Xerox oznámil za první čtvrtletí 2005 výnos ve výši 20 centů na akcii

Praha, 5. května 2005 – Společnost Xerox Corporation (NYSE: XRX) oznámila své příjmy za první čtvrtletí roku 2005, které odrážejí zvýšení tržeb v oblasti digitálních barevných systémů, nárůst služeb spojených se správou dokumentů a dobré provozní výsledky. Výnos na akcii ze stálé činnosti vzrostl o 18 % oproti prvnímu čtvrtletí minulého roku.
Xerox oznámil za první čtvrtletí 2005 výnos ve výši 20 centů na akcii

· Výnos na akcii ze stálé činnosti vzrostl o 18 %
· Celkové příjmy klesly o 1 %
· Příjmy z barevných technologií vzrostly o 15 %
· Provozní cash flow ve výši 337 mil. USD; peněžní bilance činí 3,3 mld. USD

Společnost vykázala za první čtvrtletí roku 2005 výnos na akcii ve výši 20 centů. Je zde započten zisk ve výši 6 centů na akcii z dříve oznámeného prodeje kapitálového podílu Xeroxu ve společnosti Integic Corp., který byl kompenzován náklady na restrukturalizaci ve výši 6 centů na akcii.

„Naše zisky v prvním čtvrtletí v mnoha ohledech splnily naše očekávání, zejména pokud jde o navýšení hrubého zisku a řadu provozních inovací, které pomohou zajistit cenovou konkurenceschopnost Xeroxu ve všech segmentech našeho trhu,“ uvedla Anne M. Mulcahyová, předsedkyně představenstva a CEO společnosti  Xerox.
 
„Špičkové barevné technologie, které Xerox nabízí a odborné znalosti v oblasti poradenských služeb související se správou dokumentů, jsou i nadále hlavními motory rozvoje společnosti,“ dodala Mulcahyová. „Přestože v tomto čtvrtletí poklesly vlivem situace na trhu celkové tržby, podařilo se nám zvýšit příjmy v oblasti barevných technologií o 15 %, díky čemuž skončilo i toto čtvrtletí pro divizi Xerox Global Services s dvojciferným ziskem.“

Tržby z prodeje zařízení zůstaly na přibližně stejné úrovni jako v minulém roce; celkové příjmy ve výši 3,8 mld. USD představují pokles o 1 %. Tržby z prodeje zařízení i celkové příjmy zahrnují výnosy z kursových pohybů (kursový zisk) ve výši dvou procentních bodů. Růst celkových příjmů byl negativně ovlivněn po-prodejním poklesem příjmů ze starší analogové technologie. Do výsledku celkových příjmů v prvním čtvrtletí se promítla také slabá výkonnost v Brazílii, přestože situace v této oblasti má tendenci ke zlepšení.

Příjmy společnosti z nabídky služeb s přidanou hodnotou vzrostly v prvním čtvrtletí o 23 %; souvisí to se zvýšenou poptávkou po poradenských a dalších službách divize Xerox Global Services v oblasti správy dokumentů a zpracování obrazu. Tyto služby poskytují zákazníkům praktická řešení a pomáhají jim snížit náklady na správu dokumentů a zjednodušit pracovní procesy.

Produkční segment společnosti Xerox dodává komerčním tiskárnám a provozům s vysokými objemy tisku vysokorychlostní digitální technologie, které umožňují kvalitní tisk personalizovaný podle potřeb konkrétního zákazníka. Tržby z prodeje produkčních zařízení vzrostly o 2 % při snížení celkových tržeb o 2 % vlivem poklesu po-prodejních příjmů ze starších výrobků založených na bázi analogové technologie a také poklesu v oblasti produkčního tisku. V prvním čtvrtletí klesl počet instalací černobílých produkčních systémů o 9 %, zatímco počet instalací barevných produkčních systémů o 18 % vzrostl, a to především díky silnému postavení produktů Xerox DocuColor řady 5252 a 8000 a také stroje Xerox iGen3 Digital Production Press. V březnu byla uvedena na trh nová verze zařízení iGen3, vlajkové lodi společnosti Xerox, které nyní tiskne o 10 až 20% rychleji, tedy až 120 stran za minutu. Příští měsíc se Xerox chystá rozšířit svou nabídku  produkčních systémů, software a řešení, a tím ještě posílí své vedoucí postavení v tomto segmentu trhu.

V oblasti kancelářských zařízení, kde Xerox poskytuje technologie a služby určené pro pracovní skupiny všech velikostí, byl prodej zařízení přibližně na stejné úrovni jako v loňském roce, celkové tržby poklesly o 2 %. Celková výše tržeb byla ovlivněna produktovým mixem, neboť Xerox letos prodal více levnějších černobílých zařízení v porovnání s prvním čtvrtletím minulého roku. Počet instalací digitálních černobílých kancelářských systémů vzrostl o 17 %, což odráží velký zájem o multifunkční černobílé zařízení řady Xerox WorkCentre. V segmentu barevných kancelářských systémů počet instalací barevných multifunkčních zařízení vzrostl o 21 %, zatímco počet instalací barevných tiskáren určených pro kanceláře vzrostl o 180 %. Koncem minulého měsíce Xerox uvedl na trh barevný kancelářský multifunkční systém - WorkCentre C2424.

Jedná se o první zařízení založené na technologii tuhého inkoustu (solid ink), které tiskne, skenuje i kopíruje. Zařízení WorkCentre C2424 má o 30 až 60 % výhodnější cenu než srovnatelné konkurenční produkty v této třídě, přičemž dosahuje až dvojnásobné rychlosti barevného tisku. Další rozšíření portfolia kancelářských systémů a služeb Xerox plánuje na konec června.

Společnost podpořila v prvním čtvrtletí své marketingové aktivity prostřednictvím reklamní kampaně „Xerox Color: It Makes Business Sense“, která zdůrazňuje výhody barevné technologie od Xeroxu. Současně se Xerox silně zaměřuje na provozní náklady a výkonnost. V důsledku toho byly náklady na prodej, administrativu a další běžné výdaje meziročně sníženy o 27 mil. USD.

Společnost Xerox vytvořila v prvním čtvrtletí provozní cash flow ve výši 337 mil. USD a uzavřela toto čtvrtletí s peněžní bilancí ve výši 3,3 mld. USD. Zadlužení společnosti meziročně pokleslo o téměř 1mld. USD.

Ve druhém čtvrtletí roku 2005 očekává Xerox podle Mulcahyové výnosy ve výši  21-24 centů na akcii.

Xerox Czech Republic prodává na našem trhu publikační tiskové systémy, černobílé a plnobarevné multifunkční kopírovací stroje s faxy a tiskárnami, velkoformátové stroje a tiskárny, stejně jako software pro document management. Ke všem strojům dodává Xerox i spotřební materiál a poskytuje kompletní servis a údržbu. Do nabídky firmy rovněž patří celá škála služeb od pronájmu strojů až po sofistikovaný outsourcing. Outsourcingu se věnuje celá samostatná divize XGS (Xerox Global Services). Více informací o firmě Xerox naleznete na adrese www.xerox.cz.

Váš názor Další článek: Firefox obsahuje dvě extrémně kritické chyby

Témata článku: Software, Multifunkční zařízení, Příjem, První společnost, Flow, Cent, Analog, První motor, Celkové náklady, Stejný náklad, Xerox, Stejný segment, Velkoformátové tiskárny, Oblast pronájmu, Výše, Tiskárny multifunkční, Cash, První služba, Celkový příjem


Určitě si přečtěte

Jak funguje kontroverzní program, který ženám krade plavky. Mají se čeho bát?

Jak funguje kontroverzní program, který ženám krade plavky. Mají se čeho bát?

** Strojové učení ještě nepřitáhlo takový zájem jako na začátku prázdnin ** Ne, umělá inteligence nenašla lék na rakovinu ** Naučila se svlékat ženy nejen z plavek

Jakub Čížek | 35

HTTPS byl pouze první krok. Chrome zavádí DoH, tedy šifrované DNS. Dopady mohou být obrovské

HTTPS byl pouze první krok. Chrome zavádí DoH, tedy šifrované DNS. Dopady mohou být obrovské

** Šifrovaný web je dnes už samozřejmost ** Jeden díl skládačky ale ještě chybí – DNS ** Firefox už začal a teď se na šifrované DNS chystá i Chrome

Jakub Čížek | 96

Jak doma vylepšit signál Wi-Fi: Pomůže repeater, více routerů, ale nejlépe systémy mesh

Jak doma vylepšit signál Wi-Fi: Pomůže repeater, více routerů, ale nejlépe systémy mesh

** Máte špatný signál Wi-Fi? Mesh systémy to vyřeší ** Už vás nezruinují, meziročně ceny příjemně spadly ** Jak systém funguje a čím je výjimečný?

Jiří Kuruc | 107

Vybrali jsme 21 programovatelných hraček a stavebnic pro děti i jejich rodiče

Vybrali jsme 21 programovatelných hraček a stavebnic pro děti i jejich rodiče

** Získejte děti pro matematiku a základy techniky ** Kupte jim hračku nebo stavebnici, které vdechnou vlastní život ** Vybrali jsme 21 stavebnic pro malé caparty i budoucí experty na A.I.

Jakub Čížek | 10

Biblická potopa Česka: Jak bychom dopadli, kdyby nás zatopil oceán

Biblická potopa Česka: Jak bychom dopadli, kdyby nás zatopil oceán

** Představte si biblickou potopu ** Nejprve zaniknou Děčín a Břeclav, pak i Brno a Praha ** Hlavním městem se stane Jihlava a zbytky Čechů přežijí na Kvildě

Jakub Čížek | 93

10 novinek Androidu 10, které vás budou bavit

10 novinek Androidu 10, které vás budou bavit

Jan Láska, Vladislav Kluska | 28


Aktuální číslo časopisu Computer

Megatest: 20 powerbank s USB-C

Test: mobily do 3 500 Kč

Radíme s výběrem routeru

Tipy na nejlepší vánoční dárky