Xerox ve znamení norem ISO 9001 a 14001

České zastoupení společnosti Xerox splňuje nejvyšší požadavky na kvalitu řízení a ochranu životního prostředí.
Xerox ve znamení norem ISO 9001 a 14001

Praha, 17. ledna 2005 – Společnost Xerox Czech Republic oznámila zisk certifikátů podle mezinárodních norem ČSN EN ISO 9001 a ČSN EN ISO 14001. Certifikát ČSN EN ISO 9001 zajišťuje vysokou úroveň řízení kvality nabízených produktů a služeb, standard ČSN EN ISO 14001 stanovuje požadavky na ochranu životního prostředí. Splnění požadavků obou norem přineslo společnosti Xerox v České republice zisk stříbrného certifikátu. Jde o formální potvrzení skutečnosti, že Xerox svým zákazníkům poskytuje vysoce kvalitní služby a věnuje zvýšenou pozornost ochraně přírody nad rámec požadavků daných zákony platnými v České republice.

„Společnost Xerox je celosvětově známá jako dodavatel kvalitních tiskových řešení a spotřebního materiálu. Zisk certifikátů ISO 9001 a 14001 v České republice je přirozeným vývojem našich snah poskytovat zákazníkům ty nejlepší služby,“ uvedl Petr Sichrovský, generální ředitel společnosti Xerox Czech Republic. „Šetrnost k životnímu prostředí se projevuje ve všech aspektech podnikání společnosti Xerox, počínaje úspornou výrobou, vývojem energeticky nenáročných zařízení nebo prosazováním technologie tuhého inkoustu, který minimalizuje vznik odpadu. České zastoupení je vázáno stejnou firemní filosofií,“ dodal Petr Sichrovský.

Xerox se celosvětově řídí vizí „Waste-free products from waste-free facilities“, která má minimalizovat vznik odpadu při výrobě nových zařízení a spotřebního materiálu i v průběhu jejich životního cyklu. Společnost Xerox tuto vizi aplikuje plošně od počátečního výběru surovin, přes výběr subdodavatelů a logistiku, až po vývoj nových úsporných technologií jako je například energeticky úsporné skenování, které používají produkční stroje řady Xerox Nuvera.

Odpovědný přístup společnosti Xerox k ochraně životního prostředí ocenila například americká organizace EPA, která začlenila výrobní závod společnosti v Oklahoma City do programu National Environmental Performance Program. Tento projekt sdružuje přibližně 350 výrobních provozů, které dobrovolně dodržují přísnější ekologické limity, implementují systémy pro zlepšování správy životního prostředí, spolupracují s lokálními komunitami a zavádějí tříleté plány dalšího zlepšování ekologických výsledků.

Nové procesy byly ve společnosti Xerox Czech Republic zaváděny v průběhu roku 2005. Systém řízení kvality se týká všech oblastí, ve kterých společnost působí, včetně outsourcingu komplexních tiskových řešení a dalších služeb. Certifikáty Xerox Czech Republic obdržel v září a jejich platnost je do roku 2008.

Xerox Czech Republic prodává na našem trhu publikační tiskové systémy, černobílé a plnobarevné multifunkční kopírovací stroje s faxy a tiskárnami, velkoformátové stroje a tiskárny, stejně jako software pro document management. Ke všem strojům dodává Xerox i spotřební materiál a poskytuje kompletní servis a údržbu. Do nabídky firmy rovněž patří celá škála služeb od pronájmu strojů až po sofistikovaný outsourcing. Outsourcingu se věnuje celá samostatná divize XGS (Xerox Global Services).

Témata článku: Software, Czech Republic, Oklahoma, Outsourcing, Xerox, Velkoformátové tiskárny, Celý stroj, Lokální zákon, Vznik, Nejlepší zastoupení, Nabízený stroj

Aktuální číslo časopisu Computer

Velký test NVMe a SATA SSD

Máte slabý signál
Wi-Fi? Poradíme!

Jak umělá inteligence opravuje fotky

Kupujete dron? Ty levné se nevyplatí