Zvyšte výkon svého počítače bleskovým úložištěm na data

Zvyšte výkon svého počítače bleskovým úložištěm na data

Klepněte pro větší obrázekNová řada 2,5“ SATA II SSD disků od Verbatimu je ideální náhradou za běžný pevný disk pro notebooky i stolní PC. Tyto disky přinášejí mimořádně rychlé datové přenosy až 250 MB/s při čtení a 220 MB/s při zápisu, rychlejší systémový start, kratší doby odezvy, ale i delší výdrž na baterie a větší odolnost vůči nárazům oproti tradičním pevným diskům. Součástí SATA II SSD je šuplík pro umístění do 3,5“ pozice a napájecí kabel pro možnou instalaci ve stolním PC. Disk je k dostání ve specializovaných obchodech a u prodejců VAR za doporučené ceny 3 099 Kč (64 GB), 5 799 Kč (128 GB) a 10 999 Kč (256 GB).

  • Rychlost čtení až 250 MB/s a zápisu až 220 MB/s
  • Rychlejší systémový start
  • Delší výdrž na baterie a kratší odezvy
  • Odolnější vůči nárazům oproti tradičním HDD
  • Pokročilá kompenzace opotřebování a oprava chyb pro dlouhodobý výkon a spolehlivost
  • Dostupné kapacity 64 GB, 128 GB a 256 GB

Výhody SSD disků jsou dobře známé. K uložení dat používají polovodičové paměťové čipy flash, takže narozdíl od pevných disků neobsahují žádné pohyblivé části. Díky tomu jsou mechanicky stabilnější a méně náchylné k chybám. Navíc nevytvářejí žádný hluk a spotřebují jen malé množství energie.

SATA II SSD disk je odolnější vůči nárazům a vibracím, takže vydrží déle v náročnějších podmínkách a přitom nabízí daleko větší výkon než běžný pevný disk. „SSD má delší výdrž na baterii, rychlejší odezvu, je odolnější a umožňuje rychlejší start systému. Zvýšená odolnost z nich činí ideální náhradu za tradiční pevné disky zejména v přenosných počítačích, které jsou náchylnější k nárazům,“ vysvětluje Hans-Christoph Kaiser, Business Development Manager Flash, Verbatim EUMEA.

Retailová verze k dostání v Q4

Kromě produktové řady určené prodejcům VAR bude od posledního čtvrtletí k dostání rovněž retailový produkt. Ten obsahuje navíc software pro zálohování celého disku a datový kabel.
 

Témata článku: Systémový disk, Specializovaný čip, Kaiser, Polovodičová součást, Verbatim, Napájecí kabely, Tradiční uložení, Odezva, Dostupná baterie

Aktuální číslo časopisu Computer

Otestovali jsme 5 HDR 4K televizorů

Jak natáčet video zrcadlovkou

Vytvořte si chytrou domácnost

Radíme s koupí počítačového zdroje