpečnost, Patrol, Zyxel, Telefonica, Zóna, Vysoká bezpečnost, Vysoký obsah, Vysoké zabezpečení, Internetový provoz

Aktuální číslo časopisu Computer

Otestovali jsme 5 HDR 4K televizorů

Jak natáčet video zrcadlovkou

Vytvořte si chytrou domácnost

Radíme s koupí počítačového zdroje