Xerox zpřístupní profesionální barevný tisk kancelářím všech velikostí

Xerox zpřístupní profesionální barevný tisk kancelářím všech velikostí

Společnost Xerox představuje novou barevnou tiskárnu, která do kanceláří všech velikostí přináší barvy v profesionální kvalitě. Barevná tiskárna Phaser 7500 je určena pro kancelářské prostředí, kde je barevný tisk ve vysokých objemech a na vyžádání nezbytností.

S rychlostí tisku až 35 stran formátu A3 za minutu umožňuje Phaser 7500 firmám, aby si samy vytiskly dokumenty ve vysoké kvalitě, čímž jim snižuje náklady na tiskové úlohy, které dříve musely objednávat u externích dodavatelů. S funkcemi, jako je automatický oboustranný tisk, tisk brožur a třídění vytváří zařízení profesionálně vypadající manuály, buletiny a výkazy. Phaser 7500 rovněž pracuje sformátem papíru až SRA3 a s vysokogramážními papíry do 280 g/m2, takže je ideální pro výrobu plakátů, brožur a vizitek.

„Xerox i nadále pokračuje ve své snaze zpřístupnit vysoce kvalitní a levný barevný tisk více uživatelům po celém světě,“ řekl Dušan Novotný, produktový manažer společnosti Xerox. „Phaser 7500 je dostatečně robustní stroj pro zpracování malosériových barevných tiskových úloh v profesionální kvalitě a dostatečně kompaktní, aby vyhovoval prostředí rušných kanceláří. Díky unikátní technologii Color By Words zpřístupňujeme problematiku správy barev i nejširší veřejnosti“.

V roce 2008 byly produkty Xerox ve výroční zprávě společnosti Industry Analysts podruhé za sebou hodnoceny jako „nejlepší“ při porovnání s konkurenty, jako jsou Canon, Hewlett-Packard a Ricoh. Zpráva vychází zprůzkumu realizovaného mezi uživateli barevného tisku.

Tiskárna Phaser 7500 je dále vybavena ojedinělou technologií pro práci s barvami s názvem Color by Words (Barva slovy). Tato patentovaná technologie umožňuje pomocí popisů vytvořených z předdefinovaných slovních spojení jednoduše zadat požadovanou změnu barev jakéhokoliv dokumentu. Pokud si například uživatelé vyberou z nabídky slov a příkazů, jako je „pleťové odstíny růžovější“, „modrá obloha výraznější“ nebo „zelená tráva sytější“, dojde kodpovídajícímu jemnému doladění barev, aniž by ostatní barvy byly korekcí dotčeny. Pokud je například tištěn soubor fotografií a je zvolena korekce pro pleťové barvy, budou korekcí ovlivněny pouze fotografie obsahující takové barvy. Jednotlivé popisy barevných korekcí lze kombinovat s možností určení jejich pořadí. Lze tak provést několik korekcí zároveň. Prozatím je tato technologie implementována pouze v anglickém ovladači. Ostatní funkce jsou plně zachovány v české verzi i dalších lokalizacích.

Díky technologii ovládání barev slovy je tiskárna Phaser 7500 ideální pro všechny kreativní profesionály od obchodních a marketingových oddělení firem, přes designéry, architekty a projektanty, fotografy až po tisk na zakázku v malých objemech.

Doporučená koncová cena barevné tiskárny Phaser 7500 začíná již na 57 500 Kč (bez DPH). Malé a středně velké pracovní skupiny s ní získají funkce pro profesionální grafická studia, podporu Adobe PostScript 3, barevnost dle systému PANTONE a rozlišení 1200 x 1200 dpi. Zásobníky s kapacitou až 2100 listů umožňují méně přerušení během rozsáhlých tiskových úloh.

V závislosti na prostorových a tiskových požadavcích pracovních skupin je Phaser 7500 využitelný jako nízkoprofilová stolní tiskárna nebo ji lze nakonfigurovat jako chodbovou tiskárnu, kterou lze rozšířit o další zásobníky papíru s podporou formátu SRA3. Standardně je tiskárna vybavena 1GHz procesorem a gigabitovým Ethernetem, takže všichni uživatelé – s operačními systémy Microsoft Windows, Apple Macintosh či Linux – mohou naplno využít její výkon.

Phaser 7500 má certifikaci programu ENERGY STAR® a je součástí Green World Aliance společnosti Xerox. Tato celosvětová iniciativa podporuje malé i velké zákazníky, aby recyklovali nebo likvidovali spotřební materiál způsobem, jenž minimalizuje dopad na životní prostředí.


Dostupnost

Phaser 7500 je v České republice dostupný od října.

Další článek: Sestavy na říjen: Když novinky nemají konkurenci

Témata článku: Barevné tiskárny, Úloha, Rozsáhlá snaha, Malá skupina, Velký dopad, Profesionální fotograf, Malý objem, Česká tisková kancelář, Profesionální stroj, A3, Doporučené pořadí, Ricoh, Tiskárna na Mall.cz


Určitě si přečtěte

20 tipů a triků pro Gmail: Užitečné maličkosti, které zefektivní práci s e-maily

20 tipů a triků pro Gmail: Užitečné maličkosti, které zefektivní práci s e-maily

** V Gmailu je řada užitečných funkcí, které možná všechny neznáte ** Odeslání mailu můžete například pozdržet či naplánovat na později ** Nad Gmailem můžete mít s několika triky daleko lepší kontrolu

Karel Kilián | 25

Podívejte se, jak vypadá mikrofon nebo blecha pod elektronovým mikroskopem

Podívejte se, jak vypadá mikrofon nebo blecha pod elektronovým mikroskopem

** Z Brna pochází třetina světové produkce elektronových mikroskopů ** První československý kus vyrobila Tesla už v 50. letech ** Dnes na ni navazuje třeba brněnský Tescan

Jakub Čížek | 19


Aktuální číslo časopisu Computer

Megatest 20 procesorů

Srovnání 15 True Wireless sluchátek

Vyplatí se tisknout fotografie doma?

Vybíráme nejlepší základní desky