Xerox zvyšuje tempo vývoje nových technologií

Praha, XY. ledna 2005 – Společnost Xerox zvýšila četnost podávaní patentových přihlášek a očekává navýšení počtu udělených patentů o více než třetinu během následujících tří let. V průběhu roku 2005 Xerox podal o 60 % více patentových přihlášek než v předchozím roce a zaznamenal nový rekord, hned osm pracovníků ve vývoji se během uplynulých 12 měsíců dočkalo přidělení svého padesátého patentu.
Xerox zvyšuje tempo vývoje nových technologií

Společnost Xerox a společný japonský podnik Fuji Xerox získaly v roce 2005 celkem 643 patentů platných ve Spojených státech amerických. Tento výsledek posunul Xerox mezi prvních 25 společností v počtu udělených patentů. Společnost Xerox se na tomto společném výsledku podílela 446 patenty.

„Pozornost věnovaná vývoji a výzkumu je základem našeho úspěchu na trhu,“ uvedl Len Parker, vicepresident společnosti Xerox pověřený vedením jednotky Xerox Engineering Center. „Naše portfolio patentovaných technologií obohacují všichni členové vývojových týmů, zvláštní úctu si ale zaslouží držitelé 50 a více patentů. Je úžasné, že pro Xerox pracuje nebo pracovalo již 86 takových odborníků.“

Investice ve výši 6 % obratu, které společnost Xerox ročně vynakládá na vývoj a výzkum, se odrážejí v neustálém proudu inovací, jež Xerox přináší do běžného života svých zákazníků a partnerů. Jen v roce 2005 uvedla společnost Xerox na trh více než 50 nových produktů, které obdržely přes 320 odborných ocenění.

Xerox je držitelem více než 8 000 platných patentů, počet celkem udělených patentů se blíží dvaceti tisícům. Z vývojových center společnosti pochází například idea grafického uživatelského rozhraní nebo počítačové myši. Významný aktuální patent představuje technologie tuhého inkoustu, která nabízí možnost potisku papíru libovolné gramáže, vysokou stálost a věrnost barev a zároveň nízké provozní náklady. Důraz na technologický pokrok vytváří pro zákazníky společnosti Xerox přidanou hodnotu, poskytuje společnosti konkurenční výhodu na trhu a nabízí možnosti dalšího zvyšování obratu prostřednictvím licencování patentovaných technologií.

Xerox Czech Republic prodává na našem trhu publikační tiskové systémy, černobílé a plnobarevné multifunkční kopírovací stroje s faxy a tiskárnami, velkoformátové stroje a tiskárny, stejně jako software pro document management. Ke všem strojům dodává Xerox i spotřební materiál a poskytuje kompletní servis a údržbu. Do nabídky firmy rovněž patří celá škála služeb od pronájmu strojů až po sofistikovaný outsourcing. Outsourcingu se věnuje celá samostatná divize XGS (Xerox Global Services).

Váš názor Další článek: Acer hodlá zvýšit dodávky LCD televizí o 233 %

Témata článku: Software, Nízký počet, Celá škála, Vývojová divize, Velkoformátové tiskárny, Ideo, Outsourcing, Idea, Celý stroj, Patent, Xerox, Fuji, Parker


Určitě si přečtěte


Aktuální číslo časopisu Computer

Megatest SSD s kapacitou 1 TB

Srovnávací test robotických vysavačů

Vybíráme nejlepší telefony na trhu

Jak zlepšit zvuk televize