Zpráva společnosti Sybase o hospodářských výsledcích podniku za třetí čtvrtletí

PRAHA, 9. listopadu 2006 — Společnost Sybase, přední poskytovatel podnikové infrastruktury a mobilního softwaru, zveřejnil finanční zprávu za třetí čtvrtletí roku 2006.
Zpráva společnosti Sybase o hospodářských výsledcích podniku za třetí čtvrtletí

 

Za třetí čtvrtletí roku 2006 dosáhly celkové příjmy z licencí nárůstu o 9%, 76,3 mil. USD oproti 69,7 mil. USD za poslední čtvrtletí roku 2005. Celkové výnosy za třetí čtvrtletí roku 2006 se zvýšily o 5%, na 209,1 mil. USD  oproti  199,3 mil.USD  ve třetím čtvrtletí roku 2005.

 

Předběžný zisk z provozní  činnosti za rok 2006 za třetí čtvrtletí roku 2006 se zvýšil o 13% na 40,9 mil.USD ve srovnání s třetím čtvrtletím roku 2005, kdy dosáhl  36,2 mil.USD. Předběžný čistý zisk  za třetí čtvrtletí roku 2006 se zvýšil o 20% na 36,3 miliónů USD, což znamená rozředěný výnos na  akcii 0,40 USD. V předběžném výnosu na  EPS akcii za třetí čtvrtletí je zahrnuto daňové zvýhodnění přibližně ve výši 0,04 USD. To pro srovnání s předběžným  čistým ziskem za třetí čtvrtletí roku 2005, který dosáhl 30,1 mil. USD, tedy rozředěný výnos na akcii (EPS)   0,33  USD.

 

Jsme velice potěšeni hospodářskými výsledky za toto čtvrtletí,“ říká John Chen, předseda, generální ředitel a prezident Sybase. „Vytvořili jsme silný cash flow z provozní činnosti, překročili vlastní očekávání  výnosu akcií EPS a v pořadí už v devátém čtvrtletí jsme dosáhli zvýšení výnosů.  Mezi naše nejvýznamnější činnosti v tomto čtvrtletí patřily finanční služby, technologie a počítačové služby. Neustále jsme zaznamenávali poptávku po našich databázových platformách, spolu  s robustním nárůstem  našich řešení mobilních internetových služeb a analytického serveru IQ,,“ dodává John Chen.

 

Během třetího čtvrtletí letošního roku Sybase uzavřela konečnou verzi smlouvy o získání  Mobile 365, největšího poskytovatele působícího v oblasti služeb Mobile Messaging a služeb s tím souvisejících. „Díky této akvizici, která se, jak očekáváme, uzavře ve čtvrtém čtvrtletí, budeme mít přístup k přibližně 700 mobilním operátorům a globálním světovým výrobcům a developerům v oblasti poskytování  služeb Mobile Messaging na celém světě. Díky této strategické akvizici  Sybase získá pozici předního poskytovatele mobilního Enterprise software a služeb na světě, uzavírá prezident Sybase.  

 

Do konce r. 2006 předpokládá management Sybase výnosy v rozsahu 245 – 250 mil. USD s předpokladem, že akvizice Mobilu 365 bude uzavřena v polovině listopadu a přispěje do výnosů čtvrtého čtvrtletí částkou 10-12 mil. USD.   

 

Sybase Inc. - sídlí v kalifornském Dublinu a je největší softwarovou společností na světě, výhradně zaměřenou na správu a přenos informací z datových center až do míst jejich využití. Sybase patří mezi nejvýznamnější dodavatele softwarové infrastruktury, aplikačního softwaru a IT služeb s celosvětovou působností. Přední světové společnosti v oblastech obchodu, financí, státní správy, zdravotnictví i obrany využívají systémy Sybase.

Sybase Software, s.r.o. působí v České republice, kde zastupuje společnost Sybase Inc.

 

Kontakt:

Stance Communications s.r.o.

Markéta Pomšárová - Židlická

Salvátorská 931/8, Praha 1

Tel: 224 810 809, 724 513 053

E-mail: marketa.zidlicka@stance.cz

Váš názor Další článek: Novinky z hardwaru: VIA uvedla čipset pro své procesory

Témata článku: Software, Třetí čtvrtletí, Robustní obrana

Aktuální číslo časopisu Computer

Zachraňte nefunkční Windows

Jak nakupovat a prodávat kryptoměny

Otestovali jsme konvertibilní notebooky

Velký test 14 herních myší