Zákazníci investovali během 4. čtvrtletí do nových řešení od EMC

Nedávno představená řada síťových systémů na ukládání dat CLARiiON i software na ukládání informací zaznamenaly v uplynulém čtvrtletí další nárůst prodeje

PRAHA, HOPKINTON, Massachusetts –27. ledna 2002 – Firmy z celého světa si během 4. čtvrtletí roku 2002 pořizovaly nová automatizovaná řešení síťového ukládání dat od EMC Corporation.  EMC dnes oznámila výsledky za 4. čtvrtletí, do nichž se promítla silná poptávka po nové "CX" řadě síťových úložných systémů CLARiiON i rozsáhlejší portfolio EMC v oblasti software na ukládání informací.

 

EMC vstupuje do domácí etapy dosud nejambicióznějšího uvedení nových produktů na trh ve své historii, jehož součástí je přeměna kompletní nabídky produktů s cílem lépe sloužit zákazníkům, znásobit příležitosti na trhu a prohloubit vedoucí postavení v oblasti technologie.  EMC zahájila zatím poslední sérii inovací v loňském dubnu, když představila EMC Centera, první řešení obsahově adresovaného ukládání dat (Content Addressed Storage - CAS) na světě.  V srpnu představila EMC první vlaštovku z řady síťových systémů na ukládání dat CLARiiON CX. V září přinesla EMC druhé pokračování své otevřené softwarové strategie AutoIS s nejnovější verzí EMC ControlCenter a Automated Resource Manager.  Minulý rok zakončila EMC prezentací síťového přidruženého úložného systému (Networked Attached Storage - NAS) EMC Celerra NS600 a softwarového produktu na automatizovanou distribuci souborů EMC OnCourse.

 

Depository Trust & Clearing Corporation (DTCC), hlavní americký poskytovatel  služeb v oblasti zúčtování obchodů, vyrovnání a informací o cenných papírech, firemních i obecních úvěrů a vládních a hypotéčně zaručených cenných papírů, se ve 4. čtvrtletí rozhodl investovat do několika řešení síťového ukládání dat střední úrovně a softwaru pro správu od EMC, jež budou hrát integrální roli v kontinuálním obchodním plánování DTCC, včetně pohybu a sdílení dat mezi řadou provozních lokalit společnosti.

 

"Nový software pro správu od EMC spolu se systémy střední úrovně pro síťové ukládání dat umožní Depository Trust efektivnější a ekonomičtější využití informačních aktiv společnosti", řekla Bella Zgut, ředitelka pro správu datových zdrojů v DTCC.  "Nová řešení od EMC zajistí nepřetržitý přístup našich aplikací k informacím, a zároveň zjednoduší a zautomatizují správu našeho stále složitějšího IT prostředí".

 

V průběhu uplynulého čtvrtletí učinila i celá řada dalších zákazníků strategické rozhodnutí investovat do automatizovaných síťových úložných systémů od EMC.  Mezi jinými to byly následující společnosti:

 

  • AdvancePCS, největší americký nezávislý poskytovatel služeb v oblasti zlepšování zdraví, se rozhodl vyměnit úložný systém IBM za více než 15 terabytů systému ukládání informací Symmetrix. Po tomto nákupu pochází infrastruktura ukládání informací iSeries 400 v rámci AdvancePCS stoprocentně od EMC.
  • America West Airlines, největší americké diskontované aerolinky s kompletní nabídkou služeb a zároveň jediná letecká společnost vzniklá po deregulaci leteckého trhu v USA, která dosáhla pozice velkého přepravce, zakoupila od EMC software na správu uložených dat řady ControlCenter, aby tak snížila náklady na správu úložné infrastruktury a zvýšila stupeň využití existujících prostředků na ukládání dat. 

·         Dreyer’s Ice Cream, Inc. zakoupila síťové úložné systémy EMC CLARiiON CX600 s cílem podpořit rozvoj svého data warehouse prostředí. Hlavním důvodem pro upřednostnění řešení od EMC před produkty Hewlett-Packard byla ze strany společnosti Dreyer zkušenost EMC se softwarem pro správu, který se snadno používá a zároveň je vysoce funkční.  

·         EchoStar Communications Corporation a její dceřinná firma DISH Network poskytují svým americkým zákazníkům televizní produkty a služby Direct Broadcast Satellite (DBS). Ve 4. čtvrtletí roku 2002 investovala společnost EchoStar do systémů EMC CLARiiON CX600 kvůli jeho nepřekonatelnému výkonu a výhodné ceně. Systémy CX600 budou podporovat testovací a vývojové prostředí EchoStar.

  • Mayer, Brown, Rowe & Maw, jedna z největších právních firem na světě, investovala do automatizovaného úložného systému od EMC s cílem sjednotit informační zdroje  pocházející z šesti různých lokalit a snížit tak celkové výdaje na informační technologie.  Právní firma sníží počet serverů, které potřebuje ke svému provozu, a to pomocí široké škály řešení od EMC včetně systémů EMC Celerra CNS, Symmetrix a Centera ve svém ústředí a systémů EMC Celerra NS600, CLARiiON CX600 a CLARiiON CX400 v ostatních kancelářích. 
  • Mexický Nejvyšší soud zakoupil více než 40 terabytů  obsahově adresovaného úložného systému EMC Centera s úmyslem digitalizovat všechny historické právní archivy v Mexiku, a to od roku 1820 až do současnosti. 
  • RBC Dain Rauscher, americká makléřská a obchodní firma, která je dceřinnou společností Royal Bank of Canada, zakoupila 15 terabytů obsahově adresovaného systému (CAS) Centera, jímž hodlá nahradit optická média nyní využívaná k archivaci elektronické pošty.
  • Xerox Corporation zakoupila nejnovější generaci software EMC ControlCenter, aby mohla zautomatizovat a zároveň zjednodušit správu své 48 terabytové SAN sítě Symmetrix, která podporuje iniciativu Oracle 11i ERP v rámci společnosti Xerox.  Firma Xerox dále investovala do 3.5 terabytového systému CLARiiON CX600s cílem zlepšit nabídku úložných služeb a do systému Celerra NAS, který umožní stabilizaci souborového serveru. 

 

EMC, Symmetrix a CLARiiON jsou registrované ochranné známky, a Celerra, Centera, OnCourse, ControlCenter, AutoIS a Automated Resource Manager jsou ochranné známky EMC Corporation.  Ostatní ochranné známky jsou majetkem jejich jednotlivých majitelů.

 

Něco o EMC a EMC Česká republika

 

Společnost EMC Corporation je světovou jedničkou v oblasti systémů pro ukládání a archivaci informací, specializovaného softwaru, sítí a služeb poskytujících automatizovaná řešení pro ukládání informací, která umožňují různě velkým organizacím lépe a efektivněji řídit, chránit a sdílet svá data. EMC je v České republice zastoupena od roku 1999 a mezi její klienty patří mimo jiné přední české telekomunikační společnosti a bankovní domy. Více informací o produktech a službách společnosti EMC naleznete na  www.EMC.com

 

 

 

Pro bližší informace se prosím obraťte na pana Bradyho Clougha z agentury Knight & Svoboda na číslech:  +420 2 257 320 523, +420 603 461 766.

Váš názor Další článek: Páteční jednání Internetového Fóra potvrdilo názor většiny uživatelů Internetu

Témata článku: , , , , , , , , , , , , ,