Zveřejněny výsledky hospodaření společnosti Computer Press, a. s., za rok 2004

Brno, 17. února 2005 – Computer Press Media, a. s. a CP Books, a. s., nástupnické společnosti Computer Press, a. s., zveřejňují výsledky hospodaření skupiny Computer Press, a. s., za rok 2004.
Zveřejněny výsledky hospodaření společnosti Computer Press, a. s., za rok 2004

Celá skupina dosáhla v roce 2004 konsolidovaných tržeb 662,5 mil. Kč, což je nárůst o 34 % oproti roku 2003. Vydavatelská část vzrostla o 18 % v tržbách, zatímco internetový retail tvořený dceřinou společností InternetShops, a. s., vzrostl v tržbách o 57,7 %. Zvýšil se i zisk a dosáhl ve vydavatelství rekordní hodnoty 64,675 mil. Kč (měřený ukazatelem EBITDA). To je o 23 % více než v roce 2003.

„V loňském roce se nám podařilo dosáhnout na dlouhodobě stanovené podnikatelské hranice: růst ve vydavatelství tempem blízkým 20 % meziročně, v internetovém podnikání překonávat hranici 50 % meziročně a podobnou rychlostí zvyšovat i míru zisku“, komentuje Jiří Hlavenka, předseda představenstva nástupnických společností. „Radost máme i z toho, že se nám kromě finančních cílů podařilo splnit i cíle podnikatelské, z nich zejména:

- časopisecké vydavatelství (nyní Computer Press Media, a. s.) úspěšně zavedlo na trh časopis o digitální fotografii DIGI (nyní DIGIfoto), který si už v prvním roce existence získal vynikající renomé a stal se jasnou dvojkou na trhu
- úspěšně jsme též uvedli Computer Speciál, který získal pravidelnou periodicitu a v letošním roce se bude věnovat nejčastěji fenoménu domácího kina
- v závěru roku byl pak na trh uveden další nový časopis z naší produkce s názvem Doupě, určený pro všechny počítačové hráče, s ambicemi provést revoluci na trhu českých herních časopisů spojením vynikající kvality a nepřemožitelné ceny
- benjamínek Jak na počítač rychle stoupá v žebříčku čtenosti a stal se „skokanem roku“ – zvýšil meziročně svou čtenost z 30 na 66 tisíc.
- v knižní oblasti jsme vydali 312 knižních novinek a celkem 416 titulů (včetně reprintů); dle tohoto na trhu jediného veřejného údaje se Computer Press stal největším knižním vydavatelem v ČR vůbec. V loňském roce také společnost poprvé překročila jeden milión prodaných výtisků – přesné číslo je 1 081 684 knih.

Computer Press Media, a. s., je předním českým mediálním domem, působícím v oblasti časopisecké produkce a internetu.
Společnost CP Books, a. s., je dle počtu vydaných titulů největším knižním nakladatelstvím v České republice, s hlavní oblastí působnosti v segmentu odborné literatury.

Posláním obou společností je přinášet svým zákazníkům kvalitní a hodnověrné informace a služby s nimi spojené, potřebné pro jejich vzdělávání, profesi, profesní rozvoj nebo i soukromý život, a přispívat tak k lepší kvalitě práce i života u nás.

Tiskové zprávy společností Computer Press Media, a. s. a CP Books, a. s., najdete na http://www.cpress.cz/zpravy.
Loga společnosti najdete na http://www.cpress.cz/loga.asp

Pro více informací, prosím, kontaktujte:

Jiří Hlavenka
Computer Press Media, a. s., CP Books, a. s.
předseda představenstva a výkonný ředitel

Tomáš Kudweis
Computer Press Media, a. s., CP Books, a. s.
ředitel marketingu
Tel.: +420 225 273 930-3

Váš názor Další článek: Zaměstnanci v IT jsou vystaveni neúměrným přesčasům

Témata článku: Největší spojení, Největší revoluce, Books, Odborný titul, Digi, Computer, Ebitda, Press


Určitě si přečtěte

Nové iPhony, hodinky a další novinky Applu: Zase bude za co utrácet

Nové iPhony, hodinky a další novinky Applu: Zase bude za co utrácet

Dnes proběhla další velká prezentační akce Applu, na které došlo k odhalení nových iPhonů a dalších novinek. Událost jsme sledovali online, a tak se můžete podívat na chronologický zápis těch nejdůležitějších informací.

David Polesný | 136

Biblická potopa Česka: Jak bychom dopadli, kdyby nás zatopil oceán

Biblická potopa Česka: Jak bychom dopadli, kdyby nás zatopil oceán

** Představte si biblickou potopu ** Nejprve zaniknou Děčín a Břeclav, pak i Brno a Praha ** Hlavním městem se stane Jihlava a zbytky Čechů přežijí na Kvildě

Jakub Čížek | 91

Pojďme programovat elektroniku: Postavíme bezpečnostní systém za 30 Kč

Pojďme programovat elektroniku: Postavíme bezpečnostní systém za 30 Kč

** Před pár týdny jste si mohli v akci koupit Wi-Fi desku za jeden dolar ** Nám už TTGO T-Display dorazila do redakce ** Připojíme k ní jazýčkový kontakt a vyrobíme bezpečnostní systém

Jakub Čížek | 30Aktuální číslo časopisu Computer

Speciál o přechodu na DVB-T2

Velký test herních myší

Super fotky i z levného mobilu

Jak snadno upravit PDF