Změřte si zdarma dostupnost a odezvu vašich webových stránek

3. září 2001
VIA překonala další omezení
Plně automatizovaná internetová služba HP vyhodnocuje informace o webových stránkách
Změřte si zdarma dostupnost a odezvu vašich webových stránek

Praha, 28. srpna 2001       Společnost Hewlett-Packard oznámila úspěšné uvedení plně automatizované internetové služby hpchecksyourweb.com, která zdarma vyhodnocuje výkon a dostupnost firemních webových stránek. Tuto možnost již využilo přes 5000 evropských společností.

Zákazníci tolerují čekací dobu osm vteřin

Výzkumy ukazují, že zákazníci tolerují pouze osm vteřin čekání, než se na internetové stránce objeví nějaká informace, 20 vteřin, než se stránky zobrazí kompletně a šest vteřin, než se rozhodnou stránky opustit nebo na nich zůstat.

Vzorek 2000 účastníků měřených hpchecksyourweb.com prozrazuje, že 42,9 % webových stránek společností odpoví za pět vteřin a 44,7 % za dobu mezi pěti až deseti vteřinami. 12,5 % zákazníků musí čekat nejméně deset vteřin a 2,4 % 20 vteřin či déle, než se stránka plně zobrazí.

Jak hpchecksyourweb.com funguje

Pro zjištění aktuálního stavu přítomnosti a působení firmy na Internetu stačí na www.hpchecksyourweb.com zaregistrovat požadovanou URL adresu a preferované datum pro měření. Plně automatizovaná služba bude tuto stránku po 24 hodin monitorovat a následně poskytne uživateli vyhodnocující zprávu o výkonnosti stránek.

Služba hpchecksyourweb.com je zcela řízena a zajišťována prostřednictvím softwarových řešení HP. Měření doby odezvy a dostupnosti je založeno na HP OpenView Internet Services. Sonda jednou za pět minut načte celé měřené internetové stránky. Tím se sleduje nejen dostupnost zobrazení internetové stránky, ale určují se rovněž potenciální zdroje snížení průchodnosti, např. DNS (systém názvu domén), rychlost připojení či doba stahování. Další produkt z rodiny HP Software - HP OpenView Reporter, sestaví z informací podrobnou zprávu pro uživatele. Služba nevyžaduje instalaci žádných cookies ani softwaru na webový server. Služba je rovněž zabezpečena prostřednictvím HP Webenforcer.

Softwarová řešení HP

S celosvětovými tržbami 2 miliardy USD je HP významným hráčem na poli softwarového průmyslu. Portfolio HP software se skládá ze dvou větví: HP OpenView a HP Netaction. HP OpenView, představuje přední softwarová řešení pro komplexní správu a dohled IT infrastruktury. V tomto oboru je zárukou špičkové kvality služeb. HP Netaction je flexibilní základnou pro rozvíjející se a integrující elektronické služby a obchod.

# # #

Společnost Hewlett-Packard je přední světový dodavatel řešení a služeb pro výpočetní techniku a zobrazování. Zaměřuje se na výrobu zařízení a technologií, dostupných pro všechny. Celkové příjmy společnosti HP ze stávajících provozů ve fiskálním roce 2000 činily 48,8 miliardy dolarů. Informace o HP a jejích výrobcích lze nalézt na adrese http://www.hp.com nebo http://www.hp.cz.

Váš názor Další článek: VIA překonala další omezení

Témata článku: Software, Vteřina, Reporter, Evropská sonda


Určitě si přečtěte

Zorin OS 15: Vyzkoušejte další hezký a nenáročný linux pro mamku a taťku

Zorin OS 15: Vyzkoušejte další hezký a nenáročný linux pro mamku a taťku

** Ačkoliv je grafických linuxů plný internet, stále vládnou Windows ** Jeden z nich se jmenuje Zorin OS a nedávno se dočkal aktualizace ** Dělají jej dva kluci z Irska a je fakt hezký

Jakub Čížek | 114

Windows 10 podle našich čtenářů: Poslali jste nám skoro 300 nápadů, jak je vylepšit

Windows 10 podle našich čtenářů: Poslali jste nám skoro 300 nápadů, jak je vylepšit

** Microsoft aktualizuje Windows 10 dvakrát ročně ** Jenže praktických novinek už není tolik jako dříve ** Poslali jste nám skoro 300 tipů, co by se měly Desítky ještě naučit

Jakub Čížek | 134Aktuální číslo časopisu Computer

Speciál o přechodu na DVB-T2

Velký test herních myší

Super fotky i z levného mobilu

Jak snadno upravit PDF