Zx10 ViZual Workstation

16. prosince 1999
Windows 2000 jdou do výroby
polečnost Intergraph Computer Systems nabízí novou revoluční technologii a nejvýkonnější pracovní stanice pro Windows NT nazvané Zx10 ViZual Workstation
Zx10 ViZual Workstation
Technologie Wahoo nabízí bezkonkurenční šířku přenosových kanálů a tedy celkovou propustnost systému, grafický a aplikační výkon. Pracovní stanice Zx10 ViZual je prvním modelem nové produktové řady Zx

Intergraph Computer Systems oznámil uvedení na trh své nové technologie Wahoo, která využívá unikátní architekturu systému (Streaming Multiport Architecture) určenou pro dramatické zvýšení jak výkonu vlastního systému, tak zvýšení výkonu grafické 2D/3D sběrnice. Benchmarky reálných aplikací ukazují, že systémy založené na technologii Wahoo překonávají výkon architektury založené na čipové sadě Intel® i840 o 16% a výkon architektury založené na čipové sadě Intel BX o 30%. Toto zvýšení výkonu je vlastní nové hardwarové řadě Zx Intergraphu, která je založena na technologii Wahoo a jejíž první produkt, pracovní stanice Zx10 ViZual byl dnes rovněž ohlášen a bude uveden na trh 20. prosince. Díky vynikajícímu řešení systému, technologie Wahoo Intergraphu podporuje optimální využití standardních hardwarových komponent obsažených v pracovní stanici Zx10 ViZual, nejvýkonnější pracovní stanici pod Windows NT®:

- Pouze stanice Zx10 nabízí 64-bitovou PCI sběrnici s dvěma nezávislými kanály (2x66MHz, 4x33MHz sloty) pro dosažení maximálního výkonu a 64-bitovou technologii budoucnosti

- Procesory Intel Pentium® III Intel 733/133 MHz včetne frontside 133MHz sběrnice pro vyšší celkový výkon systému

- Pouze stanice Zx10 nabízí až 8GB paměť PC133 ECC SDRAM (za menší než poloviční cenu ve srovnání s technologií RAMBUS při stejné úrovni výkonu)

- Pouze stanice Zx10 nabízí 3D grafické akcelerátory Intense 3D Wildcat 4110 VIO s vyšším výkonem než může nabídnout standardní akcelerátor 4110.

Stanice Zx10 představuje bezkonkurenční úroveň výkonu umožňující kreativním a technickým profesionálům v oblasti digitálních médií, MCAD, publikování a prepresu a na trhu vizuálních simulací získat nejvýkonnější pracovní nástroj při používání aplikací jako jsou 3D animace, špičkové digitální video, vizuální simulace v reálném čase, komplexní 3D modelování a komplexní analýza dat.

„Pro naše zákazníky je základem rychlost. Rychlost dává výkon. Rychlost nabízí výkon. Rychlost nabízí produktivitu. A s tím přichází volný prostor pro maximální kreativitu,“ řekl president divize ViZual Computing Intergraph Computer Systems, pan Jeff Edson a dodal: „Nová technologie Wahoo a pracovní stanice Zx10 ViZual představují pokračování našich standardních příspěvků ke špičkové technologii výkonných pracovních stanic určených tvůrcům na trhu vizuálních aplikací“.

Přednosti technologie Wahoo
Revoluční technologie Wahoo Intergraphu využívá unikátní architekturu SMP (Streaming Multiport Architecture), která svým výkonem překonává výkon architektury založené na čipových sadách i840 a BX, podporuje přitom nejnovější procesory Pentium III a Pentium III Xeon® s frontside sběrnicí na 133 MHz, větší paměť, nabízí vyšší výkon paměti a mnohem vyšší V/V šířku pásma. Skutečně revoluční technologie Wahoo rozšiřuje výkon grafické sběrnice, nabízí volitelnou úpravu grafických rozhraní a procesorové sběrnice pro dosažení bezkonkurenčního grafického výkonu. Tato architektura nabízí skutečně vyvážený systém, který plně využívá procesory, paměť, grafické akcelerátory a V/V subsystémy tak, aby bylo možno využít rychlost přenosu dat v systému 5 GB/sec. Takovýto systém odstraňuje omezení výkonu a nedostatky ostatních typů architektury systému pro Windows NT.

Nová pracovní stanice Zx10 ViZual je nejvýkonnější grafickou pracovní stanicí na bázi Windows NT. Výsledkem je bezkonkurenční úroveň výkonu, nabízející neomezenou kreativitu a produktivitu. K hlavním prvkům pracovní stanice Zx10 ViZual patří:

- Exkluzívní! Streaming Multiport architektura technologie Wahoo: Revoluční architektura systému Intergraph Computer Systems navržená zejména pro dramatické zvýšení jak systémového výkonu, tak výkonu 2D/3D grafické sběrnice. Díky technologii Wahoo, která je základem pracovní stanice Zx10, všechny subsystémy pracovní stanice, včetně grafiky a videa jsou schopny dosáhnout maximálního možného výkonu.

- Jeden nebo dva procesory Pentium III Intelu na 733 MHz: Technologie Wahoo pracovní stanice Zx10 s architekturou Streaming Multiport umožňuje profesionálům plně využít předností nejnovějších procesorů Intel. Stanice Zx10 zde eliminuje nevyužité cykly CPU vzniklé čekáním na data odstraněním ztrátových míst v jiných částech systému.

- Novinka! Vysokorychlostní 133 MHz „frontside“ sběrnice: Stanice Zx10 podporuje nejnovější technologie CPU a pamětí s rozšířenou šířkou přenosového pásma, což umožňuje dosáhnout kreativním a technickým profesionálům vyšší produktivity.

- Novinka! Jediná pracovní stanice, která nabízí paměť 8 GB PC133 ECC SDRAM: Každý z osmi paměťových slotů stanice ZX10 lze osadit 1 GB modulem SDRAM, což umožňuje dosáhnout celkové kapacity paměti na úrovni 8 GB. Tato kapacita překonává osmkrát maximální konfiguraci paměti RAMBUS v nových pracovních stanicích založených na čipové sadě i840. SDRAM je výkonnější, levnější, flexibilnější a standardnější paměťovou technologií.

- Novinka! 128-bitová paměťová sběrnice pracující na 133 MHz. Tato sběrnice nabízí třikrát větší šířku přenosu dat z paměti a snadno tak splňuje nároky na paměťově náročné grafické a video aplikace.

- Novinka! Jediná pracovní stanice nabízející 64-bitovou PCI sběrnici: Dvě nezávislé sběrnice, spolu s dvěma výkonnými a širokými PCI sloty (64-bitů/66 MHz) a čtyřmi širokými PCI sloty (64-bitů/33 MHz) ve stanici Zx10 poskytují celkovou šířku V/V pásma 800 MB/sec, šestkrát rychlejší přenos než systémy založené na standardní PCI 32-bitové/33 MHz sběrnici. Protože stanice Zx10 je nezávislá na výkonu sběrnice může současně zpracovávat video data na pevném disku v reálném čase.

- Novinka! AGP Pro 50: AGP port stanice Zx10 splňuje specifikaci AGP Pro 50 Intelu, která umožňuje plnit výkonové nároky dnešních špičkových grafických subsystémů, jako je 3D grafický subsystém Wildcat 4110 VIO. (Pracovní stanice StudioZx Media Production bude podporovat specifikaci AGP Pro 110 Intelu.)

- Exkluzívní! Jediná pracovní stanice, která nabízí 3D grafické akcelerátory Intense 3D Wildcat 4110 VIO: Stanice Zx10 je jedinou pracovní stanicí, která nabízí nejvýkonnější 3D grafiku Wildcat 4110 VIO s nejpokročilejšími prvky. Stanice Zx10 osazená akcelerátorem Wildcat 4110 VIO ochraňuje investice zákazníků, protože podporuje budoucí technologie a nabízí většině uživatelů špičkové možnosti.

- Novinka! Nová generace skříní Ultra-tower: Stanice Zx10 využívá nové prvky skříně Ultra-tower s černým designem, která nabízí bezproblémový přístup a další rozšiřování systému, s podporou pro 7 diskové jednotky a 7 dlouhých slotů pro rozšiřující karty (včetně 1 AGP). Nový design spojuje krásu s funkčností, nabízí aerodynamický tvar, jakož i vysoce výkonný systém větrání.

Nastavení výkonnostních standardů
Výkon aplikací reálného světa potvrzuje, že nová stanice Zx10 ViZual Intergraphu založená na technologii Wahoo představuje nejvýkonnější systém v oblasti aplikací digitální vizualizace. Benchmarky aplikací reálného světa jako jsou 3D StudioMAX nabízejí zobrazování 299,5 obrázků za sekundu, čímž došlo k překonání výkonu pracovních stanic na bázi čipové sady i840 s výkonem 225,4 obrázků/sekundu a výkon se zvýšil o 16 %. Ve standardním víceúlohovém benchmarku Viewperf DRV-06 porazila stanice Zx10 systém na bázi i840 o celých 11%. Tento výkonnostní skok nabízí dramatické zvýšení produktivity pro kreativní a technické profesionály, kteří využívají špičkové vizualizační aplikace jako jsou SolidWorks, Pro/ENGINEER, Softimage/3D, Photoshop a 3D StudioMAX. Stanice Zx10 navržená jako explozívní směs rychlosti, systémového výkonu, aplikačního výkonu nabízí nejvyšší úroveň produktivity a kreativity, jakož i cenově dostupné řešení.

Wildcat 4110 VIO
Nová pracovní stanice Zx10 ViZual využívá výkon 3D grafického akcelerátoru Intense 3D Wildcat 4110 VIO. Wildcat 4110 VIO rozšiřuje možnosti standardního akcelerátoru Wildcat 4110 o špičkové prvky pro kreativní a technické profesionály. Ve vztahu k editaci videa a tvůrčí možnosti jako je konverze obrazové rychlosti Wildcat 4110 VIO nabízí uživatelům záznam obrazu v profesionální video kvalitě, vizuální simulace pro výuku a MCAD modelování při prezentaci zákazníků. Špičkové vlastnosti akcelerátoru Wildcat 4110 VIO zahrnují:

- 250 MHz interní RAMDAC

- Gama korekci ve Windows módu

- Podporu vysokého rozlišení až do 1920 x 1200 obrazových bodů při 75 Hz

- Standardní podpora uzamčení

- Standardní video V/V port

Volitelně:

- SDI V/V

- HD SDI V/V

Řada produktů Zx
V návaznosti na pracovní stanici Zx10 ViZual Intergraph Computer Systems rozšiřuje výkonnostní přednosti technologie Wahoo prostřednictvím své špičkové produktové řady, která zahrnuje pracovní stanice Zx ViZual, Zx servery, komponenta pro čtení RAX Studio a pracovní stanice StudioZ Media Production. Prvním produktem na bázi technologie Wahoo, který se dostane na trh v prosinci je pracovní stanice Zx10 ViZual. Ostatní produkty založené na technologii Wahoo budou uváděny na trh od ledna.

Dostupnost
Nová pracovní stanice Zx10 ViZual Intergraph Computer Systems bude dostupná od 20. prosince u autorizovaných reselerů Intergraphu. Pro prvotní rychlé dodávky jsou připraveny Zx10 ViZual s jedním procesorem Pentium III 733/133 MHz, 256 MB pamětí SDRAM, 18GB 10k rpm diskem, 3D grafickým akcelerátorem Intense 3D Wildcat 4110 VIO a Windows NT. Vzhledem k tomu, že se konfigurace pracovních stanic rozšíří v lednu, bude nabízena celá řada modelů, začínaje od 4 895 USD. Více informací o produktech Intergraph Computer Systems mohou zákazníci získat na telefonním čísle v záhlaví nebo na WWW stránce společnosti na adrese www.intergraph.com/ics.
Váš názor Další článek: Windows 2000 jdou do výroby

Témata článku: Video, Windows, Paměťová sběrnice, Reálná rychlost, Stanice, Paměťový produkt, Nová architektura, Celková kapacita, Nový Computer, Jediná aplikace, Šířka, Akcelerátor, Maximální rychlost, Nová sada, Nový systém, Base, Nová technologie, Reálná aplikace, Wildcat, Nejnovější technologie, Technická specifikace, Tower, Výkon


Určitě si přečtěte

Pozor, na Česko v těchto dnech útočí falešné Tesco, Penny Market a Lidl

Pozor, na Česko v těchto dnech útočí falešné Tesco, Penny Market a Lidl

** Máme tu další českou phishingovou vlnu ** Podle průzkumů máme stále problém s kybernetickou gramotností ** Nebezpečím jsou děti, které opouštějí rodiče

Jakub Čížek | 37

Vybrali jsme 21 programovatelných hraček a stavebnic pro děti i jejich rodiče

Vybrali jsme 21 programovatelných hraček a stavebnic pro děti i jejich rodiče

** Získejte děti pro matematiku a základy techniky ** Kupte jim hračku nebo stavebnici, které vdechnou vlastní život ** Vybrali jsme 21 stavebnic pro malé caparty i budoucí experty na A.I.

Jakub Čížek | 11

Podívejte se, jak vypadá mikrofon nebo blecha pod elektronovým mikroskopem

Podívejte se, jak vypadá mikrofon nebo blecha pod elektronovým mikroskopem

** Z Brna pochází třetina světové produkce elektronových mikroskopů ** První československý kus vyrobila Tesla už v 50. letech ** Dnes na ni navazuje třeba brněnský Tescan

Jakub Čížek | 19Aktuální číslo časopisu Computer

Test 9 bezdrátových reproduktorů

Jak ovládnout Instagram

Test levných 27" herních monitorů

Jak se zbavit nepotřebných věcí na internetu