Xerox představuje novou řadu plně vybavených multifunkčních zařízení pro moderní kanceláře

Praha, 7. listopadu 2005 – Společnost Xerox Czech Republic uvádí na český trh novou řadu digitálních tiskových systémů poskytujících pokročilé funkce, které uspokojí požadavky kancelářských pracovníků i IT oddělení. Osmnáct nových produktů zvyšuje celkový počet dostupných tiskových řešení společnosti Xerox na více než 80. Nové přístroje podporují snadnější správu z pohledu firemní síťové infrastruktury a nabízejí nástroje pro efektivnější práci s dokumenty.
Xerox představuje novou řadu plně vybavených multifunkčních zařízení pro moderní kanceláře

Přístroje CopyCentre, WorkCentre a WorkCentre Pro 232/238/245/255/265/275 vynikají rychlostí tisku a skenování i časem potřebným pro přípravu stroje od zapnutí do zahájení tisku. Jednotlivá zařízení z nové řady multifunkčních zařízení dosahují rychlosti tisku 32 až 75 stran za minutu, maxima 75 stran za minutu dosahuje také rychlost skenování. Doba od zapnutí přístroje do zahájení tisku klesla u těchto přístrojů pod 30 sekund. 

 

“Tyto nové multifunkční stroje jsou vyvinuty tak, aby splňovaly požadavky kancelářských uživatelů i správců podnikových sítí,” představuje nová zařízení Tomáš Krýsl, obchodní ředitel společnosti Xerox Czech Republic pro nepřímý prodej.  “Pro IT manažery je jednoduché nové systémy spravovat, široká paleta funkcí uspokojí specifické potřeby uživatelů v různých typech provozů a navíc je tato produktová řada multifunkcí vhodně doplněná novými  barevnými tiskárnami Xerox Phaser s nepřekonatelnou věrností barev a snadným začleněním do podnikové IT infrastruktury. To znamená, že jsme schopni pokrýt prakticky všechny požadavky v oblasti kancelářského tisku,” dodal Tomáš Krýsl.

 

Za zmínku stojí vylepšená funkce skenování a následného odesílání dokumentů faxem, díky použití technologií Mixed Raster Content a JBIG2, na jejichž vývoji se Xerox podílel, se podařilo snížit výslednou velikost skenovaných dokumentů až o 50 %. Ukládání skenovaných dokumentů na server a jejich odesílání emailem nebo faxem zatěžuje lokální síť, telefonní linky a klade nároky na úložný prostor. Snížení velikosti výsledných souborů šetří čas při distribuci dokumentů a umožňuje efektivní využití diskového prostoru.

 

Nová řada multifunkčních zařízení Xerox je vybavena aplikacemi FreeFlow SMARTsend, které automatizují proces skenování a distribuce dokumentů a usnadňují tak sdílení dokumentů mezi jednotlivými členy pracovního týmu. Systém CentreWare IS je určen správcům podnikových sítí, umožňuje vzdálenou konfiguraci a správu zařízení Xerox. Aplikace SMART eSolutions zjednodušuje přístup k informacím o stavu spotřebního materiálu a umožňuje jeho automatické objednání v případě potřeby. Další přidanou hodnotu představuje nově oznámená kompatibilita síťových tiskáren a multifunkčních zařízení Xerox s webovým rozhraním Hewlett Packard Web Jetadmin, která usnadňuje správu tiskových technologií v heterogenním prostředí.

 

Ochrana citlivých dokumentů se stává prioritou v řadě oborů, všechny nové multifunkční systémy a kopírovací zařízení Xerox jsou proto vybaveny řadou bezpečnostních nástrojů, které omezují přístup pouze na oprávněné uživatele, sledují využívání a chrání citlivé informace při jejich zpracování. Novou vrstvu ochrany u zařízení WorkCentre a WorkCentre Pro představuje šifrováni dat při odesílání tiskové úlohy. Neautorizované osoby tak nemohou získat přístup k obsahu přerušením síťové komunikace.

 

“Bezpečnostní funkce multifunkčních zařízení Xerox umožňují bezpečnou správu citlivých dokumentů bez obav ze zneužití dat při síťovém provozu,” vysvětluje Angèle Boyd, viceprezidentka poradenské společnosti IDC pro oblasti tisku, výstupních zařízení a drobného podnikání. “Uživatelé tak mohou snáze naplnit požadavky dané zákonem či průmyslovými standardy, a zároveň získají jistotu, že jejich dokumenty jsou v bezpečí.”

 

Nová generace řadiče SMART s 1GHz procesorem zvyšuje produktivitu nové řady multifunkčních zařízení a kopírovacích strojů společnosti Xerox a usnadňuje správu velkých souborů a rozsáhlých tiskových úloh. Xerox vyvinul unikátní architekturu, která pracuje s nezávislými subsystémy pro jednotlivé funkce přístroje. Díky tomu mohou uživatelé provádět více operací najednou, například skenování dokumentů zatímco probíhá tisk velkého souboru, a lépe tak využít svou pracovní dobu. 

 

Digitální multifunkční systémy a kopírky splňují specifické požadavky pro zpracování dokumentů v oborech jako je zdravotnictví, advokacie, finančnictví nebo školství. Právníci mohou například využít automatického číslování a označování dokumentů při tisku. Ve školství anebo v účetních firmách přijde ke slovu nástroj pro nastavení tisku komplexních dokumentů, jako jsou příručky, předlohy písemných prací nebo finanční správy. 

 

Standardní software pro sledování využití zařízení umožňuje automatické sledování počtu zpracovaných dokumentů podle klienta nebo pracovníka, který tiskové úlohy zadává. Tato aplikace je součástí všech nových zařízení WorkCentre a WorkCentre Pro. Správci systému mohou jejím prostřednictvím také sledovat a dokonce i omezit způsob, jakým uživatelé zařízení vytěžují.

 

Přídavné moduly jako síťový fax nebo vylepšený telefonní seznam, který umožňuje příjem faxů přímo na PC a nabízí integraci soukromého adresáře uživatele a firemní databáze kontaktů. Podpora automatického vytváření záložek v průběhu tisku usnadňuje tvorbu dokumentů s tímto prvkem, který usnadňuje orientaci v rozsáhlých textech.

 

Ceny nové generace zařízení společnosti Xerox začínají na 120 000 Kč pro digitální kopírovací stroje CopyCentre a na 130 000 Kč pro multifunkční systémy WorkCentre. Zařízení CopyCentre, WorkCentre a WorkCentre Pro jsou v České republice dostupné od října 2005 prostřednictvím přímého prodeje a sítě autorizovaných partnerů společnosti Xerox.        

-XXX-

 

Xerox Czech Republic prodává na našem trhu publikační tiskové systémy, černobílé a plnobarevné multifunkční kopírovací stroje s faxy a tiskárnami, velkoformátové stroje a tiskárny, stejně jako software pro document management. Ke všem strojům dodává Xerox i spotřební materiál a poskytuje kompletní servis a údržbu. Do nabídky firmy rovněž patří celá škála služeb od pronájmu strojů až po sofistikovaný outsourcing. Outsourcingu se věnuje celá samostatná divize XGS (Xerox Global Services).

Váš názor Další článek: Český Telecom: Vánoční ADSL za 3 koruny

Témata článku: Multifunkční zařízení, Citlivý uživatel, Faxy, Drobná zmínka, Nové zařízení

Aktuální číslo časopisu Computer

Zachraňte nefunkční Windows

Jak nakupovat a prodávat kryptoměny

Otestovali jsme konvertibilní notebooky

Velký test 14 herních myší