Zaváděcí sestava Sun[tm] Net Effect Development Stack

Sun Microsystems, inc. a iPlanet uvolňují největší softwarovou vývojovou platformu za nepřekonatelnou cenu
Zaváděcí sestava Sun[tm] Net Effect Development Stack
Sun Microsystems, Inc., a iPlanet[tm] E-Commerce Solutions, aliance Sun-Netscape, oznámily sestavu Sun[tm] Net Effect Development Stack - výkonný balík hardware a softwarových nástrojů, který umožní vývojářům software zaměřených na zvýšení produktivity a zkrácení času potřebného k uvedení produktu na trh. Balík, který představuje nabídku s omezenou časovou platností, sestává z nové 64bitové pracovní stanice Sun Blade[tm] 100 a komplexního souboru vývojářských nástrojů Forte [tm] a software iPlanet pro elektronický obchod zahrnující vývojářské verze iPlanet Application Server, iPlanet Web Server a další klíčové softwarové produkty pro infrastrukturu; vše se nabízí za USD 3.495,-. Díky celkové binární kompatibilitě Sun mohou vývojáři aplikací nyní pracovat na tomto levném řešení a následně nasadit software na masivně rozšiřitelných serverech Sun bez jediné změny.

Sestava Net Effect Development Stack nabízí flexibilní výkonné prostředí přizpůsobené pro vývojáře jak technických, tak i obchodních aplikací, jako například těch, kteří vytvářejí webové služby příští generace, pro profesionály pracující v podnicích vyvíjejících obchodní aplikace, vývojáře zajišťující řešení pro inženýrské a vědecko-technické trhy a rovněž pro nezávislé dodavatele software.

Vývojářské řešení dovoluje v souhrnu uspořit více než USD 10 000 v porovnání se samostatným nákupem jednotlivých produktů. Kromě pracovní stanice Sun Blade 100 a jejího robustního prostředí Solaris[tm] 8 Operating Environment (viz související zpráva pro tisk zveřejněná na www.sun.com), sestava rovněž zahrnuje software Forte [tm] for High Performance Computing (HPC), software Forte[tm] for Java[tm], širokou nabídku nástrojů iPlanet a jednoleté předplatné Sun Developer Essentials[tm] Enterprise Edition (Základy pro vývojáře celopodnikových řešení Sun). Pracovní stanice je rovněž vybavena kartou koprocesoru SunPCi[tm] II, což představuje maximální vývojářskou platformu, na níž lze vyvíjet software jak pro platformu Solaris[tm], tak pro Microsoft Windows.

Předplatné software Základy pro vývojáře celopodnikových řešení Sun, které je součástí tohoto balíku, zahrnuje softwarová řešení iPlanet[tm]. Díky čtvrtletnímu zasílání vývojářům usnadňuje udržení aktuálních znalostí nejpopulárnějších technologií Java a Solaris společnosti Sun. Vzhledem k tomu, že Net Effect Development Stack je plně licencován pro vývoj a pilotní použití, jsou další licence zapotřebí pouze v případě nasazení.

"Net Effect Development Stack oslovuje širokou obec vývojářů, kteří programují příští generaci aplikací a webových služeb již dnes a potřebují komplexní sadu vysoce výkonných nástrojů a spolehlivé, robustní operační prostředí, na kterém by prováděli vývoj," řekl Fred Kohout, marketingový ředitel skupiny Technical Market Products Group ve společnosti Sun Microsystems. "S tímto řešením jsou schopni vyvíjet a potom bez jakýchkoliv problémů bez jediné změny nasadit své aplikace a služby na masivně rozšiřitelných serverech Sun, jedné ze světových špičkových platforem."

Vývojářské nástroje v Net Effect Development Stack zahrnují produktovou řadu iPlanet, která je projektována tak, aby podchycovala široké spektrum provozních situací, s nimiž se lze na Internetu setkat. Potřeby podniků a poskytovatelů služeb se pohybují od základních dodávek obsahu až po implementaci kompletní infrastruktury elektronického obchodu pokrývající obchodní partnery, zákazníky či rozsáhlá teritoria; vyžadují tudíž propracované možnosti workflow a integrace. Sestava rovněž zahrnuje Forte for High Performance Computing (HPC) 6 aktualizace 1 a Forte for Java, verze 2.0, Internet Edition. Forte HPC 6 aktualizace 1 je vynikající řešení pro vývoj C, C++ a Fortranu 77/95 v prostředí Solaris Operating Environment. Podporuje rychlý vývoj grafického uživatelského rozhraní (GUI), prostředí klient - server a vysoce výkonných, jednovláknových či vícevláknových 32bitových a 64bitových aplikací. Forte for Java, verze 2.0, Internet Edition, je flexibilní, škálovatelné a rozšiřitelné integrované vývojové prostředí (IDE) opírající se o platformu NetBeans[tm] Tools Platform, což je soustava otevřeného zdrojového kódu. Jádro IDE, základ Forte for Java, je plně vybavené prostředí zahrnující kódování, editaci, kompilaci, ladění a nástroje na správu zdrojového kódu. Modulární povaha software způsobuje, že jádro IDE je rozšiřitelné a tak podchycuje vývoj aplikací otevřených pro web.

Vlastnosti a cena sestavy Net Effect Development Stack

Balík Net Effect Development Stack sestává ze základní konfigurace pracovní stanice Sun Blade 100, osazené novým, vysoce integrovaným mikroprocesorem UltraSPARC[tm] IIe 500 MHz, 64bitovým operačním systémem Solaris 8, koprocesorovou kartou SunPCi II, pamětí 128 MB, diskem 15 GB, grafikou Sun PGX64 na základní desce a mechanikou CD-ROM 48X.

Net Effect Development Stack se dodává spolu s jednoročním předplatným Sun Developer Essentials Enterprise Edition Software, což je balík zasílaný předplatitelům čtvrtletně; zahrnující aktualizace software a rovněž produktů a technologií. Vývojářské řešení obsahuje rovněž komplexní sadu nástrojů:

Forte for High Performance Computing (HPC) 6 aktualizace 1 zahrnující:

vývojové nástroje pro C++ a Fortran,

Tuned Runtime Performance pro UltraSPARC[tm] III,

integrované programovací prostředí,

vícevláknové vývojářské nástroje,

nástroje pro správu softwarové konfigurace,

Visual GUI Builder (program pro vizuální sestavování GUI),

nové intervalové vnitřní operátory a funkce Fortranu 95,

spojování cílových souborů více jazyků - Fortranu a C++;

Forte for Java, verze 2.0, vydání pro Internet;

Forte for Java, verze 1.0, vydání pro skupinu;

platforma Java 2, standardní vydání;

platforma Java 2, minimální vydání;

Netscape Communicator 4.76 pro Solaris;

StarOffice[tm] 5.2;

operační systém Solaris 8 (01/01);

Solaris Management SDK 2/00 zahrnující:

Solaris WBEM SKD 1.1,

průvodci Solaris Web Start SDK 3.0,

Solaris Management Console SDK 1.0;

Solaris Appcert 2.3;

Solaris Software Companion CD;

Sun Solutions[tm] CD (revize B);

Sun Code Camp[tm] CD 1.1;

sada na vývoj ovladačů vstupu / výstupu Solaris (02/01);

software ChorusOS[tm] 4.0.1;

aplikační server iPlanet[tm] 6.0;

program na sestavování aplikací iPlanet[tm] 6.0;

server na přenos zpráv iPlanet[tm] 5.0;

iPlanet[tm] Web Server, vydání 4.1 pro podniky;

adresářový server iPlanet[tm] 4.12;

iPlanet[tm] Delegated Administrator 4.5;

systém pro správu certifikací iPlanet[tm] 4.2;

kalendářový server iPlanet[tm] 5.0;

iPlanet[tm] Portal Server 3.0;

Solstice Domain Manager[tm] 2.4.

Net Effect Development Stack je k dispozici u prodejců Sun Microsystems. Zaváděcí a propagační cena sestavy Net Effect Development Stack na americkém trhu je do 21. června 2001 USD 3 495,-.

Podrobnější informace o iPlanet E-Commerce Solutions

iPlanet E-Commerce Solutions, aliance společností Sun a Netscape, byla založena v březnu 1999 společností America Online, Inc. (NYSE: AOL) a Sun Microsystems, Inc. (Nasdaq: SUNW) jako hnací motor příští vlny Internetové ekonomiky využívající vedoucího postavení na poli projekce, technických inovací, odborných služeb a dodávek zaměřených na maximální spokojenost zákazníka. iPlanet Platform je špičkové softwarové prostředí zaměřené na rychlé sestavení a nasazení rozšiřitelných Internetových služeb. Opírá se o nejlepší, otevřené a ověřené technologie. Tato platforma zahrnuje světově nejlepší servery pro zpracování zpráv a adresářových služeb, webové a aplikační servery. Podrobnější informace naleznete na webových stránkách iPlanet E-Commerce Solutions Web na adrese www.iplanet.com.

Informace o společnosti Sun Microsystems, Inc.

Od založení v roce 1982 dovedla jedinečná vize ”Síť je počítačem” (The Network Is The Computer™) společnost Sun Microsystems, Inc. (Nasdaq: SUNW) až do postavení špičkového poskytovatele vysoce kvalitního hardware, software a služeb, které pohánějí Internet, umožňují firmám na celém světě provozovat své podnikové systémy, využívat služeb Internetu a nabízet a prodávat své produkty a služby elektronickou cestou. S ročními výnosy 17,6 mld. USD působí společnost Sun ve více než 170 zemích světa (http://www.sun.com).

Váš názor Další článek: Jak přeměnit starý server do elegantní ledničky

Témata článku: Software, Essentials, Performance, E-Commerce, Forte, Solaris, Otevřený nástroj, Development, Softwarová platforma, Technický vývoj, Systém předplatného, Aktualizace ovladače grafické karty, Fort, Integrovaný obchod, Java Runtime, Blade, Fred, Camp, Základní nástroj, Console, Elektronická verze


Určitě si přečtěte

Deset kotev, které i v roce 2020 táhnou Android ke dnu

Deset kotev, které i v roce 2020 táhnou Android ke dnu

** Android existuje skoro 12 let a za tu dobu v mnoha směrech dospěl ** Dnes běží na sedmi z deseti telefonů, ale čemu za to vděčí? ** Našli jsme 10 kotev, které táhnou tento operační systém ke dnu

Karel Kilián | 169

Šmírování kamerami Googlu: Koukněte, co šíleného se objevilo na Street View

Šmírování kamerami Googlu: Koukněte, co šíleného se objevilo na Street View

Google stále fotí celý svět do své služby Street View. A novodobou zábavou je hledat v mapách Googlu vtipné záběry. Podívejte se na výběr nejlepších!

redakce | 3

Nejlepší programy z roku 2000: Podívejte se, bez čeho jste tehdy vůbec nemohli fungovat!

Nejlepší programy z roku 2000: Podívejte se, bez čeho jste tehdy vůbec nemohli fungovat!

** Dnes už skoro všechno uděláte ve webovém prohlížeči a na mobilu ** Před dvaceti lety to ale bylo jiné ** Zavzpomínejte na legendy, které jste pravděpodobně také používali

Jakub Čížek | 126

Testy procesorů Intel Comet Lake pro desktopy jsou venku. Teď už je jasné, jakého dostaly Ryzeny soupeře

Testy procesorů Intel Comet Lake pro desktopy jsou venku. Teď už je jasné, jakého dostaly Ryzeny soupeře

** Embargo pro testy nových desktopových procesorů Comet Lake od Intelu skončilo ** Spousta recenzí a testů ukazuje výhody a nevýhody nových modelů ** Dokáží nové procesory konkurovat modelům od AMD?

Karel Javůrek | 47


Aktuální číslo časopisu Computer

Megatest: nejlepší notebooky do 20 000 Kč

Test 8 levných IP kamer

Jak vybrat bezdrátová sluchátka

Testujeme Android 11