Zaměstnanci O2 převzali od primátora Béma Cenu Křesadlo za dobrovolnictví v Nadaci O2

Zaměstnanci O2 převzali od primátora Béma Cenu Křesadlo za dobrovolnictví v Nadaci O2

Včera večer byly v rezidenci pražského primátora uděleny Ceny Křesadlo, ceny pro obyčejné lidi, kteří dělají neobyčejné věci. Mimořádnou cenu za FIREMNÍ DOBROVOLNICTVÍ získala skupina zaměstnanců Telefónica O2 za dobrovolnickou činnost pro Nadaci O2. Zástupci dobrovolníků Rusalka Dobiášová, Luděk Hoch a člen správní rady Nadace O2 a výkonný ředitel pro veřejné záležitosti O2 pan David Šita převzali cenu Křesadlo z rukou primátora Pavla Béma a patrona Křesadel Tomáše Töpfera.

"V roce 2007 se do dobrovolnických akcí Nadace O2 zapojilo přes 300 zaměstnanců naší společnosti. Velmi si jich za to vážím a děkuji jim za to, že neváhají věnovat svůj volný čas a energii ve prospěch druhých", říká David Šita, výkonný ředitel pro veřejné vztahy a regulaci společnosti Telefónica O2 a člen správní rady Nadace O2. "Jsem rád, že prostřednictvím naší firemní nadace a s pomocí našich dobrovolníků z řad zaměstnanců můžeme alespoň na chvíli ulehčit život dětem a mladým lidem, kteří to potřebují", dodal Šita.

V roce 2007 věnovalo 97 dobrovolníků z O2 z Prahy celkem 1194 dobrovolnických hodin svého volného času. Z celé České republiky se do dobrovolnických aktivit zapojilo přes 300 zaměstnanců O2 a věnovali téměř 3000 hodin svého času. Zaměstnanci trávili čas s dětmi ze čtyř dětských domovů. Snažili se tak poskytovat dětem to, co jim nejvíce chybí - a sice čas a zájem dospělých. Zaměstnanci učí děti lyžovat a jezdit na snowboardu, pořádají cyklistické výlety, sdílejí s dětmi jejich starosti i trápení, motivují je a podporují.

" Většina dětí vyrůstá v rodinném prostředí a se svými radostmi i prohrami se mohou svěřit tátovi nebo mámě. Jsou však i děti např. z dětských domovů, které takové zázemí nikdy nepoznaly. Snažím se proto poskytnout jim aspoň na chvíli to, co jiné děti mají jako samozřejmost, možnost se svěřit se svými radostmi,starostmi a i prvními láskami", říká Rusalka Dobiášová, dobrovolnice a specialistka prodeje společnosti O2 . "Všem nám je odměnou jejich upřímný úsměv a radost ze setkání pořádaných Nadací O2", dodala Dobiášová.

V roce 2007 dále pomáhali zaměstnanci O2 také s venkovními pracemi v občanském sdružení Ledovec a při výtvarných dílnách se věnovali seniorům LDN Thomayerovy nemocnice v Praze. Další zaměstnanci zasedají v regionálních komisích grantového programu Nadace O2, ve volném čase studují desítky projektů od neziskových organizací a nakonec spolurozhodují o tom, která neziskovka získá finanční příspěvek od Nadace O2.

" Myslím, že je skoro povinností nás, kteří měli v životě toho štěstí trochu víc, alespoň něco málo udělat pro ty, kteří o to svoje teprve bojují nebo se snaží je najít. A je jedno, jestli jsou to děti z dětských domovů nebo lidé s psychickým či mentálním postižením", říká Luděk Hoch, dobrovolník a manažer pro přístupovou síť společnosti O2 a dobrovolník v Nadaci O2.

Cena křesadlo představuje symbolické poděkování těm, kteří zdarma svůj volný čas věnují obecně prospěšným činnostem, pomáhají postiženým lidem či vedou různé organizace, které rehabilitují myšlenku dobrovolnictví. O udělení ceny Křesadlo rozhoduje komise složená ze zástupců neziskových organizací, novinářů a zástupců státní správy a samosprávy.

Váš názor Další článek: Nová zpráva o stavu internetu: Budoucnost hledejte na východě

Témata článku: Lid, Patron, Dítě, Správný čas, Snowboard, Zaměstnanci

Aktuální číslo časopisu Computer

Zachraňte nefunkční Windows

Jak nakupovat a prodávat kryptoměny

Otestovali jsme konvertibilní notebooky

Velký test 14 herních myší