Zlepšete se na počítači

Zlepšete se na počítači

Taky si o sobě myslíte, že umíte dobře a efektivně používat sadu kancelářských balíků? Píšete si to hrdě do svého životopisu? A je to skutečně pravda? Nezaskočí vás otázky, k čemu jsou vhodné netisknutelné znaky, k čemu se hodí pevná mezera? Víte, jakým znakem začíná vzorec v Excelu, jaké dialogové okno se zobrazí po stisknutí klávesy F7 nebo k čemu slouží automatické opravy?

Pokud jste alespoň na chvilinku zaváhali, tak vězte, že všechny pojmy jsou vybrány z rozřazovacího testu pro úplné začátečníky. E-learningová knihovna kurzů Microsoft Office, kterou vydala Počítačová škola Gopas, má výuku kancelářských programů rozdělenou do tří základních úrovní – úvod, středně pokročilí a pokročilí. Výuka probíhá jak prostřednictvím virtuální lektorky, tak praktickými příklady. Dokud student nesplní zadaný jednoduchý úkol typu - klikněte na ikonu suma, tak se nedostane dál.

Velkou výhodou e-learningové knihovny je skutečnost, že můžete studovat opravdu kdekoliv. “Nejlepší je to ale doma a pravidelně. Bohatě stačí jedna lekce denně, která zabere necelou čtvrthodinku. Uvidíte, že po krátké době budete na sobě pociťovat výsledky,“ říká Luboš Žáček z Gopasu. „Mnoho lidí si myslí, že umí s programy pracovat, ale při vstupních testech, které jsou součástí každého kurzu, znejistí. I já se občas k elektronickým kurzům vrátím a vyhledám si vlastnost, kterou neumím ovládat,“ svěřuje se mladý manažer.

Ti, kteří vytrvají a prostudují celou knihovnu kurzů, tak se pak mohou s klidným svědomím přihlásit na certifikovanou zkoušku ECDL, která je evropským standardem v měření počítačové gramotnosti. Držitelé tak získají jasnou výhodu na pracovním trhu.

Další článek: Google vytáhl do boje proti Microsoft Exchange serveru

Témata článku: Životopis, Jednoduchý vzorec, Jednoduchá oprava

Aktuální číslo časopisu Computer

Zachraňte nefunkční Windows

Jak nakupovat a prodávat kryptoměny

Otestovali jsme konvertibilní notebooky

Velký test 14 herních myší