Zhone umožňuje zrychlit přenosy po internetu

Praha 11. ledna 2006 – Americká společnost Zhone Technologies vyvinula nová koncová zařízení a novou síťovou kartu pro vysokorychlostní internet odpovídající nejnovějšímu širokopásmovému standardu, který pro vysokorychlostní internet přidělila Mezinárodní telekomunikační unie ITU. Standard VDSL2 představuje desetinásobné zvýšení výkonu ADSL.
Zhone umožňuje zrychlit přenosy po internetu

Zhone Technologies, jejíž produkty v České republice distribuuje pražská společnost Gesto Communications, je považovaná za nejlepšího světového dodavatele řešení pro sítě na přenos hlasu, dat a videa. Její VDSL2 koncová zařízení pro zákazníky a síťová karta Next-Generation Broadband Loop Carrier představují výrazné rozšíření možností rychlých přenosů hlasových, datových a video služeb přes již existující měděné kabelové rozvody.

 

Nárůst zájmu o digitální přípojky (DSL, Digital Subscriber Line) vyvolává tlak na výrobce čipů, aby usilovali o rychlejší hardware. Technologie Zhone pro superrychlé VDSL umožňuje překročit rychlost 100 Mbit/s, přičemž k tomu potřebuje jen jeden měděný pár.

 

Zhone vyvinula nové čipsety, které umožní rozvoj technologie VDSL2. Nasazení jejích zařízení výrazně zvyšuje rychlost přenosu a prodlužuje jeho dosah, aniž by se to negativně projevovalo na ceně celkového řešení. Její přístroje navíc jsou nenáročné na energii.

 

Poskytovatelé služeb i jejich zákazníci by na této moderní technologii měli ocenit nejen rychlost a kvalitu přenosu, ale také příležitost využívat najednou televizní, internetové a telefonické služby prostřednictvím jedné zásuvky za celkově nižší cenu. Navíc nyní bude možné tyto služby společně nabízet v celé telekomunikační síti, zatímco doposud byly vázané na optické a hybridní opticko/koaxiální sítě.

 

Společnost Zhone Technologies navrhuje a vyrábí zařízení pro provozovatele sítí a telekomunikačních služeb na celém světě. V její nabídce jsou různá zařízení pro přenos hlasu, dat, videa a zábavních služeb, pro internetovou telefonii a podobně. V České
republice se osvědčuje například její systém Multi-Access Line Concentrator
(MALC - Koncentrace vícečetného přístupu k telefonní lince), který si
pro rozšíření své nabídky vysokorychlostních přenosů po internetu vybraly České radiokomunikace.

 

Produkty Zhone v České republice distribuuje společnost Gesto Communications. Českým zákazníkům nabízí ucelená telekomunikační řešení Zhone, která umožňují přenášet hlas, video a data v různých prostředích.

 

Kontakt: Gesto Communications, Ing. Jiří Línek, tel: (+420) 271 735 344, 271 731 481, 267 310 034, secretary@gestocomm.cz, Korunní 106, 101 00 Praha 10,

www.gestocomm.cz

Váš názor Další článek: Microsoft bude dělat Office pro Apple ještě nejméně 5 let

Témata článku: Video, Internet, Carrier, Subscriber, Vdsl


Určitě si přečtěteAktuální číslo časopisu Computer

Megatest 18 grafických karet

Ukliďte data v počítači

Jak dobře koupit starší telefon

Vylepšete zvuk televize: test 7 soundbarů