Xerox tiskne dvakrát rychleji

Praha, 20. října 2006 – Vědečtí pracovníci společnosti Xerox otevřeli novou etapu vývoje tiskových technologií představením duální tiskové platformy. Ta zdvojnásobuje výkon digitálních tiskových systémů paralelním propojením dvou tiskových systémů v rámci jednoho zařízení. Na vývoji technologie spojené s více než 50 patenty se podílelo vývojové centrum ve Websteru ve státě New York a slavné Palo Alto Research Center, které stojí například za zrodem počítačové myši.
Xerox tiskne dvakrát rychleji

S technologií paralelního tisku lze získat až 288 oboustranných tisků za minutu.


„Paralelní tisková architektura nám umožní dodat na trh nejvýkonnější tiskové stroje pro plně duplexní tisk na světě. Výsledné produkty budou zároveň spolehlivější,“ uvedla Sophie Vandebroek, technická ředitelka společnosti Xerox a prezidentka Xerox Innovation Group. „Nová architektura obsahuje software, který umožňuje stroji svým způsobem myslet a dělat inteligentní rozhodnutí.“

 

Srdcem představených inovací jsou technologie s interním označením TIPP z anglického Tightly Integrated Parallel Printing (úzce propojený paralelní tisk). Součástí TIPP je několik inovací, které spadají do programu „chytřejší systémy pro správu dokumentů“ – „smarter document management system“, a umožňují tiskovým strojům automaticky reagovat na provozní podmínky. Patří mezi ně například automatické přesměrování tisku na jednu tiskovou frontu v případě poruchy částí stroje, schopnost automaticky upravovat intenzitu laseru pro konzistentní tisk nebo kontrolovat rychlost průchodu papíru, aby byla pro obě tiskové hlavy stejná.

 

Budoucnost přichází

První produkční tiskový stroj založený na nové tiskové architektuře se již blíží, na trh bude uveden ve druhém čtvrtletí 2007 jako součást rodiny Xerox Nuvera. Systém s rychlostí tisku 288 oboustranných tisků za minutu a kvalitou tisku zaměnitelnou s offsetem si budou moci pořídit zákazníci v Severní a Latinské Americe, Evropě, Rusku, Indii, Africe, na Středním východě a dalších rychle rostoucích trzích.

 

-XXX-

 

Xerox Czech Republic prodává na našem trhu publikační tiskové systémy, černobílé a plnobarevné multifunkční kopírovací stroje s faxy a tiskárnami, velkoformátové stroje a tiskárny, stejně jako software pro document management. Ke všem strojům dodává Xerox i spotřební materiál a poskytuje kompletní servis a údržbu. Do nabídky firmy rovněž patří celá škála služeb od pronájmu strojů až po sofistikovaný outsourcing. Outsourcingu se věnuje celá samostatná divize XGS (Xerox Global Services).

 

Více informací o společnosti Xerox naleznete na adrese www.xerox.cz.

Váš názor Další článek: OCZ PC2-9200 FlexXLC Edition: rychlé DDR2 paměti s vodním chlazením

Témata článku: Software, Velkoformátové tiskárny, Sophia, Stroj

Aktuální číslo časopisu Computer

Zachraňte nefunkční Windows

Jak nakupovat a prodávat kryptoměny

Otestovali jsme konvertibilní notebooky

Velký test 14 herních myší