Zakázková výroba pletacích strojů v Unipletu je řízena QAD podnikovým informačním systémem

Praha, 30. listopadu 2006 — Výrobní podnik Uniplet Třebíč, a.s., jehož hlavní činností je výroba a montáž maloprůměrových pletacích strojů , je od roku 2004 ovládán americkou společností MONARCH MACHINERY LLC. Společnost zaměstnává cca 400 lidí a obrat má téměř 400 milionů Kč. Většinu produkce směřuje Uniplet na zahraniční trhy, převážně do USA, ale také například do Turecka a Pakistánu.
Zakázková výroba pletacích strojů v Unipletu je řízena QAD podnikovým informačním systémem

Výběrové řízení na dodávku informačního systému, který by maximálně zefektivnil výrobu bylo vyústěním dlouhodobé potřeby optimalizovat organizaci společnosti, zvýšit a zkvalitnit dodávky pletacích strojů. Hlavními kritérii pro nový informační systém bylo řešení sledování výroby, evidence zpětného rozebírání strojů a konfigurace strojů. Výběrové řízení bylo vedeno externí firmou a jako nejlepší řešení a dodavatel byla vybrána společnost Minerva Česká republika s QAD ERP systémem doplněném o TPV Sysklass.

Uniplet zpracovává přibližně 2000 dílů pletacích strojů v konfiguracích podle požadavků odběratelů. Výroba zde probíhá ve dvou fázích – výroba dílů a montáž. Specifické je, že první fázi  je potřeba zahájit v okamžiku, kdy ještě nejsou známé konkrétní požadavky odběratele. V oblasti TPV byl proto pro Uniplet navržen systém tzv. plánovacích skupin. Tyto skupiny umožňují plánování a výrobu dílů tak, aby v okamžiku zadání skutečných zakázek bylo možné pletací stroje plynule smontovat. Pro úzké místo celého výrobního procesu – vychystávání dílů z výrobního meziskladu na montáž, bylo použito řešení, které podporuje automatizaci vyskladnění dílů. A to včetně zpětných přesunů  z montáže v případě změny konfigurace stroje a možnosti přednostního vyskladnění předmontovaných  skupin. 

Minerva splnila všechna očekávání zákazníka a v Unipletu  nyní  plánují a řídí výrobu v uceleném a provázaném řešení. Minerva ČR dodala zmíněné řešení pro 40 uživatelů včetně docházkového systému s ID kartou pro celou společnost. 

Témata článku: Minerva, Montáž, Stroj, Celý stroj, Výroba

Aktuální číslo časopisu Computer

Velký test NVMe a SATA SSD

Máte slabý signál
Wi-Fi? Poradíme!

Jak umělá inteligence opravuje fotky

Kupujete dron? Ty levné se nevyplatí