Zprávy z 2. dne konference Intel Developer Forum

Zprávy z 2. dne konference Intel Developer Forum

San Francisco, 19. září 2007 – Společnost Intel v San Francisku 18. –20. září pořádá mezinárodní konferenci odborníků Intel Developer Forum. Níže naleznete shrnutí klíčových prohlášení hlavních mluvčích. Dočtete se rovněž o nejvýznamnějších zprávách z druhého dne konání konference.

David (Dadi) Perlmutter, Senior viceprezident a generální ředitel Mobility Group Intelu, Překonávání bariér pro dosažení mobility – „Breaking the Barriers to Mobility“.

Perlmutter popsal poslední trendy v oblasti mobilních počítačů a upozornil na nové platformy společnosti Intel pro notebooky, které kladou důraz na vlastnosti potřebné pro mobilní využití – výkon, životnost baterií a bezdrátovou komunikaci. Rovněž pohovořil o budoucnosti bezdrátového připojení k internetu včetně mobilní technologie WiMAX.

  • Santa Rosa Refresh – V lednu roku 2008 Intel představí takzvaný Santa Rosa Refresh, aktualizaci procesorové technologie Intel Centrino, která bude obsahovat příští generaci 45nm high-k mobilního procesoru s kódovým označením Penryn. Bude rovněž disponovat vylepšenými prvky pro lepší zpracování grafiky. Notebooky disponující aktualizovanou technologií Santa Rosa obsahují čipovou sadu Mobile Intel 965 Express, síťové připojení Intel Next-Gen Wireless-N a Intel 82566MM and 82566MC Gigabit Network Connection, případně také paměť Intel Turbo Memory. 
  • Produkční plán („roadmap“) pro přenosné počítače – Perlmutter představil novou generaci procesorové technologie Montevina, již Intel uvede zhruba v polovině roku 2008. Montevina obsahuje nový 45nm high-k mobilní procesor Intel Penryn a novou generaci čipové sady s podporou pamětí DDR3. Montevina bude první procesorovou technologií od Intelu pro přenosné počítače, která nabídne rovněž možnost integrovaných bezdrátových technologií Wi-Fi a WiMAX a díky tomu i kvalitnější širokopásmový přístup k internetu. Součástí Monteviny je mimo jiné integrovaná podpora HD-DVD*/Blu-ray*. Firmy ocení technologie širší možnosti správy dat a nové bezpečnostní funkce. S přibližně o 40 procent menší velikostí komponent bude Montevina ideálním základem přenosných počítačů všech velikostí včetně těch nejmenších.
  • Wi-Fi – 802.11n/Cisco – Již 4. září 2007 byla ohlášena spolupráce společností Intel a Cisco na testování interoperability pracovní verze 2.0 standardu 802.11n. Cílem je zajistit spolehlivý výkon a kompatibilitu mezi přenosnými počítači založenými na platformě Centrino a bezdrátovými sítěmi Cisco.
     

Anand Chandrasekher, „Unleashing The Internet Experience“, Senior viceprezident a generální ředitel Ultra Mobility Group Intelu. 

Anand Chandrasekher probíral rostoucí potřeby mobilních uživatelů, kteří vyžadují internet v celé jeho kráse, kdykoli a kdekoli – potřebují komunikovat, být stále dostupní a také se chtějí bavit. Chandrasekher načrtl procesorovou „roadmap“, podle níž Intel v budoucnu nabídne obrovské snížení spotřeby i velikosti čipů, což v důsledku uživatelům přinese kýženou konektivitu při zachování neomezené mobility. Dále prohlásil, že celé odvětví mobilních a ultramobilních zařízení v současnosti prodělává překotný vývoj, což okořenil pomocí svých hostů několika živými ukázkami.

  • Platforma Intel „Menlow“ přinese internet do kapsy v celé jeho kráse již v roce 2008 – Chandrasekher informoval také o tom, že Intel v první polovině roku 2008 představí platformu s kódovým označením Menlow. Ta byla navržena speciálně pro MID a UMPC a v porovnání s prvními UMPC na trhu bude mít asi desetkrát nižší spotřebu. Platforma Menlow je založena na 45nm Hi-k nízkoenergetickém procesoru s kódovým označením Silverthorne a čipové sadě nové generace Poulsbo. Menlow podle Chandrasekhera přinese skvělý výkon, přičemž postačí základní deska o rozměrech 74 mm x 143 mm, takže se pohodlně vejde do každé kapsy. Kromě toho bude v zařízeních založených na platformě Menlow možno volitelně mít i bezdrátové technologie – od Wi-Fi přes 3G až po WiMAX. 
  • Shuttleworth na MID s platformou Menlow demonstruje Pre-Alpha verzi Linuxu Ubuntu* Mobile – Chandrasekher si na pódium pozval také zakladatele a CEO společnosti Canonical* Marka Shuttlewortha a probíral s ním vstup jeho podniku do segmentu MID. Shuttleworth popisoval flexibilitu operačního systému Ubuntu a kroky, které Canonical činí, aby jej učinil vhodnějším pro kategorii mobilních a ultramobilních zařízení. Shuttleworth pak na MID zařízení postaveném na platformě Menlow předvedl a demonstroval jednu z prvních verzí Linux Ubuntu Mobile.
Váš názor | GeCube oficiálně zahájilo dodávky Radeonů HD 2900 Pro

Témata článku: Internet, První generace, San Francisco, Bezdrátový internet, Nejmenší procento, Přenosné zařízení, Refresh, Nová sada, Živá ukázka, Skvělá budoucnost, Rose, Senior, Krása, První polovina, Kódové označení

Aktuální číslo časopisu Computer

Zachraňte nefunkční Windows

Jak nakupovat a prodávat kryptoměny

Otestovali jsme konvertibilní notebooky

Velký test 14 herních myší