Zlepšete svou týmovou souhru

IDS Scheer přichází s inovativní myšlenkou softwarové analýzy a hodnocení zápasů mistrovství světa v kopané.
Zlepšete svou týmovou souhru

V souvislosti s blížícím se mistrovstvím světa v kopané 2006 prokázala společnost IDS Scheer, že inovativní software může nalézt uplatnění i v odvětvích, kde to lze čekat nejméně. Fotbaloví nadšenci společnosti aplikovali software ARIS Process Performance Manager (ARIS PPM), který se obvykle používá pro zaznamenávání a srozumitelnou vizualizaci podnikových procesů ve firmách, na „fyzickou aktivitu“: ARIS PPM byl upraven tak, aby dokázal zpracovávat analýzy fotbalových zápasů se všemi jejich specifiky. Toto sportovně orientované řešení bylo představeno 18. května 2006 v rámci ProcessWorld Europe v Amsterdamu – a to pod dohledem fotbalové legendy Johana Cruyffa.

Soccer Performance Team společnosti IDS Scheer zaznamená více než 40 utkání. Během světového šampionátu budou zápasy podrobně analyzovány na internetových stránkách improveyourteamplay.com, a to s pomocí modulu ARIS „OrgAnalyzer“. Následně budou zápasy zhodnoceny uznávaným fotbalovým odborníkem. Zmíněný modul umožní uživatelům vizualizovat nejrůznější procesy v rámci utkání na šampionátu, jako jsou přihrávky a pohyb klíčových hráčů v poli. Díky kontrolingové komponentě platformy ARIS pak budou uživatelé moci srovnat plánovanou taktiku týmu s taktikou, která byla skutečně použita při zápase.
Z obecného hlediska lze funkci automatické organizační a komunikační analýzy, která je součástí řešení ARIS PPM, použít ve firmách v oblasti poskytování služeb a podpory, kde může být užitečná například při analýze komunikace Call Center apod.
„Vytvoření IDS Scheer Soccer Performance Team byl ze strany IDS Scheer zcela spontánní krok, k němuž došlo na základě rozhodnutí přizpůsobit softwarový modul světu kopané.“ říká Dr. Wolfram Jost, člen představenstva a vedoucí divize produktů IDS Scheer AG. „Tento krok jen zdůrazňuje kreativitu našich pracovníků. Zdá se navíc, že se nám podařilo nalézt opravdu univerzální a zábavný způsob, jak našim zákazníkům živě demonstrovat přidanou hodnotu řešení ARIS PPM.“
Váš názor Další článek: Intel nabízí přídavnou PCI kartu pro VoIP s běžným telefonem

Témata článku: Software, Wolfram, Soccer, Performance, Amsterdam, Team

Aktuální číslo časopisu Computer

Zachraňte nefunkční Windows

Jak nakupovat a prodávat kryptoměny

Otestovali jsme konvertibilní notebooky

Velký test 14 herních myší