Zpráva Infonetics Research potvrdila, že společnost Alcatel získala na trhu optických technologií podíl 17 %

Společnost Alcatel (pařížská burza: CGEP.PA a americká burza NYSE: ALA) získala loni na trhu s optickým hardwarem vedoucí pozici. Potvrzuje to studie mezinárodní výzkumné a konzultační společnosti Infonetics Research - podle ní získala společnost Alcatel na světovém trhu 17% podíl. Klíčem k jejímu úspěchu je kompletní portfolio produktů a globální dosah společnosti, který jí dovoluje uspokojit nové potřeby trhu.
Zpráva Infonetics Research potvrdila, že společnost Alcatel získala na trhu optických technologií podíl 17 %

Zpráva Infonetics Research s názvem „Fourth Quarter and Calendar Year 2002 report“ ukázala, že trh s inteligentním hardwarem pro optické sítě vzrostl loni o 6 % (ve srovnání se 4. čtvrtletím roku 2001) a Alcatel zde získal 20% podíl. Zpráva odhalila, že se Alcatel navíc nově etabloval na metropolitním trhu s optickými inteligentními zařízeními, trhu využívajícím technologie SONET/SDH (přepínání a přenos dat) a WDM (přepínání a přenos dat).

Trh inteligentního hardwaru pro optické sítě je ve zprávě Infonetics Research definován jako trh se zařízeními se vzdálenou konfigurovatelností a vzdálenými službami, která mohou být nainstalována v architektuře typu síť, hvězda nebo kruh, a která umožňují operátorům jejich optické sítě budovat a upravovat velmi rychle.

Hlavní analytik a zakladatel Infonetics Research Michael Howard ke zprávě poznamenává: „Alcatel je stále jasnou jedničkou, v rámci celkového pohledu na trh s hardwarem pro optické sítě si udržel první pozici. Výkonnost Alcatelu v roce 2002 ukazuje, že díky jeho celosvětové přítomnosti a díky skupině inteligentních produktů pomáhá operátorům snížit jejich podnikatelské náklady a zvýšit výnosy.“

„Zpráva Infonetics Research ukázala, že se Alcatelu jeho dlouhodobá strategie vyplatila. Ačkoliv se jedná o velice dynamické tržní prostředí, byli jsme schopni udržet se v čele trhu s optickými produkty a etablovat se také na trhu sítí další generace – systémů, které tvoří základ strategického rozhodování operátorů“, doplnil  Jean-Marie Vansteenkiste, prezident divize Optických sítí společnosti Alcatel.

 

O společnosti Infonetics research
Infonetics research (www.infonetics.com) je přední výzkumná a konzultační společnost pokrývající průmyslová odvětví sítí a telekomunikací. Poté, co v roce 1997 publikovala analýzu trhu VPN, získala uznání jako expert na tuto oblast trhu. Infonetics research poskytuje celosvětově služby výzkumu trhu, a v USA a Evropě nabízí realizaci výzkumů podle přání zákazníka. Celosvětové výzkumy se týkají oblastí síťových zařízení, vývojářů, poskytovatelů služeb, výrobců čipů a komponent a investiční oblasti.

 

O společnosti Alcatel
Společnost Alcatel poskytuje komunikační řešení umožňující provozovatelům, poskytovatelům služeb a podnikům dodávat obsah všem typům uživatelů po celém světě. Díky dlouhodobému vedoucímu postavení v oblasti zařízení pro telekomunikační sítě, jakož i díky odborným znalostem v oblasti inovativních aplikací a síťových služeb, dává Alcatel svým zákazníkům možnost soustředit se na optimalizaci jimi nabízených služeb a zvýšení zisků. Společnost dosáhla v roce 2002 objemu prodeje 16,5 miliardy EUR a působí ve více než 130 zemích světa.

 

Váš názor Další článek: IBM čelí miliardové žalobě kvůli Linuxu

Témata článku: Vzdálená hvězda, Alcatel, Sonet, Howard


Určitě si přečtěte

Bývalý zaměstnanec Nokie vysvětluje, proč telefony s Windows Phone neuspěly

Bývalý zaměstnanec Nokie vysvětluje, proč telefony s Windows Phone neuspěly

** Za neúspěchem Microsoftu v mobilech stojí i Windows 8 ** Microsoft pozdě naskočil do rozjetého vlaku ** Uživatelé neměli zásadní důvody, proč přejít

Karel Kilián | 138

Starý smartphone nemusí skončit v koši. 10 způsobů, jak ho ještě můžete využít

Starý smartphone nemusí skončit v koši. 10 způsobů, jak ho ještě můžete využít

** Co dělat s vysloužilým chytrým telefonem? Neházejte ho do koše! ** Našli jsme pro vás deset možností, jak ho prakticky využít ** I stará zařízení tak mohou být užitečná

Karel Kilián | 47

Google dosáhl revolučního milníku v kvantové nadvládě. IBM ale nesouhlasí

Google dosáhl revolučního milníku v kvantové nadvládě. IBM ale nesouhlasí

** Google představil nový kvantový čip s 53 qubity ** Oznámil, že díky němu lidstvo poprvé dosáhlo kvantové nadvlády ** IBM toto tvrzení zlehčuje

Karel Javůrek | 15


Aktuální číslo časopisu Computer

Megatest 20 procesorů

Srovnání 15 True Wireless sluchátek

Vyplatí se tisknout fotografie doma?

Vybíráme nejlepší základní desky