Základní deska ASUS P5ND2-SLI Deluxe s rozsáhlými možnostmi přetaktování a s funkcí SLI

Brno, 15. 4. 2005 - Společnost ASUSTeK Computer Inc (ASUS), celosvětový přední výrobce základních desek, oznámil novou řadu základních desek s označením P5ND2-SLI Deluxe, která vyniká bohatými možnostmi pro přetaktování a funkcí SLI. Kromě těchto inovačních technologií využívají desky řady P5ND2-SLI Deluxe také vyšší frekvence FSB a pamětí DDR-II, které umožňují rychlejší zpracování požadavků a zajišťují rychlejší přístup k paměti.
Základní deska ASUS P5ND2-SLI Deluxe s rozsáhlými možnostmi přetaktování a s funkcí SLI

Technologie ASUS pro přetaktování
Desky řady P5ND2-SLI Deluxe nabízí rozsáhlé spektrum funkcí určených pro přetaktování. Tato inovační řešení zvýší celkový výkon vašeho systému a urychlí zpracování požadavků a práci v prostředí sítě. Díky těmto funkcím budou moci uživatelé používat své počítače naplno, aniž by se museli obávat nestabilního prostředí.

· AI NOS dokáže zvýšit výkon systému v okamžiku, kdy je jeho zátěž nejvyšší – například při hraní 3D her nebo při práci s multimediálními záznamy.
· CPU Lock Free umožňuje uživateli měnit multiplikátor na čtrnáctinásobnou hodnotu a tím poskytnout dostatečně vysokou frekvenci FSB, která je pro rychlejší výkon nezbytnou ingrediencí.
· PEG (PCI Express Graphics) Link představuje nejnovější technologii, která svým uživatelům umožňuje zvýšit paměť GPU a VGA prostřednictvím systému BIOS, jenž je součástí základní desky. Tuto technologii ocení všichni ti, kteří požadují prvotřídní kvalitu grafického výstupu.
· Precision Tweaker byl vytvořen pro ty, kteří to s přetaktováním myslí vážně. Tento nástroj nabízí nastavení pro všechny důležité oblasti systému, jako jsou procesor, paměť, rozhraní PCI-Express nebo sběrnice FSB, s jejichž pomocí umožňuje uživatelům dosahovat nejvyššího možného výkonu.
· Serial ATA on the Go představuje novou specifikaci externího portu SATA o rychlosti 3 Gb/s, který přináší vyšší škálovatelnost systému a dvojnásobnou šířku datového pásma potřebného pro rychlou práci s daty.

Nativní podpora pamětí DDR-II 720 a technologie EM64T
Přestože podporuje čipová sada nVidia nForce4 SLI – Intel Edition pouze paměti typu DDR-II 667/533, vývojářům společnosti ASUS se podařilo odhalit její skutečný potenciál. Řada základních desek s označením P5ND2-SLI Deluxe přichází s nativní podporou paměťových modulů DDR-II 720, které odbourávají problémy s problematickými místy při přetaktování procesoru i paměti. Díky podpoře procesorů využívající FSB o frekvenci 1066 MHz nabízí desky řady P5ND2-SLI Deluxe vynikající výkon i pro ty nejnáročnější aplikace. Tato řada základních desek byla vyvíjena v úzké spolupráci se společnostmi nVidia a Corsair, díky čemuž je plně optimalizována pro použití s výkonnými paměťmi Corsair Memory. Tato paměť je současně jedinou doporučenou výkonnou pamětí pro novou platformu nVidia nForce4 SLI – Intel Edition.
Desky řady P5ND2-SLI Deluxe navíc podporují technologii EM64T (Intel Extended Memory 64 Technology), která umožňuje procesorům provádět 64-bitové instrukce a přistupovat rychleji k paměti. Tuto funkci ocení všichni ti, kteří využívají náročné multimediální aplikace, jako například digitální střižny, hudební studia nebo náročné 3D programy.

Funkce ASUS SLI
ASUS SLI představuje nejenom prostředí pro provoz více karet současně, ale také nástroj, jehož prostřednictvím může uživatel volit mezi využitím jedné či obou grafických karet. Zatímco funkce pro snížení vyzařování tepla zaručují rychlý a stabilní chod systému, technologie EZ Plug a EZ Selector pomáhají uživateli s celkovým nastavením systému.

Technologie Two-Slot Thermal představuje nové specifické umístění duálních grafických karet. Obě karty se nachází v takové vzdálenosti, aby mezi nimi proudilo dostatečné množství vzduchu, které zabraňuje kumulaci tepla na citlivých místech.

Fan-less Design představuje novou technologii společnosti ASUS pro zajištění dobrého odvodu vygenerovaného tepla. Díky této technologii je chlazení jednotlivých komponent výrazně efektivnější. EZ Plug představuje nový čtyřpinový konektor nacházející se vedle slotů PCI Express. Jedná se o atentovanou technologii společnosti ASUS, která zajišťuje stabilní a spolehlivý zdroj energie, který je pro hladký chod počítače nezbytný.

EZ Selector představuje funkci, v jejímž středu stojí výběrová karta, která umožňuje uživateli volit mezi režimem SLI (obě grafické karty jsou zapojené) a normálním režimem (aktivní je pouze jedna grafická karta). Tento přepínač vychází ze speciálního návrhu patice, která významně usnadňuje vkládání a vyjímání výběrové karty.

Váš názor Další článek: Mozilla Firefox 1.0.3 opravuje devět bezpečnostních chyb

Témata článku: Nestabilní hodnota, Základní nástroj, Nejvyšší výkon, Thermal, PCI Express, Náročné prostředí, Náročný uživatel, Nejnáročnější uživatel, Dostatečná energie, Deluxe, Rychlé vkládání


Určitě si přečtěte

Šmírování kamerami Googlu: Koukněte, co šíleného se objevilo na Street View

Šmírování kamerami Googlu: Koukněte, co šíleného se objevilo na Street View

Google stále fotí celý svět do své služby Street View. A novodobou zábavou je hledat v mapách Googlu vtipné záběry. Podívejte se na výběr nejlepších!

redakce | 1

Vyrobíme si falešný Mac mini za tisícovku. Stačí Raspberry Pi a 3D tiskárna

Vyrobíme si falešný Mac mini za tisícovku. Stačí Raspberry Pi a 3D tiskárna

** Vyzkoušíme Raspberry Pi 4 s iRaspbianem ** Operační systém vypadá skoro jako macOS ** Vše strčíme do vlastní stylové krabice

Jakub Čížek | 30

AR není ani po letech žádný trhák. Teď to zkusí Hybri, který svleče vaše kamarádky

AR není ani po letech žádný trhák. Teď to zkusí Hybri, který svleče vaše kamarádky

** Rozšířené realitě i po letech chybí praktické využití ** Selhaly mobilní aplikace i AR brýle ** Floridské studio to proto zkusí přes bizarní erotiku Hybri

Jakub Čížek | 18

Z rozmazané šmouhy krásná fotka. Takhle kouzlí nová umělá inteligence MyHeritage

Z rozmazané šmouhy krásná fotka. Takhle kouzlí nová umělá inteligence MyHeritage

** MyHeritage slibuje nejlepší neuronovou síť pro vylepšování fotek ** Funguje tím líp, čím horší fotku upravuje ** Otestovali jsme desítky různých snímků

Marek Lutonský, Lukáš Václavík | 36

Jak odposlouchávat sousedy: Bizarní Lamphone a další netušené techniky

Jak odposlouchávat sousedy: Bizarní Lamphone a další netušené techniky

** Lamphone je další bizarní technika odposlechu ** Zneužívá obyčejnou stropní lampu ** Podívejte se na další bizarní experimenty

Jakub Čížek | 16


Aktuální číslo časopisu Computer

Megatest SSD s kapacitou 1 TB

Srovnávací test robotických vysavačů

Vybíráme nejlepší telefony na trhu

Jak zlepšit zvuk televize