Xerox představuje iGen4 EXP - vylepšení nejpoužívanějšího digitálního barevného systému

Xerox představuje iGen4 EXP - vylepšení nejpoužívanějšího digitálního barevného systému

Společnost Xerox potvrzuje své přední postavení v oblasti outsourcingu tiskových služeb (Managed Print Services – MPS). Podle nejnovější zprávy výzkumné firmy IDC „Worldwide and U.S.Outsourced Print and Document Services Forecast and Analysis“[1] je společnost podle celosvětových tržeb za rok 2009 jedničkou na globálním trhu služeb MPS.

Zpráva IDC, která analyzuje dodavatele outsourcingu dokumentů v řadě segmentů včetně outsourcingu tiskových služeb (MPS) a outsourcingu obchodních procesů (BPO) uvádí, že hodnota trhu MPS služeb v roce 2009 byla 7,78 miliard USD, což představuje nárůst o 8,1 procenta. Xerox dosáhl mezi dodavateli s 48,5 procenty největšího podílu.

„Značný náskok Xeroxu v podílu na trhu lze přisuzovat jeho snahám o rozšiřování tradičních MPS služeb napříč společností tak, aby nezahrnovaly pouze kancelář, ale i vnitropodnikový produkční tisk a podporu mobilních pracovníků,“ řekl Michael Orasin, manažer výzkumu ve společnosti IDC.

Podle IDC umožňují služby MPS společnostem všech velikostí zaměřit se na náklady na infrastrukturu související s tiskem. Správně realizovaný program outsourcingu tiskových služeb může snížit náklady až o 30 procent, zvýšit produktivitu, podpořit soulad s předpisy a zlepšit udržitelný rozvoj v oblasti životního prostředí.

Jako lídr na trhu MPS služeb byl Xerox prvním, kdo nabídl podnikové tiskové služby (Enterprise Print Services - EPS), které zahrnují všechny prvky podnikové tiskové infrastruktury – od zasíťovaných kanceláří přes vnitropodniková tisková střediska až po virtuální pracovníky.

Mezi zahraniční společnosti z různých sektorů, které využívají přínosy osvědčeného přístupu společnosti Xerox k službám MPS, patří:

  • Solaris Health System se sídlem v Edisonu (New Jersey) nasadila strategii MPS služeb společnosti Xerox, aby snížila náklady na IT infrastrukturu ve svých sedmi zdravotnických zařízeních o více než 20 procent. Společnost využívá zkušenosti Xeroxu v oblasti outsourcingu obchodních procesů (BPO), aby zlepšila tok informací v rámci zdravotnické sítě pomocí integrace strategií správy dokumentů se stávajícími aplikacemi a technologiemi zdravotnických informačních systémů.
  • Rialto Unified School Districtzačal používat podnikové tiskové služby Xerox, aby ušetřil stovky tisíc dolarů na nákladech souvisejících s dokumenty. Používáním funkce „print governance“, nejnovějšího přírůstku v portfoliu MPS služeb společnosti, dosáhne Rialto úspor ve výši téměř půl milionu dolarů díky lepší správě tisku ve všech svých 25 budovách.
  • QinetiQ, přední společnost v oblasti obranných technologií a bezpečnosti se sídlem ve Velké Británii, snížila spotřebu energií a produkci skleníkových plynů o 44 procent díky strategii outsourcingu tiskových služeb společnosti Xerox. Xerox rovněž pomohl zlepšit zabezpečení a shodu s vysokofrekvenčními identifikačními zaměstnaneckými kartami tím, že rozšířil zabezpečený tisk, kopírování, faxování a nové inteligentní skenování s technologií optického rozeznávání textu o sledování nepatřičného nebo důvěrného obsahu.

V České republice využívá outsourcingu tiskových služeb například:

  • Město Chomutov dosáhlo významných úspor v nákladech díky použití MPS služeb společnosti Xerox pro zrychlení práce s dokumenty a zvýšení jejich zabezpečení. V rámci svých tří pracovišť, která poskytují služby 350 tisícům obyvatel, snížil Chomutov počet tiskových strojů z 310 na 130 a při nezměněném ročním objemu tisku ušetří až 3,5 milionu Kč.
  • Raiffeisenbank obsluhující klienty v síti více než 100 poboček a klientských center nasadila strategii MPS služeb k zefektivnění svého tiskového prostředí a zvýšení produktivity. Díky řešení společnosti Xerox došlo zároveň ke snížení průměrné ceny za výtisk a výrazně se také zvýšila rychlost tisku.

Xerox je rovněž v dobré pozici, aby využil současný trend růstu outsourcingu dokumentů díky své nabídce v oblasti BPO. Spolu se společností Affiliated Computer Services (ACS), která se v letošním roce stala součástí Xerox Corporation, je Xerox nyní vedoucí světovou společností pro správu obchodních procesů a outsourcingu informačních technologií. Nabízí globální služby od krytí pohledávek, elektronických zdravotních záznamů a automatizovaných platebních transakcí po střediska péče o zákazníky a správu benefitů lidských zdrojů.


 

[1]IDC: „Worldwide and U.S.Outsourced Print and Document Services Forecast and Analysis“ Doc #224913, září 2010

Další článek: Apple je dle ankety nejkvalitnější výrobce počítačů i notebooků

Témata článku: Print, Jersey, Outsourcing, Lidský pracovník, Nejnovější zpráva, Osvědčený stroj, Xerox, Forecast, Dobrá produktivita, Edison, New Jersey, Značné snížení

Aktuální číslo časopisu Computer

Zachraňte nefunkční Windows

Jak nakupovat a prodávat kryptoměny

Otestovali jsme konvertibilní notebooky

Velký test 14 herních myší