ZAŘÍZENÍ SYMANTEC NETWORK SECURITY 7160 ZÍSKÁVÁ OCENĚNÍ „NSS APPROVED“

Zařízení společnosti Symantec pro prevenci narušení dosahuje hvězdného hodnocení v rozsáhlých testech výkonu, účinnosti zabezpečení a použitelnosti.
ZAŘÍZENÍ SYMANTEC NETWORK SECURITY 7160 ZÍSKÁVÁ OCENĚNÍ „NSS APPROVED“

CUPERTINO, Kalifornie – 2. srpna 2005 – Společnost Symantec Corp. (NASDAQ: SYMC) dnes oznámila, že zařízení Symantec Network Security 7160 Series získalo nejvyšší hodnocení v kategorii účinnost zabezpečení ihned po instalaci a téměř nejvyšší možné hodnocení za své další klíčové schopnosti v nezávislém testu systémů prevence narušení (IPS) prováděných společností The NSS Group, přední světovou nezávislou organizací v oblasti testování zabezpečení. Zařízení společnosti Symantec pro prevenci narušení tak získalo celosvětově uznávané ocenění "NSS Approved“ udělované pouze produktům, které úspěšně projdou důkladnými testy výkonu, zabezpečení a použitelnosti.

 

Zařízení pro prevenci narušení Symantec Network Security 7160 bylo hodnoceno v testu NSS IPS Group Test. V tomto rozsáhlém srovnání bylo pomocí více než 800 testů provedeno hodnocení výkonu a spolehlivosti, účinnosti zabezpečení a použitelnosti předních produktů pro prevenci narušení sítě. Testy také simulovaly extrémní situace, které se často vyskytují v podnikových prostředích.

 

„Zařízení Symantec Network Security 7160 přináší velmi vysokou úroveň výkonu s prvotřídní správou zásad, správou incidentů, ošetřováním výstrah a generováním zpráv okamžitě po instalaci,“ řekl Bob Walder, ředitel společnosti The NSS Group Ltd. „Jeho rozpoznávání signatur bylo vynikající ihned po instalaci, snadno zvládalo naše náročné testy falešných pozitiv, falešných negativ a úniku před detekcí a byl to jediný produkt se 100% úspěšností v testu falešných pozitiv okamžitě po instalaci, což je velmi důležité proto, aby nedocházelo k blokování legitimního provozu. Celkem vzato by mělo být zařízení Symantec Network Security 7160 určitě zvažováno pro rozsáhlé instalace systémů prevence a detekce narušení.“

 

Výkon a spolehlivost – Zařízení Symantec Network Security 7160 zjišťovalo a blokovalo 100 % útoků i když bylo vystaveno poměrům podobajícím se podnikové síti v nejextrémnějších podmínkách. Zařízení Symantec Network Security 7160 podle testu „podávalo vyrovnaný a zcela spolehlivý výkon ve všech našich testech… Po celou dobu rozsáhlého osmihodinového útoku (sestávajícího z milionů útoků na zranitelná místa v kombinaci s běžným provozem) blokovalo 100 % provozu obsahujícího útoky a propouštělo 100 % legitimního provozu“. Společnost NSS Group potvrdila, že toto zařízení má za všech normálních podmínek propustnost 1Gb/s uváděnou společností Symantec, a komentovala jeho latenci. K ní uvedla, že zařízení může být „instalováno kdekoli v gigabitové síti, buď interně nebo na perimetru“. Zařízení také prokázalo svoji životaschopnost ve velkém podniku: bylo schopno uchovávat stav při více než 1 000 000 souběžných připojení.

 

Účinnost zabezpečení – Zařízení Symantec Network Security 7160 získalo nejvyšší hodnocení za účinnost zabezpečení okamžitě po instalaci, což je kategorie zahrnující detekci a blokování útoků, odolnost vůči falešným pozitivům a odolnost vůči úniku před systémem prevence narušení. Jeho novátorský systém IMUNE (Intrusion Mitigation Unified Network Engine) ve spojení se špičkovými schopnostmi společnosti Symantec v oblasti informací o hrozbách a reakce na hrozby pomohl zařízení jako jedinému získat nejvyšší možné hodnocení v detekci a blokování útoků po provedení aktualizace. Zařízení Symantec Network Security 7160 bylo navíc jediným řešením, které získalo nejvyšší možné hodnocení za svoji odolnost vůči falešným pozitivům bez provedení aktualizace, a patřilo mezi zařízení od pouhých dvou dodavatelů, která prokázala dokonalou odolnost vůči všem pokusům o únik, které se obvykle používají k obejití prevence a ve svém důsledku k vyřazení systému prevence narušení z činnosti. Společnost NSS Group uvedla, že zařízení Symantec Network Security 7160 „vyhrálo úplně všechno ve všech našich testech úniku“.

 

Použitelnost – Společnost NSS Group zdůraznila silné stránky zařízení Symantec Network Security 7160 ve správě zásad, ošetřování výstrah a vytváření zpráv. Společnost NSS Group zjistila, že jeho správa zásad je „výkonná, škálovatelná a intuitivní“ a chválila pokročilou schopnost korelace, která usnadňuje rozlišování odůvodněných výstrah od nepodstatných. Společnost NSS Group dále zjistila, že schopnosti ošetřování incidentů zařízení Symantec Network Security 7160, které jsou velmi důležité pro nasazení v podniku, jsou „velmi působivé… Schopnost zpracovat velká množství dat je v systému s velkou šířkou pásma nezbytná, obzvláště když je možné zahrnout události ze senzorů jiných výrobců, a zařízení SNS se tohoto úkolu zhostilo se ctí“.

 „Výsledky testu NSS IPS Group Test potvrzují špičkové schopnosti zařízení Symantec Network Security 7100 Series, konkrétně jeho schopnost zjišťovat a blokovat dnešní širokou řadu útoků a současně s velice nízkou latencí zvládat obvyklý internetový provoz s vysokou rychlostí 1 Gb/s,“ řekl Sandeep Kumar, director of product management pro řešení Symantec Network Security. „Je to nezbytná kombinace u řešení prevence narušení, která mají účinně chránit podnikové sítě.“

Další informace o testu NSS IPS Group Test jsou k dispozici na adrese www.nss.co.uk/ips.

O řadě zařízení Symantec Network Security 7100 Series

Zařízení Symantec Network Security 7100 Series zajišťují proaktivní prevenci narušení sítě v reálném čase a tím chrání důležité podnikové informace. Novátorský systém IMUNE™ (Intrusion Mitigation Unified Network Engine) v sobě spojuje několik technologií detekce a proto umožňuje přesně identifikovat a blokovat známé a neznámé útoky a útoky DoS a zastavovat šíření červů v síti. Technologie Symantec LiveUpdate™ automaticky aktualizuje zásady ochrany a organizacím tak pomáhá zůstat o krok vpřed před neustále se vyvíjejícími hrozbami. Tato špičková vysoce škálovatelná zařízení podporují celkovou šířku pásma od 50 Mb/s do 2 Gb/s až na osmi síťových segmentech, takže vyhovují širokým potřebám nasazení.

O společnosti The NSS Group

Společnost The NSS Group je přední světová nezávislá organizace v oblasti testování zabezpečení. Společnost NSS Group má ředitelství v Británii a zařízení pro testování zabezpečení a síťové infrastruktury na jihu Francie. Dodavatelům a organizacím koncových uživatelů na celém světě nabízí řadu specializovaných služeb v oblasti IT, počítačových sítí a zabezpečení.

Laboratoře společnosti NSS Group pro testování bezpečnosti jsou k dispozici dodavatelům a koncovým uživatelům pro plně nezávislé testování síťového, komunikačního a bezpečnostního hardwaru a softwaru. Společnost NSS Group má také certifikační programy pro dodavatele a certifikační orgány a v současné době provádí hodnocení a certifikaci široké řady bezpečnostních produktů, včetně zařízení pro detekci a prevenci narušení, bran firewall, sítí VPN, multifunkčních zabezpečovacích zařízení, kryptografických zařízení a produktů PKI.

 

Výstup z laboratoří, včetně podrobných výzkumných zpráv, článků a dokumentů o nejnovějších síťových a bezpečnostních technologiích, je k dispozici na webovém serveru NSS na adrese http://www.nss.co.uk.

 

O společnosti Symantec

Společnost Symantec je světová jednička v poskytování řešení, která pomáhají jednotlivcům a podnikům zajistit bezpečnost, dostupnost a integritu informací. Společnost Symantec má ředitelství ve městě Cupertino v Kalifornii a pobočky ve více než 40 zemích. Další informace jsou k dispozici na adrese www.symantec.cz.###


POZNÁMKA PRO VYDAVATELE: Máte-li zájem o další informace o společnosti Symantec Corporation a jejích produktech, navštivte tiskové středisko společnosti Symantec na jejím webovém serveru na adrese http://www.symantec.cz. Všechny zmiňované ceny jsou v amerických dolarech a jsou platné pouze ve Spojených státech.

Symantec, logo Symantec, VERITAS a logo VERITAS jsou ochranné známky nebo registrované ochranné známky společnosti Symantec Corporation nebo jejích dceřinných společností ve Spojených státech amerických a v některých jiných zemích. Společnost Symantec Corporation uznává, že jiné názvy produktů a společností mohou být ochrannými známkami nebo registrovanými ochrannými známkami příslušných společností.

Váš názor Další článek: Ke stažení: bezpečnost především

Témata článku: Bezpečnost, Nejvyšší výkon, Ochranné pásmo, Velká odolnost, Group, Specializovaná laboratoř, NSS, Dnešní únik, Důkladné testování, Veritas, Zařízení, Symantec, Síťový provoz, Celkový únik, Lines, Únik, Network


Určitě si přečtěte

10 novinek Androidu 10, které vás budou bavit

10 novinek Androidu 10, které vás budou bavit

Jan Láska, Vladislav Kluska | 28

HTTPS byl pouze první krok. Chrome zavádí DoH, tedy šifrované DNS. Dopady mohou být obrovské

HTTPS byl pouze první krok. Chrome zavádí DoH, tedy šifrované DNS. Dopady mohou být obrovské

** Šifrovaný web je dnes už samozřejmost ** Jeden díl skládačky ale ještě chybí – DNS ** Firefox už začal a teď se na šifrované DNS chystá i Chrome

Jakub Čížek | 96

Pojďme programovat elektroniku: Rádiový čip, který má skoro každá bezdrátová myš

Pojďme programovat elektroniku: Rádiový čip, který má skoro každá bezdrátová myš

** Bezdrátové myši řídí čip od Nordic Semiconductors ** Jeho rádiové vysílače si před lety oblíbila i komunita kutilů ** Dnes si je vyzkoušíme v praxi

Jakub Čížek | 9

Nejlepší příslušenství k počítači. Tipy na osvědčené klávesnice, tiskárny, routery…

Nejlepší příslušenství k počítači. Tipy na osvědčené klávesnice, tiskárny, routery…

** Tipy na klávesnice, myši, routery, tiskárny, sluchátka a další věci k počítačům ** Poradíme, s jakými produkty neuděláte chybu ** Vybíráme jak příslušenství na běžnou práci, tak na hraní her

David Polesný | 20


Aktuální číslo časopisu Computer

Megatest: 20 powerbank s USB-C

Test: mobily do 3 500 Kč

Radíme s výběrem routeru

Tipy na nejlepší vánoční dárky