ZTE úspěšně otestovalo technologii mobilního přenosu dat

ZTE úspěšně otestovalo technologii mobilního přenosu dat

Společnost ZTE, významný výrobce chytrých mobilních zařízení a dodavatel operátorské infrastruktury, úspěšně realizovala historicky první komerční test technologie umožňující přenášet mobilní data rychlostmi přesahujícími 200 Mb/s. Stalo se tak ve spolupráci s operátorem China Mobile. K dosažení rekordních rychlostí downloadu i uploadu dat byla použita technologie Carrier Aggregation v síti LTE, a to za běžného provozu.

Zkušební přenos dat proběhl v čínském Guangdongu v reálných podmínkách zavedené mobilní sítě standardu TDD-LTE operátora China Mobile. Nejvyšší dosažená rychlost stahování dat dosáhla 223 Mb/s. Průměrný poměr rychlosti stahování a uploadu dat po čas přenosu činil 3:1. Klíčem k dosaženým výsledkům bylo použití technologie Carrier Aggregation.

O technologii Carrier Aggregation

Technologie Carrier Aggregation (CA) neboli sdílení přenosového pásma dokáže naplno využít doposud zanedbávaného potenciálu LTE sítí. Je právem považována za klíčovou součást dalšího navyšování kapacit přenosu dat v rámci standardu LTE-A (Long Term Evolution Advanced).

CA umožňuje oproti dnes běžně používané technologii přenášet v rámci kanálu simultánně dva a více signálů o jedné nebo několika různých frekvencích. Efektivním využitím sítě tak značně naroste šířka přenosového pásma a v konečném důsledku i rychlosti stahování a uploadu dat. Technologii lze využít ve standardech sítě TDD-LTE i FDD-LTE. První úspěšně provedený test mimo „laboratorní“ podmínky potvrdil vysoký potenciál technologie Carrier Aggregation a výrazně přiblížil její nasazení do běžného provozu.

Společnost ZTE je celosvětovým lídrem v poskytování mobilní infrastruktury standardu LTE. Ke konci roku 2012 ZTE v této oblasti spolupracovalo se 42 globálními mobilními operátory ze 32 zemí v Evropě a Asii.

Témata článku: Carrier, Evolution, China, Term, Upload, Reálné nasazení, Mobilní data, Reálná rychlost, Přenosová rychlost, Reálné využití, Nejvyšší čas, Mobilní operátor

Aktuální číslo časopisu Computer

Velký test NVMe a SATA SSD

Máte slabý signál
Wi-Fi? Poradíme!

Jak umělá inteligence opravuje fotky

Kupujete dron? Ty levné se nevyplatí