Začala výroba XBoxu v Evropě

3. prosince 2001
Jak se zbavit červa BadTrans?
Výroba herní konzole začíná ve špičkové evropské továrně Flextronics v Maďarsku

SÁRVÁR, Maďarsko, 29. listopadu 2001 – K dnešnímu dni společnost Microsoft oznámila další milník pro evropské uvedení konzole Xbox na trh: výroba v Maďarsku již plně nabíhá. Xbox je herní video systém společnosti Microsoft, který přináší úžasné a dosud nepoznané zážitky z interaktivních zábavních aplikací. K oficiálnímu oznámení této klíčové události pro evropské příznivce her došlo přímo na domovské scéně – v maďarské továrně firmy Flextronics ve městě Sárvár, kde se bude Xbox vyrábět. Jedná se dokonce o vůbec první továrnu na výrobu herních konzolí, která sídlí v Evropě.

 

Před spuštěním výrobního programu pro uvedení evropské konzole Xbox na trh dne 14. března 2002 jsou zdejší kapacity využívány na výrobu Xbox pro severoamerický trh
(ve spolupráci s mexickou továrnou Flextronics v Guadalajara). Maďarská továrna, provozována firmou Flextronics v rámci celosvětového partnerství pro výrobu konzole Xbox, se rozkládá na 10000 m2 a nabídne celkem 2000 pracovních příležitostí v Maďarsku. V současné době funguje 24 hodin denně, 5 dní v týdnů a během jediného dne dokáže vyprodukovat 15000 konzolí Xbox – 2 za minutu.

„Dnes se doslova narodila konzole Xbox pro Evropu,“ řekla Sandy Duncan, evropská viceprezidentka pro Xbox. „Z výrobní linky v Sárváru budou na trh v Evropě přicházet tisíce konzolí. Pro evropské příznivce her a Xbox v Evropě je to významný den. Díky evropské továrně totiž můžeme snadno dodat Xbox na základě poptávky v jednotlivých zemích do třech dnů a zajistit jejich dostatečný počet  nejen pro první den uvedení na trh, ale
i pro následující etapy,“ uvedla dále Sandy Duncan. „Pro společnost Flextronics je poctou, hrát tak důležitou roli v úspěchu Xboxu nejen v Evropě,“ uvedl Humphrey Porter, prezident firmy Flextronics pro střední a východní Evropu. Mihály Varga, maďarský ministr financí dále říká: „Jsme velice potěšeni, že si společnosti Microsoft a Flextronics vybraly pro výrobu Xboxu právě Sárvár, tato volba totiž znamená pro Maďarsko 2000 nových pracovních příležitostí.“

 

 

Flextronics

Společnost Flextronics s hlavním sídlem v Singapuru je špičkovým poskytovatelem operačních služeb pro výrobu elektroniky značkových technologických společností. S celkovým obratem 12 miliard dolarů ve fiskálním roce 2001 a 70000 zaměstnanci je Flextronics celosvětovou korporací, která poskytuje komplexní služby od designu a návrhu až po výrobu   či logistiku celkem v 28 zemích na 4 kontinentech. Bližší informace o společnosti Flextronics najdete na www.flextronics.com.

 

Xbox

Xbox (http://www.xbox.com/) je herní konzole další generace společnosti Microsoft, která svým uživatelům zprostředkovává nejúžasnější zážitky všech dob. Xbox je obrovským přínosem pro tvůrce her, kteří mohou díky této inovativní technologii maximálně využívat svých kreativních schopností a vytvářet hry, které stírají rozdíl mezi fantazií a realitou. Xbox bude k dispozici na evropském trhu již     14. března 2002 za maloobchodní cenu €479/£299.

 

Microsoft

Společnost Microsoft (Nasdaq "MSFT"), založena v roce 1975, představuje špičku v oblasti software, služeb a internetových technologií pro osobní a podnikové počítače. Microsoft nabízí celou řadu produktů a služeb s cílem kdykoliv, kdekoliv a na jakémkoliv zařízení co nejlépe uspokojit potřeby všech svých zákazníků.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Pro bližší informace prosím kontaktujte:

 

Pavla Tichá, IMPACT, tel.: 02/ 627 81 85-6, fax: 02/ 627 92 36, e-mail: pavla.ticha@impact.cz

 

 

Váš názor Další článek: Jak se zbavit červa BadTrans?

Témata článku: , , ,