Zakladatel LCS International Jiří Šach nominován na podnikatele roku

22. února 2007
Jak obejít ochranu ve Windows Vista
21. února byla slavnostně ukončena soutěž Podnikatel roku 2006 České republiky, vyhlašovaná společností Ernst & Young. V letošním ročníku byl do soutěže nominován jeden z majitelů a spoluzakladatel současné české jedničky mezi producenty informačních systémů LCS International, a.s., Ing. Jiří Šach.
Zakladatel LCS International Jiří Šach nominován na podnikatele roku

Ekonom a člen dozorčí rady softwarové firmy LCS International, a.s. stál u jejího zrodu v roce 1990 společně se třemi dalšími odborníky v oblasti IT. Od počátku se orientovali na komplexní dodávku informačního systému včetně souvisejících služeb. Do podnikání vstupovali s nadšením a odvážným přáním předhonit i ostřílené matadory v této sféře podnikání. Možná trochu neskromná vize se zakladatelům začala naplňovat. V roce 2001 získali ocenění v soutěži BIBA (Berlin International Business Award), díky němuž mohli založit v roce 2002 dceřinou společnost LCS Deutschland v Německu. V roce 2002 založili také dceřinou společnost LCS Slovensko, s.r.o.. Produkty LCS International – podnikové informační systémy Helios Green (dřívě LCS Noris), Helios Orange (dříve LCS Helios) a Helios Red (dříve LCS SIS) - získaly postupně řadu ocenění. Sem patří například soutěž ERP Czech nebo MS Industry Awards.

Malá firmička, v níž majitelé zpočátku i přespávali, se stala lídrem na českém trhu podnikových informačních systémů. Jiří Šach tvrdí, že ho baví být spolutvůrcem historie a příběhu firmy, ale vyhovuje mu stát v ústraní. Proto se v dřívějších letech do soutěže Podnikatel roku nehlásil. To se ale letos změnilo. „Zkrátka čas dozrál,“ říká.

Váš názor Další článek: Jak obejít ochranu ve Windows Vista

Témata článku: Deutschland, Berlin, Orange, Matador, Biba, Helios, Dceřiná firma


Určitě si přečtěte

Vybrali jsme 21 programovatelných hraček a stavebnic pro děti i jejich rodiče

Vybrali jsme 21 programovatelných hraček a stavebnic pro děti i jejich rodiče

** Získejte děti pro matematiku a základy techniky ** Kupte jim hračku nebo stavebnici, které vdechnou vlastní život ** Vybrali jsme 21 stavebnic pro malé caparty i budoucí experty na A.I.

Jakub Čížek | 10

Starý smartphone nemusí skončit v koši. 10 způsobů, jak ho ještě můžete využít

Starý smartphone nemusí skončit v koši. 10 způsobů, jak ho ještě můžete využít

** Co dělat s vysloužilým chytrým telefonem? Neházejte ho do koše! ** Našli jsme pro vás deset možností, jak ho prakticky využít ** I stará zařízení tak mohou být užitečná

Karel Kilián | 48

10 novinek Androidu 10, které vás budou bavit

10 novinek Androidu 10, které vás budou bavit

Jan Láska, Vladislav Kluska | 28


Aktuální číslo časopisu Computer

Megatest: 20 powerbank s USB-C

Test: mobily do 3 500 Kč

Radíme s výběrem routeru

Tipy na nejlepší vánoční dárky