Zhodnocení životních pojištění: více než půl miliardy korun

O více než půl miliardy korun zbohatnou dohromady lidé, kteří mají u ČSOB Pojišťovny sjednané životní pojištění. Podle předběžných údajů totiž zhodnocení životních pojistek, které ČSOB Pojišťovna připisuje každoročně svým klientům, dosáhlo za loňský rok rekordních 574 milionů korun.
Zhodnocení životních pojištění: více než půl miliardy korun

Například u nejprodávanějšího životního pojištění Spektrum to znamená, že ČSOB Pojišťovna připíše klientům za rok 2005 celkové zhodnocení 5,4 procenta, což je podstatně více, než kolik by mohli získat při ukládání peněz na termínované vklady v bankách.

Celkové zhodnocení životních pojištění se skládá z garantované úrokové míry, která u v současnosti uzavíraných smluv může ze zákona činit nejvýše 2,4 procenta ročně, a podílu na zisku, připisovaného na základě úspěšnosti pojišťoven při investování svěřených prostředků. U životních pojištění uzavíraných v minulosti může být garantovaná úroková míra vyšší než 2,4 procenta a u těchto smluv připíše ČSOB Pojišťovna za rok 2005 zhodnocení dokonce až 6 procent.

„Vysoké zhodnocení je důsledkem dobré investiční strategie ČSOB Pojišťovny a vývoje finančních trhů v loňském roce,“ řekl místopředseda představenstva a ředitel divize životního pojištění ČSOB Pojišťovny Karel Svoboda. Podle něho loňské výsledky zároveň znovu potvrdily, že životní pojištění slouží klientům nejen k pojistné ochraně, ale je současně i dlouhodobým spořením se zajímavým výnosem.
Na trhu životního pojištění v ČR je ČSOB Pojišťovna čtvrtou největší pojišťovnou. Na konci loňského roku spravovala více než 550 tisíc smluv životního pojištění s objemem předepsaného pojistného bezmála čtyři miliardy korun.

ČSOB Pojišťovna je univerzální pojišťovna, která nabízí široké spektrum životních i neživotních pojištění občanům, malým a středním podnikatelům i největším korporacím. Měřeno předepsaným pojistným je čtvrtou největší pojišťovnou na domácím trhu. Tři čtvrtiny jejích akcií vlastní belgická pojišťovna KBC Verzekeringen NV z nadnárodní skupiny KBC, 25 % drží Československá obchodní banka. Přední světová ratingová agentura S&P ohodnotila v roce 2004 ČSOB Pojišťovnu investičním stupněm ratingu BBB- se stabilním výhledem; tento vysoký rating potvrdila znovu v lednu 2006.

Témata článku: Rating, Loňský rok, Vysoký podíl, Vysoká míra

Aktuální číslo časopisu Computer

Velký test NVMe a SATA SSD

Máte slabý signál
Wi-Fi? Poradíme!

Jak umělá inteligence opravuje fotky

Kupujete dron? Ty levné se nevyplatí