Zajímavé řešení v high-end kategorii!

V současné době je na trhu nový notebook od společnosti Acer - Acer TravelMate 734TL. Tento notebook je koncipován jako plnohodnotný zástupce stolního PC.
Zajímavé řešení v high-end kategorii!
Výkon nejnovějšího procesoru, srovnatelný s nejvýkonnějšími desktop PC, Intel® Mobile Pentium® III, pracující na frekvenci 550MHz, s 256kB pipeline burst cache paměti. Pevný disk ma kapacitu 12GB. Tradičně velmi dlouhá výdrž na baterie a bohatá výbava zaručují uživatelům plný výkon pracovní stanice. Standardní dodávaná operační paměť u tohoto modelu je 128 MB, s možností rozšíření až na 256MB. Grafická karta ATI Rage Mobility-M1 s 8MB video RAM, spolu s aktivním 15“ displejem, umožňují rozlišení 1024x768 bodů v barevné hloubce TrueColor na interním LCD. Možnost připojení externího monitoru je samozřejmostí, kromě toho je podporován i duální displej ve Windows 98 (tj. interní LCD a připojený monitor pracují jako dva nezávislé monitory). Multimediální vlastnosti notebooku doplňuje PCI zvuková karta, kompatibilní se SoundBlaster Pro, softwarovou wavetable syntézou a 3D zvuk s výstupem na výkonné stereo reproduktory, umístěné na čelním víku. Použitým polohovacím zařízením je touchpad.Charakteristickou vlastností nové řady je design all-in-one. TravelMate 730 obsahuje rychle vyměnitelné moduly CD-ROM nebo volitelné DVD mechaniky, 1,44 floppy mechaniku, 56kbps V.90 data/fax modem, 10/100Mbit LAN adaptér a samozřejmě všechny vstupní a výstupní porty, včetně infra-red portu, USB a dvou 32-bitových CardBus PC-Card slotů Type II pro flexibilní využití Vašeho mobilního PC. Mechanika CD-ROM nebo DVD může být volitelně nahrazena mechanikou LS-120. K dispozici je rovněž mini docking station Acer DockMate V. Jednoduchým úkonem připojíte notebook k mini docking a máte okamžitě k dispozici Vaši síť, monitor, tiskárnu a další zařízení. Nemůže to být rychlejší a snažší!Notebooky Acer TravelMate 730 jsou navrženy jako mobilní alternativa stolního PC. Proto podporují standardní rozhraní DMI (Desktop Management Interfaces), díky kterému může být notebook vzdáleně restartován nebo řízen prostřednictvím lokální sítě. Tento a další doplňky (např. LDCM-Lan Desk Client Manager) pomáhají snižovat celkové náklady na pořízení a údržbu zjednodušením procesů síťové správy a centrální údržbou operačních systémů a aplikací.Šasi notebooku TravelMate 734TL je stejně jako ostatní produkty této řady vyrobeno ze speciální slitiny hořčíku. To dává notebooku stylový vzhled, který spolu s robustním designem odlišuje toto zařízení od ostatních na první pohled. Poloha klávesnice s opěrkou pro dlaně vepředu zaručuje zpříjemní práci na cestách.Tradičně silnou stránkou všech notebooků Acer je jejich výborná výdrž při práci na baterie. TravelMate 734TL je vybaven unikátním Acer Heuristic Power Management, díky kterému je možné na jednu Li-Ion baterii pracovat až pět hodin.Standardním operačním systémem, dodávaným s notebookem, jsou Microsoft® Windows™ 98 v české verzi, předinstalované na pevném disku. Společnost Acer poskytuje v České republice na řadu TravelMate 730, stejně jako na všechny notebooky, tříletou záruku; rok platí záruka mezinárodní.
Váš názor Další článek: Podnikové aplikace pracovníkům v terénu

Témata článku: Notebooky, Výborný notebook, All In One Pc, Standardní klávesnice, Připojení tiskárny k pc, Dlouhá záruka, Tříletá záruka, Rozšířená záruka, Monitory k pc, MA, PC monitory, Rage, Srovnatelný výkon, Mini PC, Floppy, Notebook Acer, Vyměnitelná baterie


Určitě si přečtěteAktuální číslo časopisu Computer

Test 9 bezdrátových reproduktorů

Jak ovládnout Instagram

Test levných 27" herních monitorů

Jak se zbavit nepotřebných věcí na internetu