Žhavá novinka – nový plazmový televizor Hitachi – zaručuje obraz se skutečným vysokým rozlišením

První plazmový televizor se skutečným rozlišením 1080i uvádí novou řadu plazmových a LCD televizorů Hitachi Picture Master HD pro rok 2006.
Žhavá novinka – nový plazmový televizor Hitachi – zaručuje obraz se skutečným vysokým rozlišením

Praha, 13.4.2006 - Společnost Hitachi pokračuje ve své tradici nastavování výkonnostních srovnávacích úrovní ve svém oboru a uvádí první plazmový televizor s úhlopříčkou 42 palců (106 cm), který využívá panel H6ALIS se skutečným rozlišením 1080i a umožňuje tak zobrazovat každý řádek vysílání s vysokým rozlišením bez konverze nebo změny velikosti. Nový televizor Picture Master HD 42PD9700 využívá úplně nový čip Hitachi a plazmovou technologii a tvoří tak výjimečný multimediální televizor s plochým panelem. Vzhledem k tomu, jak se v Evropě s velkou rychlostí spouštějí služby nabízející vysílání s vysokým rozlišením a nová generace herních konzolí bude standardně pracovat s rozlišením 1080i, je nový model Picture Master HD 47PD9700 dokonalým velkoplošným televizorem pro multimediální systémy domácí zábavy s vysokým rozlišením.

„Televizor Picture Master HD 47PD9700 uvádí multimediální zábavu s vysokým rozlišením do úplně nových oblastí. Přes 80% programů vysílaných s vysokým rozlišením v současné době používá jako standard rozlišení 1080i a model 42PD9700 je první plazmový televizor, který dokáže takové vysílání zobrazit ve skutečném nativním rozlišení,“ řekl Richard Bass, senior manager Display Products společnosti Hitachi Digital Media Group. „Televizor Picture Master HD 42PD9700 je optimalizován tak, aby poskytoval obraz s vysokým rozlišením a přinášel potěšení ze zábavy s oslnivými barvami a výjimečnou kvalitou zobrazovaného videa nebo fotografií dosahované díky rozlišení 1024 x 1080. Jeho elegantní design, ohromující jas 1400 cd/m2 a kontrastní poměr 3000:1 jsou zárukou, že jej v roce 2006 budou mít na seznamu přání úplně všichni.“

Televizor 42PD9700, který je k dostání od března 2006, je prvním modelem z nově uváděné řady společnosti Hitachi Picture Master HD. V průběhu roku budou následovat další tři modely Picture Master HD. Všechny jsou připraveny pro vysoké rozlišení – jsou HD-Ready™ – a budou to tyto: 55PD9700 (plazmový televizor s úhlopříčkou 55 palců / 141 cm), 37LD9700 (LCD televizor s úhlopříčkou 37 palců / 94 cm) a 32LD9700 (LCD televizor s úhlopříčkou 32 palců / 81 cm). Všechny modely Picture Master HD, včetně 42PD9700, který má panel s rozlišením 1080i, budou mít integrované digitální tunery a budou využívat nový vyspělý chipset společnosti Hitachi pro vysoké rozlišení navržený tak, aby poskytoval nejvyšší kvalitu obrazu a výkon s vysokým rozlišením.

Richard Bass dodává: „Jelikož Hitachi vyvíjí a vyrábí vlastní plazmové panely s vysokým jasem Super IPS LCD a ALIS, můžeme zaručit, že je naše televizory dokáží využívat naprosto optimálně, protože pracují s chipsety, které byly navrženy konkrétně za účelem využít možností našich vysoce výkonných panelů. Výsledkem je zážitek ze sledování obrazu s kvalitou, které se v takové celistvosti může přiblížit pouze několik málo výrobců.“

Vynikající technologie s vlastním stylem
Všechny televizory řady Picture Master HD nabízejí ucelený souhrn funkcí, které jim umožňují stát se srdcem jakéhokoli multimediálního systému domácí zábavy. Reproduktory s povrchovou úpravou v platinové barvě a skutečně moderní design, který je již standardem, vám umožňuje pochlubit se svým televizorem Picture Master HD a vychutnávat jeho obraz tím nejlepším způsobem.

Nové funkce pro prohlížení fotografií
Řada Picture Master HD je obohacena o nové „foto funkce“. Ty vám umožňují prohlížet si digitální fotografie přímo z vašich paměťových karet SD nebo ze čtečky paměťových karet připojované přes USB. Díky vestavěnému software pro práci s fotografiemi, slotu pro SD karty a USB portu si můžete bez obtíží prohlížet své snímky přímo na televizoru. Jednoduše zasuňte SD kartu do slotu – nebo připojte čtečku karet přes rozhraní USB, pokud váš fotoaparát používá jiné karty než SD – a televizor vám automaticky nabídne náhledy všech vašich fotografií. Můžete je procházet, otáčet, udělat z nich pozadí nebo je prohlížet jako prezentaci, přičemž si můžete vybrat, jaké budou mezi jednotlivými snímky přechody.

Multimediální výkon
Neomezené využití modelů řady Picture Master HD v oblasti multimédií zajišťují všezahrnující možnosti připojení. Dva porty HDMI, tři konektory SCART, vstupy S-video, kompozitní a složkový znamenají, že váš televizor Picture Master HD bude možné propojit s jakýmkoli zařízením, které máte – ať se bude jednat o DVD nebo digitální videokameru, digi-box, herní konzoli s vysokým rozlišením vybavené mechanikou Blu-Ray, DVD přehrávač, harddiskový rekordér nebo počítač.

Dokonalý zvuk
Plazmové televizory řady Picture Master HD (55PD9700 a 42PD9700) mají vylepšený audio systém, který obohacuje jejich vynikající obrazový výkon. Namísto čtyř reproduktorů jich používají celkem deset, včetně dvou dolů směrovaných subwooferů, a zvukový výkon těchto modelů je 36 wattů s funkcí SRS TruBass a technologií digitálního zvuku BBE, která koriguje fázové zpoždění a zkreslení, jež přirozeně zvukové systémy generují. Je tak zajištěno, že zvuk, jenž se dostane k vašim uším, bude tak přirozený a věrný jako původní zvuk, a bude mít potlačené a odfiltrované veškeré interference a šumy.

Dostupnost
Dostupnost modelů řady Picture Master HD v Evropě je uvedena v následující tabulce.

Model

Úhlopříčka (viditelná)

Typ

Dostupnost

42PD9700*

106 cm

Plazmový

Březen 2006

55PD9700

141 cm

Plazmový

Květen 2006

32LD9700

81 cm

LCD

Červen 2006

37LD9700

94 cm

LCD

Říjen 2006

*Využívá nový plazmový panel H6 1080i

 

O společnosti Hitachi Digital Media Group

Digital Media Group, která je součástí Hitachi Europe Ltd, je zodpovědná za celoevropský prodej a distribuci digitálních displejů Hitachi, spotřební elektroniky, projekčních produktů a systémů průmyslové televize.

Hitachi Digital Media Group má vedoucí postavení ve čtyřech klíčových oblastech poskytování digitálních řešení. Mezi klíčové řady produktů patří řešení pro domácí i firemní aplikace, zahrnující plazmové monitory, plazmové a LCD televize, včetně produktů s podporou standardu HDTV. Dále jsou to kompletní řada video a datových projektorů včetně špičkových projektorů pro domácí kino, 5. generace DVD kamer a celá škála DVD/harddisk přehrávačů a rekordérů. Nechybí ani moderní řešení v oblasti skenování pro firmy a vládní instituce a ve své třídě nejlepší produkty pro ukládání dat na PC i přenosných počítačích.

Více informací naleznete na stránkách společnosti Hitachi Digital Media na adresách:
http://www.hitachi-online.cz
http://www.hitachidigitalmedia.com

O společnosti Hitachi Europe Ltd

Hitachi Europe Ltd., je dceřinnou společností Hitachi Ltd., Japan, která je také jediným vlastníkem. Sídlo společnosti je v Maidenheadu, Velká Británie. Hitachi Europe má pobočky v 15 zemích a zaměstnává přes 470 osob v Evropě, na Středním Východě a v Africe. Jako „partner pro nejlepší řešení“ navrhuje společnost Hitachi Europe své služby a řešení tak, aby splnily specifické potřeby jejích zákazníků. Hitachi Europe pokrývá jedenáct klíčových obchodních oblastí: energetické a průmyslové systémy, řešení pro železnice, zařízení pro průmysl, informační systémy, vysoce výkonnostní výpočetní techniku, digitální média, spotřební produkty, klimatizační a chladící systémy, nákup a sourcing, skupinu pro podnikové technologie (výzkum a vývoj) a Hitachi Design Centre. Více informací naleznete na webových stránkách společnosti Hitachi Europe na adrese: http://www/hitachi-eu.com

Hitachi Ltd.

Hitachi Ltd., se sídlem v Tokiu v Japonsku, je jednou z předních nadnárodních společností, podnikajících mj. v oblasti elektroniky a elektrotechniky. Po celém světě zaměstnává přibližně 347 000 zaměstnanců. Fiskální rok 2004 (skončil 31. března 2005) skončil s konsolidovanými tržbami ve výši 9 027 miliard jenů (84,3 miliardy USD*). Společnost nabízí široký sortiment systémů, produktů a služeb, včetně informačních systémů, elektronických zařízení, polovodičů, energetických a průmyslových systémů, spotřebních výrobků a materiálu a finančních služeb. Více informací naleznete na webových stránkách společnosti Hitachi Ltd. na adrese http://global.hitachi.com.

Váš názor Další článek: Nová verze Firefoxu zvyšuje bezpečnost a stabilitu

Témata článku: Klíčový snímek, Alis, Lcd herní konzole, Televizory 32, Domácí projektor, Nové televizory 2016, Multimediální produkt, Nejlepší televize, Hitachi, Bass, HD Ready, Televize úhlopříčka 80, Vysoké rozlišení, Televizory, Europe, Televize 82 cm, Master

Aktuální číslo časopisu Computer

Zachraňte nefunkční Windows

Jak nakupovat a prodávat kryptoměny

Otestovali jsme konvertibilní notebooky

Velký test 14 herních myší