Zoner zvyšuje dostupnost domén

Zoner zvyšuje dostupnost domén

Společnost ZONER software nasadila nový DNS systém nabízející zákazníkům 3 nezávislé servery, vyšší dostupnost, bezpečnost a umožňující využívat moderní funkce ke správě doménových jmen.

Funkčnost internetu a domén je na DNS systémech zcela závislá a pokud jsou servery nedostupné, přestává doména prakticky existovat. Cílem každého poskytovatele webhostingu je vysoká kvalita a funkčnost DNS serverů. Z tohoto důvodu nasadila společnost ZONER po několikaměsíčním testování nový DNS systém, který vyloučí případné výpadky a výrazně zkvalitní a zabezpečí doménové služby svých zákazníků.

DNS systém zahrnuje tři geograficky nezávislé name servery, dva v České republice a jeden v USA pro kvalitní odezvy v Americe a Asii. Je možné ho kdykoliv rozšířit o další servery v různých lokalitách. Kromě vysoké stability, moderních funkcí a rychlosti šíření záznamů nabízí systém zákazníkům také podporu IDN domén a velmi brzy i technologie DNSSEC.

Nový systém DNS zahrnuje i podporu automatizované správy DNS záznamů pro partnery pomocí API a podporu maskování partnerských DNS, tzv. aliasing, který může partnerům výrazně ušetřit náklady na provozování vlastních DNS serverů.

Podrobnější informace o novém DNS systému najdete na http://www.czechia.com/.

Další článek: Webový prohlížeč na iPadu má tržní podíl 0,06 procent

Témata článku: Vysoká bezpečnost, Automatizovaná funkce, Různé důvody

Aktuální číslo časopisu Computer

Zachraňte nefunkční Windows

Jak nakupovat a prodávat kryptoměny

Otestovali jsme konvertibilní notebooky

Velký test 14 herních myší