ZTE zvýšilo pololetní čistý zisk o 32,5 procenta

ZTE zvýšilo pololetní čistý zisk o 32,5 procenta

ZTE Corporation, přední celosvětový dodavatel telekomunikačních zařízení a síťových řešení, oznamuje své pololetní výsledky za prvních šest měsíců letošního roku, tj. do konce 30. června 2007.

Příjem ZTE Corporation dosáhl za prvních šest měsíců 2007 výše 15,232 miliard RMB (přes 5,6 miliardy Kč), což představuje zvýšení o 43,85% ve srovnání se stejným obdobím minulého roku. Čistý zisk dosáhl výše 460 milionů RMB (1 242 milionu Kč), což představuje zvýšení o 32,5% v porovnání s minulým rokem. (Finanční výsledky jsou v souladu s mezinárodními finančními a účetními standardy HKFRS a PRC GAAP).

Dodávky základových stanic CDMA dosáhly v prvním pololetí počtu 12 000 kusů a přesahují celý celoroční plán z roku 2006

ZTE Corporation zároveň oznámilo dodání téměř 12 000 základových stanic CDMA za prvních šest měsíců letošního roku. Tato částka představuje růst ve výši 240% v porovnání se stejným obdobím minulého roku a odpovídá celoročnímu prodejnímu plánu na rok 2006, a to ještě 5 měsíců před koncem letošního roku.

ZTE navíc dosáhlo dalšího milníku – kapacita CDMA sítě ZTE přesáhla 100 milionů linek, což představuje zvýšení o 100% oproti konci roku 2006. Jako přední dodavatel CDMA technologií na trhu ZTE dosahuje významného tržního podílu nejen v Asii a Africe, ale těší se i významnému rozvoji svých aktivit na vysoce konkurenčním trhu v Evropě a Americe.

Během prvních šesti měsíců tohoto roku zaznamenal čínský i mezinárodní telekomunikační trh trvalý růst.

Na domácím čínském trhu dosáhly výrazného úspěchu především produkty ZTE pro TD-SCDMA a GSM sítě, určené především pro China Mobile, který se tak stal největším zákazníkem ZTE na čínském trhu.

Na mezinárodním trhu se ZTE zaměřilo především na rozvoj obchodních vztahů s hlavními mezinárodními telekomunikačními operátory a posílení své pozice na tradičních asijsko-pacifických trzích, v Jižní Asii a Africe. Cílem bylo především zvýšení tržního podílu tradičních GSM a CDMA produktů. Díky rostoucí poptávce po terminálech ZTE (mobilní telefony, datové karty, modemy a monitory komunikující s mobily) a novým podnikatelským příležitostem zaznamenalo ZTE velký pokrok také ve svých aktivitách v Západní Evropě a Severní Americe (např. nedávná dohoda se Sprint Nextel o dodávce zařízení pro WiMAX sítě).

ZTE se chce v druhém pololetí soustředit kromě další expanze na mezinárodní scénu také rozvoji CDMA2000 a WCDMA produktů, zvýšení efektivity vedení společnosti a posílení společnosti na akciovém trhu. Očekáván je především růst v Číně a na rozvojových trzích.

Témata článku: Afrika, China, Sprint, Čínské mobilní telefony, Mobilní telefony z číny, Amerika, Prodejní výsledek, Minulý rok, Čínský trh, Stejný trh, Stejné období, Letošní rok, Významný podíl, První monitor, První dodávka, Minulý měsíc, První rok, První měsíc

Aktuální číslo časopisu Computer

Test 11 telefonů do 6 000 Kč

Postavte si a přetaktujte počítač

Srovnali jsme 7 sportovních kamer

Která zaměstnání nahradí roboti?