Zkušební betaverze Windows Server „8“ je ode dneška k dispozici

Zkušební betaverze Windows Server „8“ je ode dneška k dispozici

Společnost Microsoft dnes uvolnila veřejnou betaverzi operačního systému Windows Server „8“. Osmá generace serverového systému přináší zejména velkou optimalizaci pro prostředí privátního i hybridního cloudu, které firmám všech velikostí přinášejí rychlejší rozvoj, větší úspory a lepší konkurenceschopnost. Windows Server „8“ Beta je určen IT specialistům a softwarovým vývojářům k vyzkoušení a případně poskytnutí zpětné vazby.

Při vývoji Windows Server „8“ čerpá společnost Microsoft ze zkušeností z provozování služeb Windows Azure – rozsáhlé cloudové infrastruktury využívající pro svůj provoz standardní hardware. Mezi hlavní přednosti nového systému patří zejména výrazně vylepšená virtualizační platforma Hyper-V, která například podporuje virtualizaci sítí, a díky tomu umožňuje bezproblémové sdílení síťové infrastruktury různými odděleními nebo různými zákazníky. Inovací se dočkaly i služby pro zajištění vysoké dostupnosti záchrany dat, které nyní rozšiřují možnosti využití i ve spojení s cenově výrazně efektivnějším hardwarem. V neposlední řadě se dramatických změn dočkal nástroj Server Manager, Windows PowerShell a spolu s technologiemi jako je Intellisense výrazně zjednodušují správu serverů a procesů.

I nadále systém Windows Server „8“ poskytuje výkonnou platformu pro vývoj a provoz těch nejnáročnějších serverových aplikací - například s .NET Framework 4.5 mohou vývojáři využít nový asynchronní jazyk a podporu knihoven pro škálovatelné aplikace nebo weby. Webový server IIS 8 nabídne vylepšené bezpečnostní možnosti a sand-boxing mezi aplikacemi, nativní podporu síťových soketů a provozování výrazně většího počtu stránek na jednom serveru.

„V září jsme Windows Server „8“ představili vývojářskou preview verzí, abychom vývojářům a partnerům pomohli upravit stávající a vytvořit nové aplikace, systémy a zařízení. Reakce této komunity a zákazníků z programu předběžné implementace na nové funkcionality byly velice pozitivní,“ řekl Dalibor Kačmář, manažer serverové divize ve společnosti Microsoft. „Nyní je řada na IT specialistech z organizací všech velikostí, aby si nové funkce vyzkoušeli a zpětnou vazbou přispěli k dalšímu rozvoji tohoto operačního systému optimalizovaného pro prostředí cloudu.“

„Windows Server „8“ přináší velkou porci novinek v oblasti virtualizace, a nových funkcí, které usnadní správu IT infrastruktury u nás i našich zákazníků. Novému systému také hodláme věnovat řadu odborných IT kurzů,“ uvedl Robert Paskovský ze společnosti WBI.

Více informací o Windows Server „8“ naleznete na stránkách Microsoft Server and Cloud Platform, z těchto stránek je také operační systém Windows Server „8“ Beta veřejně k dispozici pro stažení.

Témata článku: Různé prostředí, Windows Server, Síťový provoz, Sand, Nový systém, Nativní aplikace, Možnost reakcí, Webový specialista

Aktuální číslo časopisu Computer

Otestovali jsme 5 HDR 4K televizorů

Jak natáčet video zrcadlovkou

Vytvořte si chytrou domácnost

Radíme s koupí počítačového zdroje