Závod Kolo pro život může každý projet ve stopách mistrů republiky

23. září 2003
NVidia představila GoForce 2150
V cyklistických maratónech Kolo pro život si každý může projet stejnou trasu jako elitní profesionálové. Cyklopočítač naviiON na každém úseku trati ukáže, jak rychle a s jakým časem jeli ti nejlepší sportovci. NaviiON zobrazuje trasu závodu na displeji a řekne kdy zatočit a co je za zákrutou. Součástí projektu naviiON je i virtuální prohlídka krajiny na domácím počítači. Prostorové animace krajiny přesně zobrazí jednotlivé etapy závodu.
Závod Kolo pro život může každý projet ve stopách mistrů republiky

Praha, 23. září 2003 – Seriál cyklistických maratónů Kolo pro život České spořitelny je možné kdykoli absolvovat s naviiONem, který každého naviguje neomylně k cíli a dovolí  v reálném čase porovnat svou výkonnost s cyklistickou elitou závodu. Závodník se tak dozví, že nejlepší jezdci závodu přesně v tomto místě už měli náskok 10 minut a pohybovali se o 15km/h rychleji. Systém umí také vykreslovat výškový profil zvolené trasy, takže cyklista během závodu přesně ví kolik ještě zbývá na vrchol kopce. Během jízdy se všechny důležité navigační informace a zajímavosti zobrazují na grafickém displeji, takže nelze minout zatáčku a vědět o prudkém sjezdu za kopcem.

 

Cyklista si jednoduše vybere na internetu trasu, která se mu líbí a stáhne si ji do paměti naviiONu. Během jízdy se pak všechny důležité navigační informace a zajímavosti zobrazují na grafickém displeji přístroje a vedou cyklistu neomylně k cíli. S pomocí naviiONu bude tedy možno absolvovat kteroukoliv trať seriálu Kolo pro život i mimo oficiální závod a udělat si tak třeba soukromou generálku nebo reprízu. naviiON poskytuje všechny běžné funkce dnešních cyklocomputerů - rychlost, vzdálenost, výška, teplota, převýšení či čas. Navíc se údaje zaznamenávají na paměťovou kartu a lze je přenést do stolního počítače.

 

„Účastníkům našeho seriálu chceme poskytnout kromě možnosti zdravého pohybu v přírodě také zcela unikátní hodnotu – přímé porovnání výkonnosti s naší bikerskou špičkou. Záznam závodu sejmutý z naviiONu jedním z předních závodníků poskytneme pomocí internetu všem zájemcům. Podrobný popis tratě navíc zvyšuje její bezpečnost a užitnou hodnotu,“ řekl Roman Čermák ředitel seriálu Kolo pro život. První navigační soubory seriálu jsou již k dispozici na portálu tras http://trails.naviion.cz.

 

Další součást projektu naviiON je virtuální prohlídka krajiny na domácím počítači. Nyní umožňuje jednomu z největších etapových závodů na americkém kontinentě ve volné přírodě, Subaru Primal Quest Adventure, informovat všechny závodníky i jejich fanoušky, pomocí prostorové animace krajiny, jak vypadají jednotlivé etapy závodu. Stačí mít domácí počítač a rychlejší připojení k internetu.

 

„Vytvořili jsme prostorový model a vygenerovali jednotlivé „průlety“ nad virtuální krajinou kolem jezera Lake Tahoe. Obdobně můžeme virtuálně vymodelovat jakýkoli terén, třeba krajinu podél nových silnic, turistické stezky, horský terén. Výsledek můžete posoudit sami na http://www.subaruprimalquest.com“, uzavřel ředitel marketingu projektu naviiON Robert Kleiner.

 

Podrobnosti o projektu naviiON jsou uvedeny na webových stránkách http://www.naviion.com. Trasy pro přístroj se rodí od majitelů naviiONů na portálu tras pro naviiON http://trails.naviion.com, kde je možné po třech měsících provozu získat v současnosti více než 350 zajímavých tras z celého světa.

 

Co je vlastně naviiON

 

naviiON poskytuje všechny běžné funkce dnešních cyklocomputerů - rychlost, vzdálenost, výška, teplota, převýšení či čas. Navíc se údaje zaznamenávají na paměťovou kartu a lze je přenést do stolního počítače. Navíc však disponuje i naprosto unikátními funkcemi.

 

Jedná se například o zmiňovanou možnost vytvářet či nahrávat navigační průvodce pro cyklisty. Umí vykreslovat výškový profil zvolené trasy přímo na displej přístroje, cyklista tak během závodu přesně ví kolik ještě zbývá na vrchol kopce. Lze porovnávat výkonnost na zvolené trase se zaznamenaným výkonem. Závodník se tak například dozví, že nejlepší jezdci závodu přesně v tomto místě už měli náskok 10 minut a pohybovala se o 15km/h rychleji. V paměti je také možné zaznamenat historii všech maratónských výkonů - datum, čas, převýšení, průměrná rychlost nebo maximální výška.

 

Systém navigace je velmi jednoduchý - tzv.“point-to-point“ princip. Je však dostatečně přesný a nepotřebuje ke své činnosti žádný družicový systém typu GPS. Cyklista si jednoduše vybere na internetu trasu, která se mu líbí a stáhne si ji do paměti naviiONu. Během jízdy se pak všechny důležité navigační informace a zajímavosti zobrazují na grafickém displeji přístroje a vedou cyklistu neomylně k cíli.

 

S naviiONem je rovněž možné zaznamenat oblíbenou trasu během jízdy, doma ji přehrát do počítače, jednoduše zpracovat a prostřednictvím internetu ji dát k dispozici komukoli na světě. NaviiON umožňuje zaznamenat všechny detaily trasy, včetně tvaru křižovatek, popisu zajímavých míst, výškového profilu trasy, hlasových poznámek či aktuální teploty. Vodotěsné a nárazuvzdorné provedení naviiONu zajišťuje jeho spolehlivou funkci za všech podmínek.

 

 

V současnosti je na trh uváděn model naviiON PRO NEW 2004, který je k dispozici ve specializovaných cyklistických obchodech nebo přímo na webu výrobce za velmi příznivou zaváděcí cenu cenu 6.960,-Kč včetně DPH. Další informace o naviiONu, včetně možnosti jeho objednání, jsou volně dostupné na http://www.naviion.cz.

 

 

 

(pokračuje)

Technická data:

 

·         16-bitový vysoce výkonný procesor s nízkou spotřebou

·         Plně grafický dispej s rozlišením 128x64 bodů, zobrazovací plocha 33x66mm

·         Slot pro paměť typu Compact flash s neomezenou kapacitou pro datové a hlasové záznamy

·         Sériové rozhraní pro připojení dalších periférií

·         Možnost „upgrade“ vnitřního operačního systému přístroje

·         Napájení pomocí 2ks baterií typu AAA

·         Zabudovaný mikrofon a reproduktor

·         Vnější rozměry - 66x85x18mm

·         Váha 98 g.

·         Intuitivní ovládání pomocí menu

·         Univerzální držák, Sigma kompatibilní 

 

 

 

Pro více informací, prosím, kontaktujte:        

 

Ing. Robert Kleiner

tel.: +420 326 711 711

e-mail: Robert.Kleiner@naviion.com

Info k produktu: www.naviiON.cz

 

 

O projektu naviiON

 

Projekt naviiON http://www.naviion.com je společným dílem týmu špičkových odborníků převážně z oboru informačních technologií, soustředěných z několika českých firem. Jeho počátky sahají do roku 2000, kdy bylo na základě a ověření proveditelnosti tohoto revolučního konceptu, zrozeného v hlavách několika inženýrů - aktivních cyklistů, rozhodnuto o jeho realizaci. naviiON pomocí pokročilých možností dnešních informačních technologií poskytuje zcela novou platformu pro sdílení a publikování cykloturistických tras. Koncept naviiON byl již představen na několika celosvětově nejvýznačnějších cyklistických výstavách (naposledy v srpnu tohoto roku v německém Friedrichshaffenu na výstavě Eurobike 2003), vždy za obrovského zájmu laické i odborné veřejnosti.

 

 

 

O Subaru Primal Quest Adventure

 

Subaru Primal Quest Adventure je jeden z největších adventurních závodů 4 členných týmů na americkém kontinentě. Podrobnosti jsou uvedeny na http://www.subaruprimalquest.com. Virtuální průlet krajinou lze zažít po najetí myši na konkrétní trasu, kliknutím a volbě "Rendered fly-by" na adrese: http://www.subaruprimalquest.com/race2003/index.cfm?tabSection=map

 

Váš názor Další článek: NVidia představila GoForce 2150

Témata článku: Průlet, Sdílená jízda, Kopec, Jednotlivý závodník, Cyklistický závod, Adventure, Cyklista, Subaru, Quest, Medium, Sigma, Media, Závodník, Jednotlivý jezdec


Určitě si přečtěte

Šmírování kamerami Googlu: Koukněte, co šíleného se objevilo na Street View

Šmírování kamerami Googlu: Koukněte, co šíleného se objevilo na Street View

Google stále fotí celý svět do své služby Street View. A novodobou zábavou je hledat v mapách Googlu vtipné záběry. Podívejte se na výběr nejlepších!

redakce | 4

AMD uvádí grafické karty Radeon RX 6800, 6800 XT a 6900 XT. Útočí přímo na modely od Nvidie

AMD uvádí grafické karty Radeon RX 6800, 6800 XT a 6900 XT. Útočí přímo na modely od Nvidie

** AMD představilo tři nové grafické karty ** Všechny s architekturou RDNA2, kterou používají i PS5 a Xbox Series ** Karty útočí přímo na GeForce RTX 3000

Karel Javůrek | 77


Aktuální číslo časopisu Computer

Megatest mobilů do 5 500 Kč

Test levných herních notebooků

Hrajeme na Xbox Series X

Programy pro kontrolu dětí na počítači