Zájem vertikálního trhu způsobuje růst prodeje Pocket PC v Evropě

Na konferenci TechEd Europe 2000 byly předvedeny aplikace pro finančnictví, zdravotnictví a automatizaci prodejní sítě a byla zřejmá podpora velkých firem.
Společnost Microsoft na konferenci TechEd Europe 2000 ohlásila, že několik nových softwarových výrobců a zákazníků z řad firem z oblasti vertikálních oborů vyvíjí řešení pro zavedení kapesních počítačů Pocket PC s Microsoft Windows jako jeden z nových způsobů inovací pro řešení podnikatelských problémů a zvyšování tržeb. Tyto aktivity způsobují růst prodeje Pocket PC do firem v celé Evropě.

Od uvedení Pocket PC v dubnu letošního roku se na trhu objevilo přes 800 podnikových vertikálních aplikací od více než 200 vývojářských firem – pultové i zákaznické aplikace pro mobilní přístroje s operačním systémem Windows včetně Pocket PC. To umožnilo firmám uvažovat o specifických mobilních řešeních a platformě Pocket PC to zvýšilo konkurenceschopnost na firemním trhu.

Při komentování programu Microsoft Mobile Solutions (mobilní řešení společnosti Microsoft) řekl Robbie Ray Wright, šéf skupiny divize mobilních přístrojů společnosti Microsoft EMEA:

„Program Mobile Solutions Partner je velmi úspěšný mezi našimi zákazníky a vývojářskými partnery. Sehrál velkou roli, když jen v samotné Evropě pomohl ke vzniku více než 800 podnikových aplikací zajišťujících plnou a kompletní integraci do stávajících podnikových informačních systémů. Platforma Pocket PC pomáhá stále rostoucímu počtu firem zvyšovat produktivitu tím, že zajistí svým zaměstnancům přístup k potřebným firemním informacím v reálném čase odkudkoliv a kdykoliv.“

Mezi společnostmi, prezentujícími se na konferenci TechEd, které stejně jako mnoho dalších firem již otestovaly a zavedly vertikální aplikační řešení na bázi Pocket PC, jsou např. z finančního trhu amsterdamská burza cenných papírů (Amsterdam Stock Exchange), ze zdravotnictví Wakefield and Pontefract NHS Community Trust a ACNeilsen zavedl automatizaci prodejní sítě.

„Průměrný lékař navštěvující pacienty objede asi 8 pacientů denně, což vynásobeno 400 až 600 lékaři dá poměrně velkou potřebu dat a údajů,“ říká Dave Lang, manažer informačních technologií společnosti Wakefield and Pontefract NHS Community Trust. „Pocket PC nabízí námi požadovanou přenosnost s potřebným množstvím paměti a výpočetním výkonem, schopným pracovat s velkými objemy dat.“

Tento rychlý růst v oblasti aplikací pro mobilní potřeby ve vertikálních oborech byl umožněn:

Vytvořením platformy Microsoft Pocket PC, využívající popularitu a rozšířenost platformy MS a podporované mocnou sadou vývojářských nástrojů pro Windows Powered Pocket PC a Handheld PC.

Vytvořením programu Microsoft Mobile Solutions Partner, který nabízí partnerskou asistenci při vývoji i marketingu aplikací navržených pro Pocket PC a další platformy společnosti Microsoft pro mobilní zařízení.

Poptávkou firem, které hledají mobilní řešení navržená k uspokojení specifických potřeb v jednotlivých oborech a zároveň umožňující perfektní integraci s jejich stávajícími informačními systémy.

Společnost Casio Computers ohlásila řadu nových podnikových přístrojů Pocket PC pro evropský trh - Cassiopeia IT-70, IT-700, EG-80 a EG-800 - navržených pro těžké pracovní podmínky, které umožní další rozšíření platformy Pocket PC do oblasti průmyslu a vertikálních aplikací.

Vývojářské nástroje

Produkt Microsoft eMbedded Visual Tools 3.0, obsahující informace pro programátory tvořící aplikace pro Pocket PC, je nyní k dispozici zdarma (pouze za poštovné a balné 14,95 USD pro evropské zákazníky). Obsahuje důvěrně známé nástroje jako Visual Basic, Visual C++ s Microsoft Foundation Class (MFC) a Active Template Library (ATL). Více informací o eMbedded Visual Tools 3.0 je na http://www.microsoft.com/mobile/developer/.

Webové místo pro vývojáře pro Pocket PC je trvale dostupné na

http://www.microsoft.com/pocketpc/developer.asp a má i sekci pro tvorbu webů s informacemi, jak optimalizovat webová místa pro Pocket Internet Explorer, samozřejmě kromě mnoha informací o použití vývojářských nástrojů Visual Basic a Visual C++ k vývoji aplikací pro Pocket PC.

Mobile Solutions Partner Program

Mobile Solutions Partner Program společnosti Microsoft je unikátní společná marketingová iniciativa nabízená společnostem, které vyvíjejí podniková řešení pro mobilní přístroje jako je Pocket PC a Handheld PC. Nezávislým výrobcům softwaru (Independent Software Vendors) vyrábějícím „pultové“ podnikové aplikace i dodavatelům specifických zákaznických řešení je poskytována technická podpora (vývojářské nástroje a konzultace) pro mobilní řešení využívající Windows Powered Pocket PC a Handheld PC. Jsou mezi nimi i firmy, prezentující se na TechEd Europe 2000 - Cap Gemini Ernst & Young, Computer Associates Plc, Extended Systems Ltd, Ezos, Netsize, Odyssey Software, Abaco Inc. a TBS.

Pocket PC

Pocket PC s operačním systémem Windows nabízí uživatelům nejlepší způsob, jak se připojit k těm nejdůležitějším informacím, které potřebují, když jsou mimo svůj pracovní stůl, a jsou přitom dostatečně flexibilní k uspokojení osobních požadavků v dnešním uspěchaném mobilním životním stylu. Pocket PC byly navrženy jako bezpečné rozšíření podniku, se všemi základními zabezpečovacími procesy a technologiemi. Obsahují výkonnou ochranu hesly a podporují SSL a PCT, čtyřiceti a stodvacetiosmibitové šifrování, CryptoAPI 1.0 a autentifikaci výzva/odpověď z Windows 2000.

Výše uvedené firmy se připojily k mnoha již dříve ohlášeným společnostem, které zavádějí Pocket PC novými, inovativními způsoby k řešení podnikatelských problémů a zvýšení obratů. Jsou to např. Dresdner Bank Group, RAC, Avis Europe, British Royal Mail, Dresden Emergency Services, Jamba Juice Co., Starwood Hotels and Resorts, Nabisco Inc., EMC Corp. a Husky Oil Ltd.

Váš názor Další článek: Thomson již i s vlastním MP3/CD přehrávačem

Témata článku: , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,