Xerox usnadňuje tisk na cestách

27. srpna 2008
Nvidia uvedla GeForce 9400 GT
Xerox usnadňuje tisk na cestách

Společnost Xerox představuje tiskový ovladač Mobile Express Driver, s nímž mohou pracovníci pohybující se mimo svou kancelář tisknout na jakékoliv síťové tiskárně nebo multifunkčním zařízení. Ovladač je kompatibilní i sprodukty jiných výrobců a lze si ho zdarma stáhnout na internetu.

Pro použití ovladače Mobile Express Driver se stačí připojit do sítě, vyvolat intuitivní tiskovou obrazovku, která automaticky identifikuje veškeré tiskárny dostupné v síti, vybrat tiskárnu a zvolit „Tisk“. S tímto ovladačem již není nutné obtěžovat kolegy nebo obchodní partnery, aby vytiskli dokumenty, nebo žádat IT oddělení o pomoc s připojením tiskárny.

„Ovladač Mobile Express Driver usnadňuje pracovníkům, kteří se pohybují po budově, po městě nebo cestují na druhý konec země na své schůzky, přístup ktiskovým zařízením,“ řekla Šárka Sakařová, produktová manažerka společnosti Xerox Czech Republic. „Bez ohledu na to, kde se právě nacházejí, mohou vytisknout své dokumenty pomocí několika kliknutí.“

Ovladač Mobile Express Driver pro operační systémy Windows XP a Vista lze zdarma stáhnout na http://www.xerox.com/mobile. Jakmile jednou dojde k připojení tiskárny či multifunkčního zařízení, uloží se do seznamu „Mé tiskárny“ a v budoucnosti ho lze opět rychle najít. Navíc konfigurace rozhraní ovladače Mobile Express Driver ukazuje dostupná nastavení pro vybranou tiskárnu či multifunkční zařízení, jako jsou oboustranný tisk nebo možnosti skenování.

Mobile Express Driver automaticky nahrává tisková nastavení uživatele pro různé aplikace. Když tedy uživatel vždy tiskne své e-maily černobíle a oboustranně, tak se toto nastavení použije pro jakoukoliv tiskárnu a nemusí se manuálně nastavovat pro každou tiskovou úlohu. Navíc šetří pracovníkům IT oddělení čas nutný pro připojování a nastavování tiskových zařízení, protože si uživatelé mohou nastavit své tiskové požadavky sami.

Kromě ovladače Mobile Express Driver uvedl Xerox nový ovladač Global Print Driver pro Windows XP a Vista. Tento tiskový ovladač umožňuje IT administrátorům jednoduše přidávat nové tiskárny a multifunkční zařízení do firemní sítě. Tradičně museli IT administrátoři instalovat specifický tiskový ovladač pro každé zařízení, na němž chtěl uživatel tisknout. Ovladač Global Print Driver zjednodušuje nasazování ovladače tím, že spojuje možnosti a nastavení různých zařízení do jednoho kompletního balíku, který se nainstaluje pouhými pěti kroky.

Bezplatný ovladač Global Print Driver pomáhá podnikovým IT oddělením snížit náklady, protože zkracuje čas strávený nad správou tiskových ovladačů pro různá zařízení. S ovladačem Global Print Driver nemusí IT administrátoři vybírat nový ovladač při každé instalaci tiskárny nebo multifunkčního zařízení do sítě. Navíc ovladač Global Print Driver umožňuje nakonfigurovat vybraná nastavení před připojením uživatelů.

Na rozdíl od konkurenčních tiskových ovladačů podporuje ovladač Global Print Driver jak síťová zařízení Xerox, tak i zařízení jiných značek, která používají standardy PostScript, PCL 5 a PCL 6. S ovladačem Global Print Driver jsou tiskárny okamžitě funkční a uživatelé používají stejné rozhraní bez ohledu na tiskárnu, z níž právě tisknou.

Ovladač Global Print Driver je možné zdarma stáhnout na http://www.xerox.com/global.

Oba ovladače Mobile Express Driver i Global Print Driver jsou zatím kdispozici vangličtině. Další jazykové mutace, včetně češtiny, budou připravené od konce roku 2008.

XEROX CZECH REPUBLIC prodává na našem trhu publikační tiskové systémy, černobílé a plnobarevné multifunkční kopírovací stroje s faxy a tiskárnami, velkoformátové stroje a tiskárny, stejně jako software pro document management. Ke všem strojům dodává Xerox i spotřební materiál a poskytuje kompletní servis a údržbu. Do nabídky firmy rovněž patří celá škála služeb od pronájmu strojů až po outsourcing, kterému se věnuje samostatná divize XGS (Xerox Global Services).

Váš názor Další článek: Nvidia uvedla GeForce 9400 GT

Témata článku: Zařízení, Velkoformátové tiskárny, Express, Print, Ovladač, Global, Multifunkční zařízení, Tiskárny multifunkční, Tiskárny na Mall.cz


Určitě si přečtěte

Co všechno se spouští se startem Windows a proč by vás to mělo zajímat

Co všechno se spouští se startem Windows a proč by vás to mělo zajímat

** Společně s operačním systémem se spouští řada aplikací a služeb ** Mohou mít negativní dopad na celkovou dobu startu Windows ** Jak získat kontrolu nad automaticky spouštěnými programy?

Karel Kilián | 60

Měření rychlosti internetu: Populární Speedtest.net neřekne o skutečné rychlosti internetu téměř nic

Měření rychlosti internetu: Populární Speedtest.net neřekne o skutečné rychlosti internetu téměř nic

** Speedtest stále častěji měří jen rychlost na poslední míli ** Ta však ale neodpovídá reálnému surfování ** Jak se tedy pokusit změřit tu skutečnou?

Jakub Čížek | 85

Jak funguje kontroverzní program, který ženám krade plavky. Mají se čeho bát?

Jak funguje kontroverzní program, který ženám krade plavky. Mají se čeho bát?

** Strojové učení ještě nepřitáhlo takový zájem jako na začátku prázdnin ** Ne, umělá inteligence nenašla lék na rakovinu ** Naučila se svlékat ženy nejen z plavek

Jakub Čížek | 35

Pozor, na Česko v těchto dnech útočí falešné Tesco, Penny Market a Lidl

Pozor, na Česko v těchto dnech útočí falešné Tesco, Penny Market a Lidl

** Máme tu další českou phishingovou vlnu ** Podle průzkumů máme stále problém s kybernetickou gramotností ** Nebezpečím jsou děti, které opouštějí rodiče

Jakub Čížek | 37Aktuální číslo časopisu Computer

Test 9 bezdrátových reproduktorů

Jak ovládnout Instagram

Test levných 27" herních monitorů

Jak se zbavit nepotřebných věcí na internetu