Zabudovaná licence na technologii Oracle umožňuje dodávat úplná řešení

27. října 2003
Windows XP Professional v ruce
Zdokonalené vlastnosti, licencování zabudovaných prostředků a atraktivní licenční podmínky přitahují partnery
Zabudovaná licence na technologii Oracle umožňuje dodávat úplná řešení

 

ORACLEWORLD, Praha, 24. října 2003 — Společnost Oracle Corporation (NASDAQ: ORCL), největší světový dodavatel podnikového softwaru, oznámila podmínky Embedded License Option, díky nimž bude snadné a obchodně zajímavé zabudovávat produkty Oracle Database 10g a Oracle Application Server 10g do partnerských řešení pro středně velké firmy. 

 

Oracle nyní umožňuje nezávislým výrobcům softwaru (ISV) a  zařízení jednodušeji zabudovávat špičkový software do jejich řešení.  Zabudováním Oracle Database nebo Oracle Application Server přímo do aplikace je možné snížit provozní náklady, zvýšit kvalitu služby a minimalizovat rizika.

Členové partnerského programu Oracle PartnerNetwork si navíc budou moci licencovat Oracle Database 10g a Oracle Application Server 10g za nejvýhodnějších licenčních podmínek Embedded License Option, které společnost Oracle nabízí partnerům. Partneři tak mohou u svých produktů dosahovat vyšších marží. 

 

Klíčovou součástí licence na zabudovaný software je sada Embedded Licensing Resource Kit, která obsahuje nástroje, pomocné programy a podrobnou dokumentaci a umožňuje výrobcům softwaru integrovat instalaci a konfiguraci softwaru Oracle do jejich aplikací.  Licence na zabudovaný software umožňuje výrobcům softwaru snadno rozšiřovat jejich řešení o softwarovou infrastrukturu s nízkými náklady na správu, což je zvlášť atraktivní pro zákazníky z řad malých a středně velkých firem.  

 

 „Středně velké společnosti v současné době hledají úplná řešení od jediného dodavatele," řekl Jay Peretz, viceprezident společnosti Oracle Corp. pro technické služby partnerům.  „Naše licence na zabudovaný software umožňuje výrobcům softwaru zabudovávat Oracle Database nebo Oracle Application Server do jejich produktů tak, aby byl software Oracle z pohledu zákazníka zcela neviditelný. Výsledná řešení mohou využívat všechny nejnovější funkce automatické instalace, samočinné správy a samočinného ladění, které jsou zabudovány do nejnovějších verzí našich produktů. Přitom jejich cena je výhodná jak pro výrobce softwaru, tak pro koncové zákazníky.“

 

Oracle Database 10g

Oracle Database 10g obsahuje několik nových vlastností, které z ní dělají ideální zabudovanou databázi pro nezávislé výrobce softwaru: rychlý instalační proces, který nevyžaduje zásahy uživatele, automatickou správu zálohování a obnovení, automatizaci správy prostorů a automatické ladění paměti, funkce samočinné správy, proaktivní upozornění, která zachycují problémy s výjimkami.

 

Oracle Database 10g bude k dispozici na jediném disku CD-ROM, z něhož ji bude možné rychle nainstalovat.  V prostředí Windows by instalace neměla trvat déle než 17 minut. Kvůli urychlení instalace zabudované databáze u zákazníka je Oracle Database 10g nově vybavena funkcí samočinné instalace, která automaticky nainstaluje databázi při instalaci aplikace.  Kromě toho funkce automatické instalace umožní výrobcům softwaru udržovat u zákazníků jednotné implementace, což snižuje nároky a náklady na podporu.

Nezávislí výrobci softwaru, kteří do svých produktů zabudují databázi Oracle 10g, budou moci pomocí integrovaných funkcí vzdálené správy proaktivně řídit pracovní úlohy a diagnostikovat problémy, jež by mohly ovlivnit výkon aplikací u zákazníka.  Proaktivní správa umožní výrobcům softwaru přidávat hodnotu zákazníkům zvyšováním kvality služby a snižováním nákladů na podporu.

 

Bezplatný zabudovaný Oracle Application Server 10g

Oracle Application Server 10g Java Edition mohou partneři zabudovávat do svých řešení zadarmo. Mohou tak svým zákazníkům poskytovat rychlou a spolehlivou platformu pro implementaci aplikací J2EE (Java 2 Enterprise Edition) a provoz webových serverů.  Oracle Application Server Containers for J2EE, základní stroj J2EE, má nejúspornější kód na trhu, díky čemuž je jeho instalace rychlá a snadná.  Partneři se mohou rozhodnout zabudovat do svých řešení i další komponenty produktu Oracle Application Server 10g, například portál, analýzu obchodních informací a integraci, a dodávat zákazníkům komplexní řešení.

 

Dostupnost

Partneři si mohou stáhnout sady Embedded License Resource Kit pro Oracle Database a pro Oracle Application Server z Oracle PartnerNetwork na adrese http://partnercontent.oracle.com/home/news/americas/english/index.html?esl_unauth.html.

Tyto kity umožní partnerům zabudovat do jejich řešení aktuální verze Oracle9i Database a Oracle9i Application Server a zároveň do nich připravit proces, který velice zjednoduší migraci na zabudované nové verze Oracle Database 10g a Oracle Application Server 10g, jakmile budou k dispozici.

 

O programu Oracle PartnerNetwork

Oracle PartnerNetwork je globální obchodní síť více než 12 000 společností, které dodávají inovativní podniková softwarová řešení založená na softwaru Oracle. Prostřednictvím přístupu k prvotřídním produktům Oracle, školením, technickým službám, marketingové a prodejní podpoře poskytuje Oracle PartnerNetwork partnerům prostředky, jež potřebují k úspěchu v dnešní internetové ekonomice. Partneři Oracle jsou schopni nabízet zákazníkům špičková řešení podporovaná pozicí společnosti Oracle jako největšího světového dodavatele podnikového softwaru.

 

O společnosti Oracle

Oracle je největší světový dodavatel podnikového softwaru. Další informace o společnosti Oracle najdete na webu http://www.oracle.com.

 

Váš názor Další článek: Windows XP Professional v ruce

Témata článku: Software, Nejúspornější řešení, Podrobné ladění, Oracle


Určitě si přečtěte

Antivir zdarma: 8 bezplatných řešení, která zatočí s havětí v počítači

Antivir zdarma: 8 bezplatných řešení, která zatočí s havětí v počítači

** Součástí Windows 10 je integrovaný antivirový program. Stačí to? ** Představíme vám sedm aplikací na boj proti virům a malwaru ** Všechny jsou k dispozici zdarma a některé ani nemusíte instalovat

Karel Kilián | 26

16 tipů a vychytávek, se kterými dokonale ovládnete komunitní navigaci Waze

16 tipů a vychytávek, se kterými dokonale ovládnete komunitní navigaci Waze

** Waze není jen navigace – je to i sociální síť s dopravními informacemi ** Mobilní aplikace skýtá široké možnosti nastavení ** Vybrali jsme pro vás 16 nejzajímavějších tipů a triků

Karel Kilián | 48

Biblická potopa Česka: Jak bychom dopadli, kdyby nás zatopil oceán

Biblická potopa Česka: Jak bychom dopadli, kdyby nás zatopil oceán

** Představte si biblickou potopu ** Nejprve zaniknou Děčín a Břeclav, pak i Brno a Praha ** Hlavním městem se stane Jihlava a zbytky Čechů přežijí na Kvildě

Jakub Čížek | 91

Vyzkoušeli jsme chytrou čínskou zásuvku Sonoff S26 za tři stovky. Nevyhořeli jsme

Vyzkoušeli jsme chytrou čínskou zásuvku Sonoff S26 za tři stovky. Nevyhořeli jsme

** Je sice z Aliexpressu, ale funguje ** Můžete ji ovládat hlasem přes Amazon Echo nebo Google Home ** Za tři stovky zautomatizuje menší 230V spotřebič

Jakub Čížek | 96

3D tisk pro naprosté zelenáče: Co vyrobíte na laciném stroji za pár tisíc korun

3D tisk pro naprosté zelenáče: Co vyrobíte na laciném stroji za pár tisíc korun

** Domácí 3D tisk je dnes už finančně dostupný prakticky všem ** Lacinou tiskárnu pořídíte za pár tisíc korun ** Jak vlastně tisk probíhá a jak navrhnout, co vytisknout

Jakub Čížek | 66Aktuální číslo časopisu Computer

Speciál o přechodu na DVB-T2

Velký test herních myší

Super fotky i z levného mobilu

Jak snadno upravit PDF