Xerox vyvinul „stříbrnou částečku“ umožňující nahradit křemíkové obvody plastem

Xerox vyvinul „stříbrnou částečku“ umožňující nahradit křemíkové obvody plastem

Vývojem nového stříbrného inkoustu připravili vědci ze společnosti Xerox podmínky pro komerční výrobu elektrických obvodů, které je možné tisknout. Výrobci tak budou moci využít extrémně levný způsob, jak dodat „inteligenci“ nebo výpočetní výkon na širokou škálu povrchů, jako jsou plast nebo látka. Bude proto možné rozvíjet nové aplikace, jako například „inteligentní“ krabičky na léky, které sledují, kolik si jich pacient vzal, nebo obrazovky, které se srolují, aby se vešly do aktovky.

„,Mnoho let probíhal celosvětový závod o nalezení levného způsobu výroby elektrických obvodů,“ řekl Paul Smith, manažer laboratořeXerox Research Centre of CanadaNašli jsme stříbrnou částečku, s níž se výrobky jako elektronické šaty a levné hry mohou stát skutečností. Tento průlom znamená, že naše odvětví bude umět tisknout elektrické obvody na širokou škálu materiálů, a to s nízkými náklady.“. „

Masovému rozšíření levné elektroniky dosud bránila logistika a náklady na výrobu křemíkových čipů, která vyžaduje rozsáhlé provozy sčistými prostory.Stříbrný inkoust, kterým lze při nízké teplotě tisknout na různé povrchy, tyto bariéry odstraňuje. Tisknutelné obvody lze použít promnoho výrobků, jako jsou vysokofrekvenční visačky, lehké a pružné elektronické čtečky a nápisy, senzory, solární články a nové aplikace jako např. nositelná elektronika.

„Budeme moci tisknout obvody v téměř jakékoliv velikosti od malých až po velké formáty, jako jsou široké role plastových fólií, což bylo pro současný křemíkový průmysl nemožné,“ řekl Hadi Mahabadi, viceprezident a manažer střediska Xerox Research Centre Canada.

Vdalším kroku plánuje Xerox plošně oslovit zainteresované výrobce a vývojáře, kterým poskytne vzorky inkoustu pro testování a hodnocení jeho využití pro různé aplikace.

Témata článku: Canada, Smith, Různé materiály, Různí výrobci, Levný plast, Levná elektronika

Aktuální číslo časopisu Computer

Otestovali jsme 5 HDR 4K televizorů

Jak natáčet video zrcadlovkou

Vytvořte si chytrou domácnost

Radíme s koupí počítačového zdroje