Xerox ve znamení norem ISO 9001 a 14001

České zastoupení společnosti Xerox splňuje nejvyšší požadavky na kvalitu řízení a ochranu životního prostředí.
Xerox ve znamení norem ISO 9001 a 14001

Praha, 17. ledna 2005 – Společnost Xerox Czech Republic oznámila zisk certifikátů podle mezinárodních norem ČSN EN ISO 9001 a ČSN EN ISO 14001. Certifikát ČSN EN ISO 9001 zajišťuje vysokou úroveň řízení kvality nabízených produktů a služeb, standard ČSN EN ISO 14001 stanovuje požadavky na ochranu životního prostředí. Splnění požadavků obou norem přineslo společnosti Xerox v České republice zisk stříbrného certifikátu. Jde o formální potvrzení skutečnosti, že Xerox svým zákazníkům poskytuje vysoce kvalitní služby a věnuje zvýšenou pozornost ochraně přírody nad rámec požadavků daných zákony platnými v České republice.

„Společnost Xerox je celosvětově známá jako dodavatel kvalitních tiskových řešení a spotřebního materiálu. Zisk certifikátů ISO 9001 a 14001 v České republice je přirozeným vývojem našich snah poskytovat zákazníkům ty nejlepší služby,“ uvedl Petr Sichrovský, generální ředitel společnosti Xerox Czech Republic. „Šetrnost k životnímu prostředí se projevuje ve všech aspektech podnikání společnosti Xerox, počínaje úspornou výrobou, vývojem energeticky nenáročných zařízení nebo prosazováním technologie tuhého inkoustu, který minimalizuje vznik odpadu. České zastoupení je vázáno stejnou firemní filosofií,“ dodal Petr Sichrovský.

Xerox se celosvětově řídí vizí „Waste-free products from waste-free facilities“, která má minimalizovat vznik odpadu při výrobě nových zařízení a spotřebního materiálu i v průběhu jejich životního cyklu. Společnost Xerox tuto vizi aplikuje plošně od počátečního výběru surovin, přes výběr subdodavatelů a logistiku, až po vývoj nových úsporných technologií jako je například energeticky úsporné skenování, které používají produkční stroje řady Xerox Nuvera.

Odpovědný přístup společnosti Xerox k ochraně životního prostředí ocenila například americká organizace EPA, která začlenila výrobní závod společnosti v Oklahoma City do programu National Environmental Performance Program. Tento projekt sdružuje přibližně 350 výrobních provozů, které dobrovolně dodržují přísnější ekologické limity, implementují systémy pro zlepšování správy životního prostředí, spolupracují s lokálními komunitami a zavádějí tříleté plány dalšího zlepšování ekologických výsledků.

Nové procesy byly ve společnosti Xerox Czech Republic zaváděny v průběhu roku 2005. Systém řízení kvality se týká všech oblastí, ve kterých společnost působí, včetně outsourcingu komplexních tiskových řešení a dalších služeb. Certifikáty Xerox Czech Republic obdržel v září a jejich platnost je do roku 2008.

Xerox Czech Republic prodává na našem trhu publikační tiskové systémy, černobílé a plnobarevné multifunkční kopírovací stroje s faxy a tiskárnami, velkoformátové stroje a tiskárny, stejně jako software pro document management. Ke všem strojům dodává Xerox i spotřební materiál a poskytuje kompletní servis a údržbu. Do nabídky firmy rovněž patří celá škála služeb od pronájmu strojů až po sofistikovaný outsourcing. Outsourcingu se věnuje celá samostatná divize XGS (Xerox Global Services).

Váš názor Další článek: Český Telecom nabízí podle GTS zákazníkům ADSL levněji než operátorům

Témata článku: Software, Nejlepší zastoupení, Outsourcing, Xerox, Nabízený stroj, Vznik, Celý stroj, Lokální zákon, Oklahoma, Velkoformátové tiskárny, Czech Republic


Určitě si přečtěte

Jak doma vylepšit signál Wi-Fi: Pomůže repeater, více routerů, ale nejlépe systémy mesh

Jak doma vylepšit signál Wi-Fi: Pomůže repeater, více routerů, ale nejlépe systémy mesh

** Máte špatný signál Wi-Fi? Mesh systémy to vyřeší ** Už vás nezruinují, meziročně ceny příjemně spadly ** Jak systém funguje a čím je výjimečný?

Jiří Kuruc | 108

Google dosáhl revolučního milníku v kvantové nadvládě. IBM ale nesouhlasí

Google dosáhl revolučního milníku v kvantové nadvládě. IBM ale nesouhlasí

** Google představil nový kvantový čip s 53 qubity ** Oznámil, že díky němu lidstvo poprvé dosáhlo kvantové nadvlády ** IBM toto tvrzení zlehčuje

Karel Javůrek | 15

Antivir zdarma: 8 bezplatných řešení, která zatočí s havětí v počítači

Antivir zdarma: 8 bezplatných řešení, která zatočí s havětí v počítači

** Součástí Windows 10 je integrovaný antivirový program. Stačí to? ** Představíme vám sedm aplikací na boj proti virům a malwaru ** Všechny jsou k dispozici zdarma a některé ani nemusíte instalovat

Karel Kilián | 31

Google Coral: Raspberry Pi s čipem, který zpracuje 4 biliony operací za sekundu

Google Coral: Raspberry Pi s čipem, který zpracuje 4 biliony operací za sekundu

** Je to velké jako Raspberry Pi ** Ale je to až o několik řádů rychlejší ** Dorazil nám exotický Google Coral s akcelerátorem Edge TPU

Jakub Čížek | 18


Aktuální číslo časopisu Computer

Megatest: 20 powerbank s USB-C

Test: mobily do 3 500 Kč

Radíme s výběrem routeru

Tipy na nejlepší vánoční dárky