Zaváděcí sestava Sun[tm] Net Effect Development Stack

Sun Microsystems, inc. a iPlanet uvolňují největší softwarovou vývojovou platformu za nepřekonatelnou cenu
Zaváděcí sestava Sun[tm] Net Effect Development Stack
Sun Microsystems, Inc., a iPlanet[tm] E-Commerce Solutions, aliance Sun-Netscape, oznámily sestavu Sun[tm] Net Effect Development Stack - výkonný balík hardware a softwarových nástrojů, který umožní vývojářům software zaměřených na zvýšení produktivity a zkrácení času potřebného k uvedení produktu na trh. Balík, který představuje nabídku s omezenou časovou platností, sestává z nové 64bitové pracovní stanice Sun Blade[tm] 100 a komplexního souboru vývojářských nástrojů Forte [tm] a software iPlanet pro elektronický obchod zahrnující vývojářské verze iPlanet Application Server, iPlanet Web Server a další klíčové softwarové produkty pro infrastrukturu; vše se nabízí za USD 3.495,-. Díky celkové binární kompatibilitě Sun mohou vývojáři aplikací nyní pracovat na tomto levném řešení a následně nasadit software na masivně rozšiřitelných serverech Sun bez jediné změny.

Sestava Net Effect Development Stack nabízí flexibilní výkonné prostředí přizpůsobené pro vývojáře jak technických, tak i obchodních aplikací, jako například těch, kteří vytvářejí webové služby příští generace, pro profesionály pracující v podnicích vyvíjejících obchodní aplikace, vývojáře zajišťující řešení pro inženýrské a vědecko-technické trhy a rovněž pro nezávislé dodavatele software.

Vývojářské řešení dovoluje v souhrnu uspořit více než USD 10 000 v porovnání se samostatným nákupem jednotlivých produktů. Kromě pracovní stanice Sun Blade 100 a jejího robustního prostředí Solaris[tm] 8 Operating Environment (viz související zpráva pro tisk zveřejněná na www.sun.com), sestava rovněž zahrnuje software Forte [tm] for High Performance Computing (HPC), software Forte[tm] for Java[tm], širokou nabídku nástrojů iPlanet a jednoleté předplatné Sun Developer Essentials[tm] Enterprise Edition (Základy pro vývojáře celopodnikových řešení Sun). Pracovní stanice je rovněž vybavena kartou koprocesoru SunPCi[tm] II, což představuje maximální vývojářskou platformu, na níž lze vyvíjet software jak pro platformu Solaris[tm], tak pro Microsoft Windows.

Předplatné software Základy pro vývojáře celopodnikových řešení Sun, které je součástí tohoto balíku, zahrnuje softwarová řešení iPlanet[tm]. Díky čtvrtletnímu zasílání vývojářům usnadňuje udržení aktuálních znalostí nejpopulárnějších technologií Java a Solaris společnosti Sun. Vzhledem k tomu, že Net Effect Development Stack je plně licencován pro vývoj a pilotní použití, jsou další licence zapotřebí pouze v případě nasazení.

"Net Effect Development Stack oslovuje širokou obec vývojářů, kteří programují příští generaci aplikací a webových služeb již dnes a potřebují komplexní sadu vysoce výkonných nástrojů a spolehlivé, robustní operační prostředí, na kterém by prováděli vývoj," řekl Fred Kohout, marketingový ředitel skupiny Technical Market Products Group ve společnosti Sun Microsystems. "S tímto řešením jsou schopni vyvíjet a potom bez jakýchkoliv problémů bez jediné změny nasadit své aplikace a služby na masivně rozšiřitelných serverech Sun, jedné ze světových špičkových platforem."

Vývojářské nástroje v Net Effect Development Stack zahrnují produktovou řadu iPlanet, která je projektována tak, aby podchycovala široké spektrum provozních situací, s nimiž se lze na Internetu setkat. Potřeby podniků a poskytovatelů služeb se pohybují od základních dodávek obsahu až po implementaci kompletní infrastruktury elektronického obchodu pokrývající obchodní partnery, zákazníky či rozsáhlá teritoria; vyžadují tudíž propracované možnosti workflow a integrace. Sestava rovněž zahrnuje Forte for High Performance Computing (HPC) 6 aktualizace 1 a Forte for Java, verze 2.0, Internet Edition. Forte HPC 6 aktualizace 1 je vynikající řešení pro vývoj C, C++ a Fortranu 77/95 v prostředí Solaris Operating Environment. Podporuje rychlý vývoj grafického uživatelského rozhraní (GUI), prostředí klient - server a vysoce výkonných, jednovláknových či vícevláknových 32bitových a 64bitových aplikací. Forte for Java, verze 2.0, Internet Edition, je flexibilní, škálovatelné a rozšiřitelné integrované vývojové prostředí (IDE) opírající se o platformu NetBeans[tm] Tools Platform, což je soustava otevřeného zdrojového kódu. Jádro IDE, základ Forte for Java, je plně vybavené prostředí zahrnující kódování, editaci, kompilaci, ladění a nástroje na správu zdrojového kódu. Modulární povaha software způsobuje, že jádro IDE je rozšiřitelné a tak podchycuje vývoj aplikací otevřených pro web.

Vlastnosti a cena sestavy Net Effect Development Stack

Balík Net Effect Development Stack sestává ze základní konfigurace pracovní stanice Sun Blade 100, osazené novým, vysoce integrovaným mikroprocesorem UltraSPARC[tm] IIe 500 MHz, 64bitovým operačním systémem Solaris 8, koprocesorovou kartou SunPCi II, pamětí 128 MB, diskem 15 GB, grafikou Sun PGX64 na základní desce a mechanikou CD-ROM 48X.

Net Effect Development Stack se dodává spolu s jednoročním předplatným Sun Developer Essentials Enterprise Edition Software, což je balík zasílaný předplatitelům čtvrtletně; zahrnující aktualizace software a rovněž produktů a technologií. Vývojářské řešení obsahuje rovněž komplexní sadu nástrojů:

Forte for High Performance Computing (HPC) 6 aktualizace 1 zahrnující:

vývojové nástroje pro C++ a Fortran,

Tuned Runtime Performance pro UltraSPARC[tm] III,

integrované programovací prostředí,

vícevláknové vývojářské nástroje,

nástroje pro správu softwarové konfigurace,

Visual GUI Builder (program pro vizuální sestavování GUI),

nové intervalové vnitřní operátory a funkce Fortranu 95,

spojování cílových souborů více jazyků - Fortranu a C++;

Forte for Java, verze 2.0, vydání pro Internet;

Forte for Java, verze 1.0, vydání pro skupinu;

platforma Java 2, standardní vydání;

platforma Java 2, minimální vydání;

Netscape Communicator 4.76 pro Solaris;

StarOffice[tm] 5.2;

operační systém Solaris 8 (01/01);

Solaris Management SDK 2/00 zahrnující:

Solaris WBEM SKD 1.1,

průvodci Solaris Web Start SDK 3.0,

Solaris Management Console SDK 1.0;

Solaris Appcert 2.3;

Solaris Software Companion CD;

Sun Solutions[tm] CD (revize B);

Sun Code Camp[tm] CD 1.1;

sada na vývoj ovladačů vstupu / výstupu Solaris (02/01);

software ChorusOS[tm] 4.0.1;

aplikační server iPlanet[tm] 6.0;

program na sestavování aplikací iPlanet[tm] 6.0;

server na přenos zpráv iPlanet[tm] 5.0;

iPlanet[tm] Web Server, vydání 4.1 pro podniky;

adresářový server iPlanet[tm] 4.12;

iPlanet[tm] Delegated Administrator 4.5;

systém pro správu certifikací iPlanet[tm] 4.2;

kalendářový server iPlanet[tm] 5.0;

iPlanet[tm] Portal Server 3.0;

Solstice Domain Manager[tm] 2.4.

Net Effect Development Stack je k dispozici u prodejců Sun Microsystems. Zaváděcí a propagační cena sestavy Net Effect Development Stack na americkém trhu je do 21. června 2001 USD 3 495,-.

Podrobnější informace o iPlanet E-Commerce Solutions

iPlanet E-Commerce Solutions, aliance společností Sun a Netscape, byla založena v březnu 1999 společností America Online, Inc. (NYSE: AOL) a Sun Microsystems, Inc. (Nasdaq: SUNW) jako hnací motor příští vlny Internetové ekonomiky využívající vedoucího postavení na poli projekce, technických inovací, odborných služeb a dodávek zaměřených na maximální spokojenost zákazníka. iPlanet Platform je špičkové softwarové prostředí zaměřené na rychlé sestavení a nasazení rozšiřitelných Internetových služeb. Opírá se o nejlepší, otevřené a ověřené technologie. Tato platforma zahrnuje světově nejlepší servery pro zpracování zpráv a adresářových služeb, webové a aplikační servery. Podrobnější informace naleznete na webových stránkách iPlanet E-Commerce Solutions Web na adrese www.iplanet.com.

Informace o společnosti Sun Microsystems, Inc.

Od založení v roce 1982 dovedla jedinečná vize ”Síť je počítačem” (The Network Is The Computer™) společnost Sun Microsystems, Inc. (Nasdaq: SUNW) až do postavení špičkového poskytovatele vysoce kvalitního hardware, software a služeb, které pohánějí Internet, umožňují firmám na celém světě provozovat své podnikové systémy, využívat služeb Internetu a nabízet a prodávat své produkty a služby elektronickou cestou. S ročními výnosy 17,6 mld. USD působí společnost Sun ve více než 170 zemích světa (http://www.sun.com).

Váš názor Další článek: Jak přeměnit starý server do elegantní ledničky

Témata článku: Software, Solaris, Camp, Development, Aktualizace ovladače grafické karty, Základní nástroj, Technický vývoj, Java Runtime, Fred, Blade, E-Commerce, Performance, Otevřený nástroj, Integrovaný obchod, Fort, Systém předplatného, Console, Softwarová platforma, Forte, Essentials, Elektronická verze


Určitě si přečtěteAktuální číslo časopisu Computer

Velký test Wi-Fi mesh

Nejlepší hodinky pro všechny aktivity

Důležité aplikace na cesty

Jak streamovat video na Twitch