Xerox představuje vlastní osobní počítače

Xerox představuje vlastní osobní počítače

Praha, 14. června 2007 – Xerox Czech Republic dnes představil významné rozšíření své nabídky pro firemní i domácí zákazníky o ucelenou řadu osobních počítačů zahrnující klasické stolní počítače, notebooky a zejména atraktivní počítače malých rozměrů – tzv. Mini PC, která přinášejí úsporu místa a elektrické energie a zároveň působí jako designový doplněk kanceláře či obývacího pokoje. Osobní počítače Xerox jsou na českém trhu nabízeny pod značkou MiniboxII (mini PC), NT-X1 (notebooky) a DT-X1 (stolní počítače).

„Xerox se v České republice od začátku profiluje jako dodavatel komplexních řešení pro všechny druhy kanceláří. Základ naší nabídky tvoří široké portfolio tiskáren a multifunkčních zařízení včetně spotřebního materiálu. Svou nabídku jsme však úspěšně rozšířili o vlastní LCD monitory, rozšíření nabídky o PC je tak jednoznačně dalším logickým krokem,“ říká Radek Briška, produktový manažer společnosti Xerox Czech Republic. „Odlišit od ostatní nabídky PC na trhu se chceme zejména konceptem Mini PC, které v současnosti představuje nejmenší plnohodnotný počítač na světě.“
 
Vlajkovou lodí osobních počítačů Xerox je koncept Minibox II, který v elegantní skříni  o rozměrech pouze 16,5 x 16,5 x 5 cm nabízí plnohodnotný kancelářský počítač nebo multimediální centrum. Srdcem počítačů Minibox II jsou mobilní procesory Intel Celeron M a Core 2 Duo, které vynikají úsporným provozem a podporou multimediálních funkcí. Hlavní výhodou Miniboxu II jsou kompaktní rozměry, nízká úroveň hluku a úspora elektrické energie, která dosahuje až 40 % ve srovnání s běžnými desktopy.

Pro mobilní pracovníky a náročnější domácí uživatele nabízí Xerox řadu notebooků X-Line postavených na platformě Intel. Kancelářské modely Home Office nabízejí výhodný poměr výkon/cena, varianty Multimedia GAME umožňují práci v náročných grafických aplikacích i hraní moderních počítačových her díky využití plnohodnotné grafické karty a špičkovému displeji s rozlišením WSXGA+ (1680×1050 bodů).

Zákazníkům, kteří dávají přednost klasické desktopové konstrukci, nabízí Xerox řadu stolních počítačů X-Line 1 s možností volby mezi platformami Intel a AMD. I tyto počítače nabízejí vhodná řešení pro kancelářské nasazení, multimediální využití i herní zážitky.

Xerox dodává své počítače ve formě akčních modelů okamžitě či do 24 hodin a nabízí také možnost úprav konfigurace podle přání zákazníka s dodávkou do pěti dnů. Xerox na tyto produkty poskytuje standardní záruční podmínky ve formě bezstarostného servisu po dobu 24 měsíců. Bezstarostný servis zajišťuje bezplatný odvoz problematického systému, odstranění problému a bezplatné doručení zákazníkovi do deseti pracovních dní.

Osobní počítače Xerox Minibox II jsou vybaveny originálním operačním systémem Windows Vista ve verzích Home Basic, Premium a Business. Na přání zákazníka je možné počítače vybavit operačním systémem Windows XP ve verzích Home a Professional. Všechny naše počítače s předinstalovaným operačním systémem Windows Vista obsahují také zkušební šedesátidenní verzi MS Office 2007.

Témata článku: Windows, Home Office, Mini PC, Windows 7 Home Premium, Xerox, PC skříně, Stolní počítače, Stolní počítač, Bezplatná varianta, Vhodný monitor, Kompaktní rozměr, Mini počítač, Herní varianta, Obývací pokoj, Elektrická energie

Aktuální číslo časopisu Computer

Test 11 telefonů do 6 000 Kč

Postavte si a přetaktujte počítač

Srovnali jsme 7 sportovních kamer

Která zaměstnání nahradí roboti?