Zlínský Edhouse reprezentoval české IT ve Spojených státech

Zlínský Edhouse reprezentoval české IT ve Spojených státech

Ve dnech 27. 5. až 4. 6. se uskutečnila vládní mise, jejímž cílem bylo propagovat vysokou kvalitu a erudovanost českého IT ve Spojených Státech. Záštitu nad celou akcí převzal ministr zahraničí Karel Schwarzenberg, který se cesty sám zúčastnil. Hlavním cílem cesty bylo americké město Silicon Valley, které je mekkou amerického IT průmyslu. Akce proběhla z iniciativy Ministerstva zahraničních věcí aCzech ICT Alliance.

Pro reprezentaci českého IT bylo vybráno celkem 11 inovativních společností, které na americkém trhu již působí nebo na něj chtějí prorazit se svými produkty. Jedním z českých reprezentantů se stala také zlínská společnost Edhouse, která se specializuje na zakázkový vývoj originálních softwarových řešení. Edhouse na trhu IT působí od roku 2006 a jeho řešení směřují zejména do oblasti automatizace, financí a mobilních plateb. Mezi další představitele českého IT se pak zařadil například populární Slevomat.cz nebo pražská firma Candytech, která pracuje pro společnosti jako Facebook, Vodafon nebo Henkel.

Ředitelka obchodního a marketingového oddělení společnosti Edhouse, Monika Semančíková, která se vládní mise zúčastnila, tuto akci hodnotí jako vysoce přínosnou, nejen z hlediska získání praktických informací o trhu v USA a možnostech uplatnění, ale i získaní obchodních kontaktů.

„Pan ministr Karel Schwarzenberg je v zahraničí velmi uznávanou osobou. Jeho přítomnost naší výpravě otevírala nejedny dveře a my jsme tak naši práci mohli prezentovat na skutečně významných místech. Například v centrále amerického gigantu Google nebo v Cisco Systems. Zajímavé pro mne bylo také poznání, že v Silicon Valley business akceleruje až neuvěřitelně rychlým tempem. Máte-li zajímavý produkt nebo nápad, který má potenciál, investoři se s vámi chtějí okamžitě sejít a domluvit obchod. Nejlépe ještě ten den, kdy se o vás dozví. 70% světového venture kapitálu je v USA, z toho 40% v Silicon Valley. Ročně se zde realizuje 20 000 business plánů, pracuje zde na 400 000 inženýrů a technologů. Pokud chcete pro svůj inovativní nápad získat venture kapitál v Silicon Valley, musíte si tady zřídit pobočku, nejlépe však centrálu, neboť investoři se zajímají především o společnosti, které mají v okruhu 45 minut jízdy autem.“

Na cestě se kromě kontraktů pro zúčastněné společnosti vyjednávali rovněž obchodní příležitosti pro české IT jako celek. Významným počinem, který může výrazně posunout české technologické firmy na mezinárodním poli, bylo bilaterální jednání mezi Karlem Schwarzenbergem a Johnem Chambersem, globálním CEO Cisco.

Dalším důležitým bodem cesty se stal rovněž podpis partnerské dohody mezi Czech ICT Alliance a Silicon Valley Association of Start-up Enterpreneurs (SVASE), což je významná americká organizace působící v Silicon Valley, která pomáhá začínajícím inovativním firmám získat financování od venture kapitalistů.

Další článek: Apple chystá pro nejnáročnější uživatele nový 16jádrový Mac Pro

Témata článku: Americký inženýr, Silicon Valley, Centrála, Start Up, Alliance, Zajímavý trh, Start-up, Cesta, Začínající firma

Aktuální číslo časopisu Computer

Zachraňte nefunkční Windows

Jak nakupovat a prodávat kryptoměny

Otestovali jsme konvertibilní notebooky

Velký test 14 herních myší