Zapojte se do nevšední aukce nevšedních věcí

23. ledna 2002
Nový rekord – P4 3,8 GHz
Novinky na www.dobrocinna.aukce.cz

Praha leden 2002 –  I v novém roce 2002 se Vám nabízí příležitost získat v rámci projektu  „Dobročinná aukce on-line“ originální předmět a tak pomoci dobré věci. Výtěžek jednotlivých aukcí, které se pravidelně konají na internetové adrese: www.dobrocinna.aukce.cz, je určen na podporu talentovaných handicapovaných hudebníků. Do projektu se zapojila již řada významných osobností a umělců tak, že darovala předmět, který je s nimi nějak spojen, a který by mohl potěšit druhého.

 

A co jsme na měsíc leden připravili? 7. ledna skončila dražba repliky standartní gramodesky na 78 otáček darované Ondřejem Havelkou. V těchto dnech dražební salón dobročinné aukce on–line nabízí hned šest nových předmětů. Úspěšný filmový režisér,  scénárista a také amatérský hudebník Petr Zelenka věnoval 6-strunnou kytaru zn. Star. Tato dnes již nehrající kytara má zajímavou minulost. Ve filmu Mňága – Happy End (1996) na ni v jedné scéně „hraje“ Petr Fiala, frontman skupiny Mňága a Žďorp. Herečka a zpěvačka Jana Paulová do dobročinné aukce darovala dva starožitné porcelánové hrníčky, milou památku na svou babičku. Od hudebního skladatele Ondřeje Soukupa se Nadačnímu fondu Českého rozhlasu podařilo získat dosud nevydanou nahrávku jeho filmové hudby ke španělskému animovanému seriálu Cuttlas. Velkým lákadlem pro stálé návštěvníky internetových stránek www.dobrocinna.aukce.cz je jistě dražba platinové desky skupiny Čechomor za album Proměny. Za nevšední lze rovněž označit i portrét namalovaný otcem českého comicsu, Kájou Saudkem, který ve prospěch  talentovaných hudebníků věnovala zpěvačka Marie Rottrová jako i fotografii z filmu Tmavomodrý svět darovanou oscarovým režisérem Janem Svěrákem. V průběhu měsíce nabídneme ještě dary získané od zpěvačky Jany Koubkové, fotografa Jana Šibíka  a herců Jiřího Lábuse a Jaroslava Duška.

 

Posledním vydraženým předmětem loňského roku byla: olejomalba bulharského malíře Rumena Sazdova s názvem Nostalgie, jejíž cena se vyšplhala na  8. 995,- Kč. Všem, kteří se naší  dobročinné aukce ve prospěch talentovaných handicapovaných hudebníků aktivně zúčastnili patří naše velké poděkování. Pevně věříme, že nám svou přízeň zachovají  i v letošním roce.

 

Dobročinná aukce on-line je dlouhodobým projektem Nadačního fondu Českého rozhlasu pořádaným  ve spolupráci s největším českým aukčním serverem Aukce.cz a významným internetovým portálem Centrum.cz. Byla zahájena 1. července 2001 a uskutečňuje se formou pravidelných internetových aukcí realizovaných na serveru Aukce.cz, při kterých jsou draženy předměty věnované významnými osobnostmi společenského a kulturního života, různé kuriozity a předměty darované sponzory.

 

Finanční prostředky získané prostřednictvím aukce budou rozděleny v otevřeném výběrovém řízení. Grantovou komisi jmenuje správní rada Nadačního fondu Českého rozhlasu a zasednou v ní odborníci z oblasti kultury a umění.

 

 

Martina Kaderková

ředitelka Nadačního fondu Českého rozhlasu

tel: 0604/866 366

Diskuze (1) Další článek: Nový rekord – P4 3,8 GHz

Témata článku: , ,