Zdokonalený procesor Intel Xeon MP zvyšuje výkon o 25 procent

2. březen 2004 – Společnost Intel dnes ohlašuje dostupnost zdokonaleného procesoru Intel® Xeon™ MP pro víceprocesorové servery. Tento procesor zajišťuje ve srovnání s předchozími verzemi až o 25 procen
  • t
  • vyšší výkon, což zákazníkům umožní konsolidaci mnoha aplikací na menší počet serverů.
Zdokonalený procesor Intel Xeon MP zvyšuje výkon o 25 procent

“Vyšší pracovní frekvence a větší vyrovnávací paměť nového procesoru Intel Xeon MP zajišťují výrazný nárůst výkonu a na podnikovém trhu jedinečný poměr cena/výkon,” řekl Tom Garrison, ředitel podnikového marketingu společnosti Intel v oblasti EMEA. “Nové procesory jsou kompatibilní s předchozími generacemi systémů s procesory Intel Xeon MP, a přináší tak uživatelům okamžitý nárůst výkonu a nadstandardní návratnost investic do IT.”

 

Nový procesor Intel Xeon pracuje s taktem 3,0 GHz a má 4 MB vyrovnávací paměti třetí úrovně. Procesor Intel Xeon MP má širokou uživatelskou základnu mezi podnikovými zákazníky, mimo jiné ve společnostech AIG SunAmerica, Inc., Coremetrics, Inc., MAXDATA, Mohawk Industries, Inc., Partners HealthCare System, Pilgrim’s Pride Corporation, UFJ Bank Limited, The Weather Channel, Telecom Italia, Oxford University a Deutsche Post AG.

 

Deutsche Post AG převedla své základní ekonomické aplikace (SAP® R/3*) na procesory Intel Xeon MP se 4MB iL3 cache. “Upgrade na procesor Intel Xeon MP s taktem 3 GHz a 4MB vyrovnávací paměti iL3 nám zajistí zhruba o 25 % rychlejší zpracování uzávěrek,“ řekl Bernhard Kraft ze společnosti Deutsche Post, IT Solutions GmbH.

 

Kromě řady různých zákazníků jsou cena a výkon systémů s procesory Intel Xeon MP zvláště zajímavé pro finanční sektor.

„Společnost Thomson Financial vnímá architekturu Intel jako prověřenou a spolehlivou platformu, která uspokojuje naše aktuální i dlouhodobé potřeby,“ řekl Jeremy Lehman, senior viceprezident pro technologie společnosti Thomson Financial. „Pro aplikace Thomson ONE Analytics jsme vybrali architekturu Intel vzhledem k jejímu jedinečnému poměru cena/výkon, její spolehlivosti, vysoké dostupnosti a škálovatelnosti – naši zákazníci tak mají rychlejší přístup k veškerým finančním informacím.“

 

Výrobci systémů, včetně společnosti Unisys dodávající systémy Thomson Financial, předpokládají ještě v tomto roce uvedení více než 50 systémů s procesory Intel Xeon MP, a to v rozsahu od čtyř do 32 procesorů. Mezi přední výrobce nabízející systémy s procesory Intel Xeon MP patří rovněž Bull, Dell, Egenera, Fujitsu, Fujitsu Siemens Computers, Gateway, HP, Hitachi, IBM, Kraftway, Langchao, Lenovo, NEC, Powerleader, Samsung, Toshiba a řada lokálních výrobců.

 

Procesor Intel Xeon MP přináší široké možnosti škálovatelnosti v jedinečné cenové hladině především pro potřeby podnikových aplikací a středně velkých datových skladů, což zahrnuje nasazení v oblasti spolupráce skupin, aplikačních serverů, podnikového plánování zdrojů, správy dodavatelského řetězce, podnikových informačních systémů a řízení vztahů se zákazníky.

 

Procesor Intel Xeon MP je plně kompatibilní a lze jej proto osadit i stávajících systémů. Je přizpůsoben ke spolupráci se síťovým rozhraním Intel® PRO Gigabit Ethernet a řadiči Intel® Server RAID. Společnost Intel rovněž nedávno uvedla čtyřcestné serverové šasi Intel® Server Compute Blade SBX44 s podporou nových procesorů Intel Xeon MP, které dále rozšiřuje modularitu této produktové řady.

 

Podle odborných analytiků je více než 85 procent nových serverů založeno na architektuře Intel(1). Dnes uvedené produkty posilují pozice společnosti Intel v oblasti víceprocesorových, pro chod podniků nezbytných serverů, které jsou často označovány jako high-end datová centra. Servery se čtyřmi a více procesory se v roce 2003 podílely na celkovém obratu serverového trhu více než 56 procenty(1). Ve stejném období představovaly servery s architekturou Intel 57 procent všech prodaných serverů se čtyřmi a více procesory(1).

Procesor Intel Xeon MP na 3,0 GHz se 4 MB iL3 cache je nyní u společnosti Intel dostupný při odběru 1 000 kusů za cenu 3 692 USD. Společnost Intel rovněž uvádí procesory Intel Xeon MP na 2,70 a 2,20 GHz se 2M iL3 cache za cenu 1 980, resp. 1 177 USD při odběru 1 000 kusů.

 

Společnost Intel je největším světovým výrobcem mikroprocesorů, a zároveň je předním výrobcem počítačových, síťových a komunikačních produktů. Podrobné informace o společnosti Intel jsou k dispozici na www.intel.com/pressroom nebo www.intel.com/cz/pressroom.

 

Intel a Intel® Xeon jsou ochranné značky nebo registrované značky společnosti Intel Corporation nebo jejích dceřiných společností ve Spojených státech a dalších zemích.

 

* Další názvy a značky mohou být nárokovány jako vlastnictví jiných subjektů.

** Na základě publikovaných TPC-C*, SPECjbb2000* a SAP R/3* výkonových testů. Výkon je měřen a vyhodnocován pomocí speciálních systémů a/nebo komponent a odráží průměrný výkon produktů Intel v těchto testech. Jakákoliv změna hardwarové nebo softwarové konfigurace ovlivní výsledný výkon. Při výběru doporučujeme kupujícím konzultovat ještě další informační zdroje, které se věnují výkonu systémů nebo komponent. Další informace o testech a výkonu produktů Intel jsou k dispozici na: http://www.intel.com/performance/resources/limits.htm.

 

1 Zdroj: International Data Corp., (IDC), zpráva Quarterly Server Tracker, Q4, 2003.

 

 

 

Váš názor Další článek: Chystaný telefonní i e-mailový seznam: nejen zbytečný, ale možná i škodlivý

Témata článku: Procesory, Post-it, Financial Times, Weather, Bull, Oxford University, Oxford, Kraft, Deutsche Bank, Výsledný nárůst, Mp, Deutsche Post, Thomson, Pride


Určitě si přečtěte

Galerie: Podívejte se na čínský Linux, se kterým to na svých PC zkusil i Huawei

Galerie: Podívejte se na čínský Linux, se kterým to na svých PC zkusil i Huawei

** Huawei se loni dostal do křížku s USA ** Začal to proto zkoušet s konkurenčním operačním systémem ** Jmenuje se Deepin a před pár dny se dočkal nové verze

Jakub Čížek | 36

PlayStation 5 bude mít extrémně rychlé SSD a promyšlenou architekturu. Sony odhalilo technické detaily

PlayStation 5 bude mít extrémně rychlé SSD a promyšlenou architekturu. Sony odhalilo technické detaily

** Sony zveřejnilo podrobnosti k PlayStationu 5 ** Poprvé jsou k dispozici technické detaily ** Sony se hodně zaměřilo na rychlost SSD

Karel Javůrek | 31

Pojďme programovat elektroniku: Co se skrývá uvnitř běžné SD karty a jak ji oživit

Pojďme programovat elektroniku: Co se skrývá uvnitř běžné SD karty a jak ji oživit

** Máme ji v mobilech a fotoaparátech ** SD karta je dnes už standard ** A proto ji zkusíme připojit i k Arduinu

Jakub Čížek | 20

Je to dobré, cetky z AliExpressu budou nejspíše relativně levné i v roce 2021

Je to dobré, cetky z AliExpressu budou nejspíše relativně levné i v roce 2021

** V roce 2021 začneme platit DPH i u laciného zboží z asijských e-shopů ** Daň ale budeme většinou platit už na e-shopech ** Nemusíte se bát zdlouhavého a drahého celního řízení

Jakub Čížek | 74


Aktuální číslo časopisu Computer

Megatest 24 PC zdrojů

Jak využít umělou inteligenci

10 špičkových sluchátek s ANC

Playstation 5 vs Xbox Series X