Za rok 2012 stoupl obrat obchodu CZC.cz téměř o 30 procent

Za rok 2012 stoupl obrat obchodu CZC.cz téměř o 30 procent

Český internetový prodejce počítačů a elektroniky CZC.cz zveřejnil předběžné neauditované ekonomické výsledky za rok 2012.Roční obrat téměř 1,3 miliardy korun je navázáním na kontinuální růst obchodu v posledních letech. Mezi produkty zaznamenaly v loňském roce největší skok v prodejnosti tablety a jejich příslušenství.

Internetový obchod CZC.cz zaznamenal v roce 2012 nárůst obratu a plynule tak navázal na roky předcházející. „Za rok 2010 jsme evidovali obrat 771 milionů korun, za rok 2011 to bylo 1,008 miliardy a za uplynulý rok už dokonce 1,278 miliardy korun,“ uvedl majitel společnosti CZC.cz Josef Matějka. Aktuální meziroční růst CZC.cz je tedy téměř 30 %.

Uváděná čísla jsou nekonsolidovaná a neuditovaná, hodnoty ověřené auditorem se standardně objeví ve sbírce listin obchodního rejstříku až ve třetím čtvrtletí tohoto roku. „Zveřejněné číslo udává obrat, který se skládá z tržeb za prodej zboží i služeb,“ zdůraznil marketingový ředitel CZC.cz Marek Šalanda.

Hitem roku byly tablety

Obchod CZC.cz také v roce 2012 zaznamenal o některé produkty výrazně větší zájem než v letech předchozích. „Kupříkladu prodej tabletů vzrostl trojnásobně, trojnásobně také stoupl zájem o čtečky elektronických knih a chytrých telefonů se prodalo téměř 2x tolik, co v roce 2011,“ sdělil Šalanda.Podle něj se také dobře dařilo mladé kategorii zboží na CZC.cz – televizím, multimediálním centrům, satelitním přijímačům a příslušenství. „Zájem o tento sortiment se zdvojnásobil,“ dodal.

Na druhé straně mají zákazníci menší zájem o nosiče CD a DVD. „Tento trend je pochopitelný a je spojený s vlivem nových technologií. Úměrně tomu totiž roste prodej flash disků a paměťových karet,“ poznamenal Šalanda.

Témata článku: Auditor, Chytré televize, Satelitní karty, Satelitní přijímače, Satelitní televize, Největší sbírka, Miliarda korun

Aktuální číslo časopisu Computer

Velký test NVMe a SATA SSD

Máte slabý signál
Wi-Fi? Poradíme!

Jak umělá inteligence opravuje fotky

Kupujete dron? Ty levné se nevyplatí