Zkusenosti z ceske univerzity pomahaji vylepsit Windows Server 2008

Praha – 12. června, 2007. Microsoft Windows Server 2008 se blíží svému dokončení. K úspěšné přípravě na vydání tohoto významného produktu přispěje svým dílem také Fakulta informatiky a managementu Univerzity Hradec Králové, která se stala jedním z pouhých dvou set účastníků programu Rapid Deployment (Program rychlého nasazení) na světě. Fakulta informatiky a managementu UHK při žádosti o začlenění do programu uspěla jako jediná z celkem dvaceti zájemců z komerční i nekomerční sféry v České republice.

 „Naše fakulta s Microsoftem dlouhodobě spolupracuje a vývoj Windows Serveru 2008 jsme průběžně sledovali, proto jsme se rozhodli přihlásit se do programu Rapid Deployment,“ říká děkan Fakulty informatiky a managementu Univerzity Hradec Králové Josef Hynek.  „Věříme, že ze své účasti vytěžíme maximum znalostí, které pomohou našim studentům v jejich kariéře, a které pozitivně ovlivní zkušenosti budoucích zákazníků s Windows Serverem 2008.“

„Zpětná vazba zákazníků a zkušenosti z reálného prostředí jsou pro vývoj nových technologií a jejich efektivní využití nedocenitelné,“ vysvětluje Dalibor Lukeš, manažer divize Server Platform společnosti Microsoft. „Účast FIM v projektu rychlého nasazení Windows Serveru 2008 nám poskytuje důležité informace, které našim zákazníkům v České republice mohou usnadnit přechod na novou generaci serverového operačního systému.“

Rapid Deployment Program (Program rychlého nasazení) umožňuje vybraným zákazníkům Microsoftu rychle nasadit Windows Server 2008 v testovací verzi beta 3 ještě před jeho dokončením. Účastníkům programu Microsoft nabízí pomoc při implementaci nového systému prostřednictvím svých partnerů a konzultantů. Tato pomoc zahrnuje celou řadu služeb, školení a intenzivní technickou podporu.

Účastníci projektu Microsoftu poskytují své zkušenosti s využitím serverového operačního systému ve svém prostředí při řešení specifických situací. Fakulta Informatiky a Managementu UHK se při testování soustředí především na problematiku správy identit a přístupu k heterogenním datovým zdrojům, ale stranou nezůstanou ani otázky ochrany dat, správy systémů v akademickém prostředí nebo vizualizace serverů.

Váš názor Další článek: Prohlížeč XnView v nové verzi 1.91.1

Témata článku: , , , , , , , ,