Nositelnosti | Hodinky

Ženy spí o 13 minut déle než muži, odhalila studie Amazfit

Ženy spí o 13 minut déle než muži, odhalila studie Amazfit

Přední značka chytrých hodinek připravila v rámci světového dne spánku report dat zachycených chytrými nositelnými zařízeními Amazfit. Report obsahuje klíčová zjištění týkající se kvality a délky spánku více než 26 milionů globálních uživatelů, která mimo jiné pomáhají lépe porozumět korelaci mezi zdravotním stavem a podmínkami spánku. Shromážděné údaje byly zpracovány technikou maskování dat, aby byla zajištěna ochrana osobních údajů.

Klepněte pro větší obrázek

Nejzajímavější zjištění o kvalitě spánku Čechů:

  • Průměrná doba spánku v roce 2021 byla 7 hodin a 19 minut (o minutu méně než v roce 2020)
  • Ženy spí o 13 minut déle než muži (ženy 7 hodin a 25 minut, muži 7 hodin a 12 minut)
  • Nejmladší lidé spí o 33 minut déle než nejstarší (lidé narození před rokem 1970 spí 7 hodin a 8 minut, lidé narození po roce 2000 spí 7 hodin a 41 minut)
  • Čím více kroků Češi během dne nachodí, tím kratší dobu spí (lidé, kteří nachodí za den 1000-2000 kroků spí 7 hodin a 34 minut, naopak 30000-40000 kroků spí 6 hodin a 58 minut)
  • V roce 2021 se o 20 % zvýšil počet nocí, kdy jsme spali méně než 7 hodin

Podle výzkumu provedeného Harvard School of Public Health je kvalitní spánek klíčem k udržení dobrého zdraví. Lidé, kteří spí příliš málo, jsou vystaveni vyššímu riziku obezity a kardiovaskulárních chorob než ti, kteří spí v průměru osm hodin. Sleep White Paper společnosti Zepp Health z roku 2021 zkoumá klíčová data včetně délky spánku, BMI, klidové srdeční frekvence (RHR) a počtu kroků, aby uživatelům poskytla komplexní přehled o stavu spánku pro lepší správu zdraví.

Aktivní životní styl vede k lepšímu spánku, nižší klidové tepové frekvenci a zdravějšímu BMI

Výroční zpráva společnosti Zepp Health dále ukazuje, že uživatelé, kteří denně ujdou 12 000 až 20 000 kroků, si udržují vyšší kvalitu a zdravější klidovou tepovou frekvenci kolem 62. Mírná aerobní cvičení jsou rovněž prospěšná pro lidi s nespavostí. Proto se uživatelům doporučuje pravidelně cvičit a udržovat aktivní životní styl pro zlepšení kvality spánku a prodloužení doby spánku.

Klepněte pro větší obrázek

Zpráva také poukazuje na fakt, že dostatek spánku může pozitivně ovlivnit celkový fyzický výkon uživatelů a snížit jejich duševní stres. Zjišťuje také, že při sedmi až osmi hodinách spánku si tělo s největší pravděpodobností zachová zdravější skóre BMI a také lepší skóre spánku.

Do růžova s chytrým pomocníkem 

Vliv na kvalitu odpočinku má i to, jak dlouhou spíte hlubokým spánkem. Zjistit délku této fáze umí třeba chytré hodinky. Například Amazfit GTR 3 mají zabudovaný monitoring spánku a dokážou analyzovat, jak dlouho jste byli bdělí, kolik času jste strávili v posteli a jak dlouhé byly jednotlivé fáze spánku. Na základě toho pak můžete přizpůsobit svou spánkovou hygienu, případně uzpůsobit svůj režim tak, abyste dosáhli optimální délky hlubokého spánku.

Dalším přínosem jsou aplikace budíku, které vás probudí ve fázi lehkého spánku, a to ve chvíli blízké času, který si sami určíte. Díky tomu nebudete vstávat rozlámaní a eliminujete rána, kdy nebudete moci otevřít oči a probrat se. Na rozdíl od jiných značek chytrých hodinek nemusíte hodinky každou noc nabíjet, vydrží nabité až 21 dní. Hodinky jsou tak skvělým pomocníkem ke zlepšení kvality vašeho spánku.

Další článek: Ani teplo, ani zima. Působivá, ale citlivá technologie trakčních baterií elektromobilů

Témata článku: Nositelnosti, Hodinky, Hodinky na Heureka.czSex manželských párů? Jen výjimečně. Ložnice ovládnou roboti s umělou inteligencí

Sex manželských párů? Jen výjimečně. Ložnice ovládnou roboti s umělou inteligencí

** Sex manželských párů jen při zvláštních příležitostech. ** Ložnice ovládnou sexuální roboti s umělou inteligencí. ** I to je jeden ze závěrů Mezinárodní robotické konference.

Filip KůželJiří Liebreich
RobotiSexUmělá inteligence
Jak poznat, že máte možná hacknutý telefon? Toto je devět symptomů, které můžete pozorovat

Jak poznat, že máte možná hacknutý telefon? Toto je devět symptomů, které můžete pozorovat

** Jak poznat, že je váš smartphone hacknutý? ** Hledejte známky po nestandardním chování telefonu ** Stačí když telefon vydrží méně nebo topí i v klidovém režimu...

Martin Chroust
Jak...Malware
Sociální síť BeReal jde proti proudu. Žádné filtry a přetvařování, tohle má být čistá realita

Sociální síť BeReal jde proti proudu. Žádné filtry a přetvařování, tohle má být čistá realita

** BeReal je novou hvězdou mezi sociálními sítěmi ** Ukazuje pouze všední realitu běžných dní ** Aplikace vám jednou denně dá dvě minuty na poslání vlastní fotky

Martin Chroust
BeRealMobilní aplikaceSociální sítě